Naujienos

 • „ PER EILĖRAŠČIŲ MARGĄ KILIMĄ...“

  1Šių metų spalio 27d. poetė , Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, 2016-ųjų metų Poezijos pavasario ir Maironio premijos laureatė Ramutė Skučaitė švenčia savo 85-ąjį gimtadienį. Ta proga, spalio 26 dieną,  Rietavo savivaldybės  Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę .

            Apie poetės gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė. Ji supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis R. Skučaitės knygomis vaikams, paskaitė keletą poetės eilėraščių.

           Popietės dalyviai taip pat skaitė mylimos poetės eilėraščius, džiaugėsi jos knygų iliustracijomis.

            Ši popietė – tai simbolinė poetės jubiliejaus šventė. R.Durkienei paklausus, ko vaikai palinkėtų poetei, mažieji atsakė, kad linki sveikatos, džiaugsmo ir laukia iš poetės dar daug daug gražių eilėraščių ir eiliuotų pasakų.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

   viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • FOTOGRAFIJOS DARBŲ PARODA BIBLIOTEKOJE

  1Lietingą spalio 21-osios vakarą į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi nemažas būrelis žmonių, pasigrožėti naujai pristatomais  fotografijos darbais.

  Kiekvieną pavasarį, bibliotekos patalpas puošia rietaviškio, fotoklubo „Žybt“ pirmininko, jauno fotografijos mokytojo Manto Viržinto, mokinių darbai. Šiais metais jau ketvirtoji paroda, kurią pristatė ne tik pats M. Viržintas, bet ir jo mokiniai: Arnoldas Švaplys, Laima Djakova, Viktorija Kontautaitė, Vida Tijūnaitytė, Jurgita Ruibytė, Algirda Stancelytė, Kristina Bernotaitė, Nikodemas Mickus. Šių autorių darbus, pirmą kartą buvo galima išvysti virtualioje parodoje, kuri vyko birželio 9-ąją dieną.

  Parodos atidarymo metu, Mantas teigė, norintis kuo daugiau šiandieninį jaunimą sudominti fotografijos menu. Todėl kasmet ieško vis naujų, įdomių, žmonių, kuriems labiau norisi pažinti šią – fotografijos meno šaką. Su šiais aštuoniais smalsiais fotografais, kurie šiandien pristatė savo darbus, Mantas susitiko 2015 m. rudenį, ir iš karto rimtai kibo į fotografijos mokslus. Pasak M. Viržinto, buvo be galo gražu stebėti kūrybinį procesą – nuoširdžiai susidomėjusius, tiesiog fotografijos menui besąlygiškai atsidavusius „mokinius“. „Mano mokinukai, kurie tikrai yra nuostabūs žmonės, tiesiogine ta žodžio prasme, pasinėrė į fotografijos pasaulį, pradėjo pastebėti eiliniam žmogui nematomus dalykus. Labai džiaugiuosi jog visi jie nori toliau tęsti mokslus, ir gilinti savo žinias fotografijoje“.

   Pats didžiulės patirties fotografijos mene turintis rietaviškis M. Viržintas sakė, jog fotografija nuolat kintantis, naujas formas įgaunantis dalykas, todėl labai svarbu nuolat mokytis, tobulėti, ieškoti, eksperimentuoti, skaityti, gilintis, žiūrėti, tyrinėti. Mokymosi procesas turi būti nuolatinis, be pabaigos, nėra tokio taško, kurį pasiekęs žinosi viską ir nieko nebereikės daryti ar mokytis. Labai pavojinga užstrigti, galvoti, kad viską žinai ir viską moki – šitaip nebeprogresuosi ir viskas bus baigta. Reikia nuolat gilinti savo turimas žinias, nesvarbu ar tu profesionalas ar tik pradedantysis, laikai keičiasi, keičiasi mados, keičiasi technika, tai visada reikia tobulėti ir siekti  padaryti kuo geresnę fotografiją.

  Bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, parodos atidarymo metu taip pat negailėjo gražių žodžių, palinkėjimų ir dovanų naujiesiems fotografams ir Mantui.

                        Po atidarymo kalbų svečiai neskubėjo skirstytis. Jie iš naujo, ne po vieną kartą, žiūrėjo parodos darbus diskutuodami, girdami autorius už subtilų kasdienio gyvenimo perteikimą.

  Foto darbų paroda veiks iki lapkričio 30 d. Maloniai kviečiame!

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Fotografijos paroda

  skelbimas 10 20

 • VILMOS VIČIENĖS TAPYBOS ANT ŠILKO DARBŲ PARODA „SIELOS KUŽDESIAI“

  1Kiekvienas žmogus, kurio siela išskleidusi krištolinius sparnus pakyla į šviesias meno padanges, turi jaustis dėkingas likimui už tokią brangią dovaną. Žmogaus pasaulėžiūra priklauso nuo to, kiek plačiai išskleisti jo sparnai.

  Lietingą ir vėjuotą rugsėjo 29 dienos vakarą į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi gausus būrys žmonių pasigrožėti nuostabiais šilkiniais darbais. Sugužėjo ne tik rietaviškiai, tveriškiai, bet ir draugai iš Klaipėdos, giminaičiai iš Plungės. Visų meno mylėtojų laukė nuostabi šilko tapybos darbų paroda „Sielos kuždesiai“. Parodos autorė – Vilma Vičienė, jos siela taip pat  išskleidė krištolinius sparnus ir padėjo jai pakilti į nuostabaus grožio meno padanges.

  Vilma Vičienė - Rietavo savivaldybės Tverų seniūnijos gyventoja, Tverų gimnazijos dailės vyr. mokytoja, šviesi, nuoširdi moteris, kuri ne tik tapo ant šilko paveikslus, skareles, kaklaraiščius, bet ir savo kūrybos namuose „Laukupės respublika“, įkurtuose Vincentavo kaime, moko tapymo ant šilko, organizuoja kūrybines stovyklas, renginius, kuriuose dalyvauja ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio atstovai. Domisi keramikos darbais, rankomis gaminamomis žvakėmis. 

  Ji parodoje eksponuoja 60 tapytų darbų ant šilko: šalikėliai, skaros, paveikslai, kaklaraiščiai, juos gali lankytojai ir įsigyti.

  Skaityti daugiau...

 • Šventė - konkursas

  Skelbimas