Pristatymas   Rugpjūčio 28 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje atidaryta iš Žemaitijos kilusio unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939 – 2012) iliustracijų paroda.
Rugsėjo 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Kaip gimsta iliustracijos?“, kuriose dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytoja Birute Butkuviene. Edukaciniame renginyje V. Žiliaus parodos projektų vadovė Rasa Bačiulienė papasakojo apie dailininko iliustracijų kūrybos ypatumus ir subtilybes.

  Vaikai ne tik sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos, kokie yra kūrybos būdai ir metodai, bet ir galėjo apžiūrėti pavyzdžius – lino raižinius, metalines plokšteles ir kt. Vėliau kūrybinių dirbtuvių dalyviai klausėsi Aldonos Puišytės eilėraščio ,,Girių monai“ ir piešė jam iliustracijas. Stebino vaikų išmonė ir sugebėjimas per trumpą laiką sukurti piešinius, galinčius tapti tikrai puikiomis iliustracijomis. Dirbtuvių pabaigoje vaikai išrinko gražiausių piešinių autorius. Trims vaikams buvo įteikti prizai, visiems dalyviams – atvirukai.

V. Žiliaus iliustracijų paroda bibliotekoje veiks iki spalio 1 d. Kviečiame apsilankyti.