skelbimas 2024 04 11

skelbimas 2024 04 08

Mokymai ūkininkams 2024 04.05

 Mokymai ūkininkams 04.345

 Mokymai ūkininkams 04.05

1Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kaip partnerė dalyvauja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuotame projekte ,,Skaitymo turnyras“. Skaitymo skatinimo projektas pirmasis Lietuvoje, kuriuo siekiama populiarinti kokybišką, vertingą lietuvių ir užsienio šalių literatūrą, paskatinti paauglius skaityti ir ugdyti jų atidaus skaitymo, kritinio bei analitinio mąstymo, kūrybiškumo, viešojo kalbėjimo ir komandinio darbo įgūdžius. Projekte dalyvauja 5 – 8 klasių mokiniai iš Šiaulių ir Telšių apskričių.

Kovo 27 d. pirmajame ,,Skaitymo turnyro“ etape dalyvavo dvi moksleivių komandos iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos: šeštokų komanda ,,Rietavo knygų graužikai“ ir aštuntokų komanda ,,Paskaitykim“ (mokinių mokytojos K. Maslauskienė, J. Budginienė, I. Gedmintaitė).

Likus mėnesiui iki pirmojo turo mokiniai gavo 10 literatūros ekspertų atrinktų knygų sąrašą, kurias turėjo pasiskirstyti, kiek ir kurias knygas kiekvienas komandos narys skaitys. Mokiniai perskaitė visas knygas, o turnyro metu dalyvavo konkurencingame žaidime ir remdamiesi perskaitytais kūriniais atsakinėjo į klausimus. Komandų daug – po dešimt dviejose amžiaus grupėse. Lengva tikrai nebuvo.

Po 3 intensyvių pirmojo turo sesijų, abi rietaviškių komandos  - ,,Rietavo knygų graužikai“ tarp 5 – 6 klasių 10 komandų, bei komanda ,,Paskaitykim“ tarp 7 – 8 klasių 10 komandų užėmė trečias vietas ir pateko į antrą turą, kuris vyks balandžio 30 d.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 6 ir 8 klasių mokinių komandomis. Linkime nuoseklaus pasiruošimo ir sėkmės kitame etape.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

direktorė Erika Pranckevičienė

1Nuo ko dažnas mūsų pradeda dieną? Taip, nuo medijų – naujienų portalų ir socialinių tinklų. Kasdien susiduriame su didžiuliais informacijos srautais ir darosi vis lengviau juose pasiklysti. Tad mokomės kritiškai vertinti mus pasiekiantį turinį, kad saugiau jaustumės komunikuodami virtualioje erdvėje. Būtent tam yra skirtas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtas kritinio mąstymo žaidimas „Populistas“.

Kovo 27 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje šį žaidimą išbandė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai (mok. R. Katauskienė). Naudodamiesi simuliacine aplinka mokiniai stebėjo, kaip vystosi ir kur veda virtualios diskusijos, aiškinosi, kokie yra informacijos vertinimo ir atrankos ypatumai. Su žaidimu supažindino bibliotekininkė Ieva Maslauskė.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija