Naujienos

 • Žadvainių mokyklos moksleiviai Rietavo bibliotekoje

  12017 metų gegužės 15 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką su dovanomis ir gera nuotaika aplankė Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleiviai lydimi  bibliotekininkės Birutės Mažikienės. Bibliotekos darbuotoja Rita Dičiūnienė papasakojo apie biblioteką ir joje teikiamas paslaugas. Bibliografė Vilma Piliuvienė moksleivius supažindino su bibliotekoje veikiančia paroda „Iš bibliotekos archyvų“. Bibliotekos bičiuliai užrašė linkėjimus ant „Rankų“ ir nusifotografavo prie „EuroSienos“.

  Skaityti daugiau...

 • Europos diena bibliotekoje

  1Gegužės 9-ąją visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena. Tai šventė simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Jau trečią kartą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji bibliotekoje šventiniu akcentu paminėta Europos diena. Gegužės 9 d., šventė „su šypsena“ prasidėjo skambant iškilmingam Europos Sąjungos himnui, vėliau šventės organizatorius bei dalyvius  linksmino Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos trimitininkai (vadovas Algimantas Krėpšta). Nuo ankstaus ryto mažieji europiečiai draugavo su Astrid Lindgren – švedų vaikų ir jaunimo literatūros rašytojos „Pepė Ilgakojinė“ personažu. Po žaismingų, linksmų žaidimų vaikai buvo pakviesti į „Pepės“ skaitymus , žiūrėjo pažintinį filmuką apie ES. Po smagių žaidimų ir dėlionių visi suskubo kirpti „žmogeliukus“ ir spalvinti visų 28 Europos Sąjungai priklausančių valstybių vėliavomis. Kūrybinėse dirbtuvėse „spalvingas pasaulis“ galėjo dalyvauti visi norintys. Savo išmonę rodė savanoriai iš gimnazijų, mokyklų, jaunimo centro jau balandžio viduryje piešę ir kirpę „rankos“ pavyzdį linkėjimų rašymui „Labas, Pasauli!“. Gražiu ratu sudėlioję nuspalvintus „žmogeliukus“ iš ES vėliavų , mažieji Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinukai ir Rietavo lopšelio-darželio vaikučiai su mokytoja Genovaite Šauliene ir auklėtoja Alina Kuzmenkova nusifotografavo prie „EuroSienos“.  O kokia gi šventė be dovanų ir siurprizų.

  Skaityti daugiau...

 • Labas pasauli!

  skelbimas 2017 05 09

 • Europos diena

  skelbimas 2017 05 03v2

 • „KNYGA – GERIAUSIAS DRAUGAS“

  1Balandžio 24-30 dienomis visoje Lietuvoje  skaitytojai kviečiami į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę „Knyga – geriausias draugas“.

         Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė su vaikučiais kalbėjosi apie knygos kelią iki skaitytojo, apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime. Supažindino su pačiomis naujausiomis lietuvių ir užsienio rašytojų knygomis vaikams ir paaugliams. Popietės metu buvo apdovanoti geriausi vaikų literatūros skyriaus skaitytojai, kurie gražiausiai 2016 metais draugavo su  knyga. Padėkos raštus ir knygeles-dovanas vaikams įteikė viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė.

      R.Durkienė palinkėjo vaikams ir toliau gražiai draugauti su knygelėmis, vaikučiai vaišinosi saldainiais ir dalinosi įspūdžiais apie jiems labiausiai patikusias knygas.

  Bibliotekininkė R. Durkienė

  Skaityti daugiau...