1„Tikiu, kad kuo žmogaus gyvenimas sudėtingesnis, tuo daugiau šis gali iš jo pasiimti ir duoti kitiems“. Šiais žodžiais galima apibendrinti ypatingą gegužės 26-osios vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje, kur svečiavosi jų autorius, gerai žinomas kunigas, poetas Benas Lyris.

Autorius pasakojo apie savo gyvenimo kelią, kaip dar mokykloje domėjosi gamtos mokslais, studijavo mediciną, o į kunigystę nuvedė gyvenimo iššūkiai. Tačiau greta dvasinio pašaukimo visada žengė ir kūrybinis. B. Lyris pasidalino šilta istorija apie tai, kada ir kaip sulaukė įvertinimo ir paskatinimo kurti, kartu pabrėždamas, koks svarbus net ir vieno žmogaus palaikymas. Taip po truputį gimė ir knygos. Pirmosios jų sugulė iš maldų ir minčių, rašytų ant servetėlių... Tad kūryba, literatūra tapo neatsiejama kunigo gyvenimo dalimi. Anot B. Lyrio, knygos – tai terapija, o bibliotekininkai yra tarsi kunigai, nes juk pas juos žmonės eina ieškoti ne tik knygų, bet ir žmogiško ryšio, pokalbio. Parodydami paprastą dėmesį kuriame gražesnį pasaulį. Būtent tokį kunigystės kelią renkasi B. Lyris – ne mokant, kaip reikia gyventi, bet stengiantis būti arčiau žmonių.

Jautrūs kunigo pasakojimai palietė kiekvieno salėje sėdėjusio širdį – juk visi esame išgyvenę sunkių akimirkų, abejonių, nepasitikėjimo, tad atrodė, kad kreipiamasi į kiekvieną klausytoją asmeniškai. Ir vis dėlto B. Lyris savo žodžiais ne tik skatino susimąstyti, bet ir žavėjo paprastu žmogiškumu ir humoro jausmu. Vakarui baigiantis autorius linkėjo tikro ryšio, nepalikti artimiesiems savo laiko trupinių, juk tai – didžiausias turtas, kuriuo galime dalintis.

Už profesionalias muzikines dovanas vakaro metu dėkojame Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos moksleivėms Saulei Monkevičiūtei, Godai Kisieliūtei, Liepai Rubavičiūtei ir jų mokytojai Raimondai Jasinskienei.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija