DSC 34752021 m. birželio 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje po ilgos pertraukos įvyko pirmas gyvas susitikimas – bibliotekoje svečiavosi Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Užsienio kalbų tyrimo katedros tyrėja,  knygų autorė, kūrybinių dirbtuvių organizatorė ir vedėja Rasa Bačiuliene.

Susitikimo metu Rasa Bačiulienė pristatė savo knygą ,,Vilko ašara” (knygą iliustravo jaunoji menininkė Emilija Čypaitė), kurią sudaro lietuvių patarlės, priežodžiai, palyginimai ir posakiai apie vilką. Susitikimo metu kalbėta, kad vilkas – gudrus gyvūnas, tad ir patarlėmis perteikiamas gudrumas, suktumas, veidmainystė, apgaulė. Vilko įvaizdis taip pat pasirenkamas kalbant apie nepasotinamą alkį, ėdrumą, godumą, įsisenėjusius blogus įpročius, tokius kaip pyktis, tingumas. Tačiau vilkas pasitelkiamas ir apibūdinant patyrusį, protingą žmogų. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais, pateikti tiesioginiai ir netiesioginiai atitikmenys anglų kalba.

Kam knyga skirta? Kaip teigė autorė, ši knyga puikiai tinka tiek lietuvaičiams, norintiems gražiai kalbėti gimtąja kalba ir turtinti anglų kalbos žinias, tiek kitataučiams, trokštantiems šnekėti vaizdinga lietuvių kalba. Taip pat puikiai tiks mokytojams, kurie stengiasi rasti papildomų ugdymo priemonių, ir vertėjams, ieškantiems šmaikštaus, taiklaus ar sąmojingo posakio ir atitikmens.

Po vaizdingo knygos pristatymo Rasa Bačiulienė pakvietė vaikus pažaisti smagų, pačios sukurtą patarlių žaidimą-viktoriną. Mokiniai, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, bibliotekos kompiuteriais per Kahoot programėlę, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Norint laimėti, reikėjo pastabumo, greitos reakcijos ir atidžiai skaityti užduotį. Pasibaigus viktorinai knygos autorė pasveikino nugalėtojus ir palinkėjo prisiminti renginyje girdėtas patarles.

Labai dėkojame už įdomų susitikimą, dovanotas knygas ir užsimezgusią ilgalaikę draugystę autorei Rasai Bačiulienei ir šauniems Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams, jų mokytojoms Linai Kerpienei ir Daliai Povilionienei. Tai buvo pirmas gyvas susitikimas po labai ilgos pertraukos. Mūsų visų džiaugsmui susitikimas įvyko ir pavyko. Daug šiltų ir nesuvaidintų emocijų, vaikiškas klegesys, paprastas ir laisvas rašytojos bendravimas išliks mūsų atmintyje dar ilgai. Lauksime naujų ir smagių susitikimų ateityje.  

,,Piktas kaip vilkas”, ,,Koks vilkas, tokie ir vilkiukai”, ,,Kai vilką pakinkys, tai čigonas ars”, ,,Gudrus kaip vilkas”, ,,Iš vilko avinėlio nepadarysi” – tai tik kelios patarlės apie vilką. Norėtumėte sužinoti daugiau patarlių apie vilką? Siūlome užsukti į biblioteką ir pasiimti Rasos Bačiulienės knygą ,,Vilko ašara”.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

direktorė Erika Pranckevičienė