1Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai gegužės 19, 26, 29 dienomis (pirmokai) ir birželio 5 dieną (antrokai), kaip tikri skruzdėliukai nežiniukai išsiruošė patyrinėti gamtą. Einant pamiškės - paupio keliu vaikai buvo supažindinti su varnalėša, paprastuoju lipiku, krūminiu builiu, asiūkliu, garšva, trauklapiu, rasakila, dirvine našlaite, lietuviškąja liana – apyniu, šalpusniu. Stebėta bebrų užtvanka ir jų nugraužti medžiai. Pasiekus tikslą - skruzdėlyną vaikai susipažino su neįprastu ir užburiančiu skruzdžių gyvenimu iš arčiau. Kiek gyvena skruzdėlė? Ką ji valgo? Kokį svorį ji paneša? Kokią naudą turi šis mažas vabzdys? Į visus šiuos klausimus atsakymus rasti padėjo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė.

Stebėdami, kaip didžiosios darbininkės triūsia pirmokai atliko eksperimentą, kurio tikslas išsiaiškinti, ką mėgsta valgyti šios darbštuolės. Ant skruzdėlyno buvo uždėtos banano riekutės, salotų lapas, batono gabalėliai, obuolio skiltelės. Kad laukiant rezultatų nebūtų nuobodu vaikai apžiūrėjo stiklainiuose uždarytus vabzdžius: mėlynasis alksninukas, blakė kareivėlis, lelijinis čiūželis, amarai, žiedmusė, grambuolys, bei grambuolio lerva. Vaikai savo rankose laikė sraigę ir stebėjo, kaip ji keliaudama po savęs palieka glitų taką, kurio pagalba sraigė gali „skubėti“. Šio susitikimo metu vaikai sužinojo kiek akių ir kur jas turi sraigė, kaip vadinami jos dantys ir kiek daug jų turi.

Vėliau buvo skaitoma Rasos Dmuchovskienės knyga „ Skruzdėliukas Nežiniukas. Laumžirgis ir uodai“. Baigiantis išvykai apžiūrėjus skruzdėlyną paaiškėjo, kad skruzdėlės kaip ir vaikai labiau mėgsta saldumynus ir baltą batoną.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyrius informacija