20210611 140120Birželio 8, 10 dienomis Rietavo parke vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu buvo pagaminti 3 vabzdžių namai–viešbučiai. Vabzdžių namai – tai gamtosauginė ir edukacinė priemonė. Namelio tikslas – apsaugoti biologinę įvairovę, kuri sparčiai nyksta dėl žmogaus veiklos. Nameliuose slėpsis, maitinsis ar žiemos medienoje gyvenantys vabalai, bitės, kamanės, drugeliai, auslindos, auksaakės, boružės, žiedmusės ir kiti vabalai.

         Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos trečiokai. Visų pirma buvo susipažinama ir pasakomas vabzdys, kuris labiausiai patinka. Vaikams labiausiai patinka bitės ir drugeliai. Po to mokiniai buvo supažindinti su vabzdžių įvairove. Uždarytuose stiklainiukuose vaikai apžiūrėjo vabzdžių pavyzdžius: amarų, kolorado vabalo, skėtinio minkštavabalio, paprastojo grambuolio, žiedmusės. Kito užsiėmimo metu vaikai nematant dėžėje čiuopė statybines medžiagas ir turėjo jas įvardyti. Paskutinio užsiėmimo metu vaikai grupelėmis kalė, gręžė, kirpo, pjovė ir komponavo įvairias gamtines medžiagas į vabzdžių namelis. Šaunių pagalbininkų dėka trys vabzdžių namai pastatyti. Vabzdžių namelius – viešbučius padovanosime Rietavo lopšeliui – darželiui ir Rietavo socialinių paslaugų centrui.

         Edukacinius užsiėmimus vedė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė.

         Kaip manote kiek boružių rūšių yra? Ogi nei daug, nei mažai – 50. Jos skiriasi spalva ir taškų skaičiumi. Žirgelių kojos yra stiprios, bet jos nėra pritaikytos vaikščiojimui – jomis žirgelis skrisdamas medžioja. O ar žinote, kad šviečia tai jonvabaliai, bet patelės, o žiogai groja ne smuiku, o ant užpakalinių kojų esančiais šereliais braukia per sparnų kraštą ir taip išgauna garsą, kuris yra malonus mūsų ausiai. Beje bitės yra vienintelis žmogaus prijaukintas vabzdys.

                                    Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

                                    Loreta Jurkienė