Naujienos

 • Popietė vaikams Medingėnų bibliotekoje

  1Rugpjūčio 18 d. 14 val. Medingėnų bibliotekoje vyko popietė vaikams „Mįslės, patarlės, pasakos“. Vaikai sužinojo kas yra mįslės, patarlės, pasakos ir aktyviai dalyvavo pokalbyje. Popietės metu buvo menamos mįslės, patys vaikai skaitė patarles ir aiškino jų prasmę. Bibliotekos vedėja Virgina Žadeikienė perskaitė lietuvių liaudies pasaką „Ropė“. Pagal ją vaikai piešė piešinukus. Įdomu buvo tai, kad vaikai vis galvojo kokie veikėjai pasakoje rovė ropę. Popietės pabaigoje buvo padėkota visiems dalyvavusiems. Kadangi ne už kalnų rugsėjis, vaikai gavo dovanų po sąsiuvinuką ir rašiklį.

  Skaityti daugiau...

 • „KNYGOSE KVEPIA ŽOLYNAI“

  1Artėja Žolinių šventė. Ta proga, rugpjūčio 10 dieną, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetys „Knygose kvepia žolynai“.

  Apie Žolinių šventę, apie augalų reikšmę žmogui ir gyvūnijos pasauliui vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Ji supažindino su bibliotekoje esančiomis knygomis apie augalus, jų auginimą ir priežiūrą.

  Vaikai spėliojo mįsles, piešė savo mėgstamas gėles, pasakojo, kokių žolių arbatas geria namuose. Su vaikučiais kalbėta ir apie mūsų pievose, miškuose ir darželiuose augančius vaistinius augalus.

  Rytmečio metu skambėjo lietuvių poetų eilės apie gėles ir žolynus.

  Rietavo sav. I. Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „PIEŠIU MYLIMĄ PASAKŲ HEROJŲ“

  1Rugpjūčio 3 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė vaikučius iš Rietavo socialinių paslaugų centro į pasakų popietę. 

   Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė kalbėjo apie pasakos svarbą vaiko gyvenime, skaitė vaikams pasakėles iš gražiai iliustruotų knygelių. Vaikučiai pasakojo apie savo mylimus pasakų ir multiplikacinių filmų personažus. Po to visi vaikučiai piešė savo mėgstamiausius pasakų herojus.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

  informacija

  Skaityti daugiau...

 • „KAS YRA BIBLIOTEKA?“

  12016-ieji metai yra paskelbti bibliotekų metais.

  2016 metų liepos 25 dieną, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi vaikučiai iš Rietavo socialinio paslaugų centro. Vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino vaikus su pasaulio bibliotekų istorija, jų atsiradimu. Papasakojo kokios didžiausios ir įspūdingiausios yra Pasaulio ir Europos bibliotekos. Supažindino su Lietuvos bibliotekų tinklu.

  Vaikams buvo papasakota, kokios knygos yra Rietavo viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus lentynose, apie ką galima paskaičius sužinoti. Parodytos gražiausios vaikiškų knygų iliustracijos. Vaikai susipažino su įvairiomis vaikiškomis enciklopedijomis. Bibliotekoje yra ir knygelių su garsu, tad pagal kai kurias knygeles vaikai ir padainavo.

   Pasibaigus pažintiniam pokalbiui R. Durkienė pakvietė vaikučius tapti bibliotekos skaitytojais ir palinkėjo smagių atostogų ir įdomios veiklos Rietavo socialinių paslaugų centre.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • GYVENU SU KNYGA

  Liepos 21 d. Medingėnų bibliotekoje vyko vaikų popietė „Gyvenu su knyga“, kurią vedė bibliotekos vedėja Virgina Žadeikienė. Popietės metu buvo kalbama apie knygas ir jų naudą žmogaus gyvenime. Vaikai patys kalbėjo apie tai, kad mieliau renkasi kompiuterius, negu knygutes, bet kartu ir pripažino, kad knygų skaitymas teikia malonumą. Knyga buvo ir išliks pagrindinis žinių šaltinis. Popietės metu vaikai skaitė J.Biliūno „Kliudžiau“. Buvo aptariama, ko galima pasimokyti iš šios knygelės, kad gyvuliukui, kaip ir žmogui skauda. Po knygutės aptarimo vaikai patys kūrė savo knygeles, o mažesnieji darė knygoms skirtukus. Buvo aiškinama kam reikalingi skirtukai. Baigiant popietę, vaikai buvo apdovanoti medaliais-šypsenėlėm ir šokoladukais. Visi skirstėsi namo ir džiaugėsi savo padarytais darbeliais.

  Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos

  Medingėnų filialo vedėja V. Žadeikienė