1Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka kiekvienais metais organizuoja tradicinį renginį ,,Vasaros skaitymai“. Šiemet šis renginys jubiliejinis – 35 –asis atidarytas rietaviškės Petrutės Bulvydaitės eilėmis apie Agluonėnus.

Agluonėnų etnografinėje sodyboje susirinko poetai iš Gargždų, Klaipėdos, Šilutės, Skuodo, Plungės, Mažeikių, Kelmės, Švėkšnos. Poetiniais posmais dalijosi ir Rietavo literatai – Rietavo trečiojo amžiaus universiteto literatų klubas ,,Šviesa“ atstovės: Genovaitė Česnauskienė, Petrutė Bulvydaitė, Danutė Raubienė bei Zofija Vaičienė. Pirmą kartą šventėje dalyvavo ir savo kūrybą skaitė jaunosios kartos kūrėja Viktorija Eirošienė. Renginio metu šaunų rietaviškių poečių būrelį pristatė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė. Kartu į vasaros skaitymus vyko ir ilgametė šių renginių dalyvė Romualda Durkienė.

Po skaitymų skambėjo aktoriaus, bardo Gyčio Šimelionio atliekamos dainos. Netikėtai, bet labai įdomiai atlikėjas surengė improvizacinę programą, kurios metu poetų eilės virto skambiomis dainomis. Visi grįžo apdovanoti ne tik padėkos raštais, šventės ženkliukais, bet ir draugų poezijos posmais, apsikabinimais, palinkėjimais, ir naujais potyriais.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

 viešosios bibliotekos informacija