Rugsėjo 8 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė mažuosius Rietavo savivaldybės gyventojus į nuotaikingą rytmetį – vaikų rašytojo Beno Bėranto knygos ,,Ponas Kampas” pristatymą-mini mono spektaklį.
Benas Bėrantas yra puikus vaikų literatūros žinovas. Nepriklausomas vaikų literatūros agentas (B. Bėrantas kol kas vienintelis nepriklausomas agentas Lietuvoje, dirbantis su vaikų knygomis) užsienyje ieško lietuviškoms vaikų knygoms idėjų, dažnai lankosi tarptautinėse knygų mugėse ir ten kuo išradingiau stengiasi pristatyti lietuvių autorių knygas. 

Rugsėjo 8 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė mažuosius Rietavo savivaldybės gyventojus į nuotaikingą rytmetį – vaikų rašytojo Beno Bėranto knygos ,,Ponas Kampas” pristatymą-mini mono spektaklį.
Benas Bėrantas yra puikus vaikų literatūros žinovas. Nepriklausomas vaikų literatūros agentas (B. Bėrantas kol kas vienintelis nepriklausomas agentas Lietuvoje, dirbantis su vaikų knygomis) užsienyje ieško lietuviškoms vaikų knygoms idėjų, dažnai lankosi tarptautinėse knygų mugėse ir ten kuo išradingiau stengiasi pristatyti lietuvių autorių knygas. Pats jau sukūrė 3 paveikslėlių knygas – ,,Riešutortas”, ,,Baubaimė”, ,,Ponas Kampas”. Knygą ,,Ponas Kampas” rašytojas išleido kartu su iliustratore Tania Rex. Knyga sulaukė didžiulio pripažinimo – dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Auksinis vėjo malūnėlis”, kuriame vertinamos knygų iliustracijos. ,,Pono Kampo” iliustracijos buvo eksponuojamos specialioje Šanchajaus tarptautinės vaikų knygų mugės parodoje ir varžėsi dėl pagrindinių apdovanojimų. Nors tai labiau dailininkės įvertinimas, Benas Bėrantas tiki, kad prie jo prisidėjo iliustruoti tinkamas ir įkvepiantis tekstas. Pasak autoriaus, knygų sėkmę geriausia apibūdina ne apdovanojimai, bet žinojimas, kad vaikai prašo paskaityti kas vakarą tą pačią knygą, nuoširdūs vaikų atsiliepimai ir apkabinimai susitikimų metu.
Pristatydamas savo knygas, autorius siūlo edukacinius užsiėmimus. Rietave vaikus pasitiko pats knygos herojus Ponas Kampas – berniuko Jovaro kambaryje esanti kertelė, kuri netikėtai atgyja ir papasakoja Jovarui labai įdomią istoriją. Pasigirdus muzikai, Ponas Kampas pabudo, sumirksėjo ir pasisveikino ,,Labas! Aš Ponas Kampas!”. Ponas Kampas pasakojo vaikams apie savo kasdienybę, milžinišką kamanę ir kalėdinį kaktusą. Kartu su vaikais darė mankštą, šnekučiavosi ir ieškodami knygos rašytojo Beno Bėranto gėrė Pono Kampo kvapnias sultis su tirpstančiais šiaudeliais.
Bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, padėkojusi knygos herojui Ponui Kampui už kampuotai kūrybingą rytmetį, pakvietė visus įsiamžinti su Ponu Kampu.
Jeigu sudomino, kas čia per istorija, kviečiame pasiskolinti Beno Bėranto knygą ,,Ponas Kampas“ (su paties autoriaus linkėjimais) iš mūsų bibliotekos.
Dėkojame:
Rietavo kultūros centrui – už suteiktas patalpas ir galimybę organizuoti susitikimą su rašytoju kultūros centro patalpose.
Rietavo lopšelio-darželio, Žadvainių pagrindinės mokyklos, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vaikams ir mokytojoms – už dalyvavimą.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos
direktorė Erika Pranckevičienė