Naujienos

 • „DAINŲ AUTORIUS IŠ RIETAVO“

  1Šių metų liepos 2 d. poetui, daugiau kaip 1000 dainų tekstų autoriui, Rietavo garbės piliečiui Stasiui Žlibinui sukako 80 metų.

  Paminėti kraštiečio jubiliejų į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką saulėtą liepos vakarą susirinko meno mylėtojų klubo „Mūza“ nariai.

  Apie poeto gyvenimą ir jo kūrybą pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Poeto eiles skaitė bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė. Prisiminimais apie S.Žlibino mokyklinius metus dalinosi Stefa Sragauskienė.  Prie arbatos puodelio klubo nariai klausėsi dainų poeto tekstais, dalinosi mintimis apie S.Žlibino kūrybą. Taip pat buvo prisiminti kiti Rietavo šviesuoliai, turėję įtakos poeto gyvenimui ir kūrybai. Tai Mikalauskų šeima, daug padėjusi poetui vaikystėje ir jaunystėje bei šviesios atminties mokytojai Antanas Kiesylius, Antanas Liutkevičius, Karolina Jurkutė-Pakalniškienė.

  Rietavo sav. I. Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „LEGENDOS APIE MEDŽIUS“

  1Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pakalbėti apie medžius.

  Apie medžio reikšmę žmogaus ir žemės gyvenime pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Ji priminė vaikams, kokie medžiai senovėje buvo laikomi šventais, kaip nuo seno lietuviai saugojo ir vertino medžius. Vaikai išgirdo sakmių, legendų, pasakų apie medžius. Sprendė vasaros kryžiažodį, piešė savo mėgstamiausią medį.

  R.Durkienė vaikams pristatė bibliotekoje esančias knygas ir žurnalus, kuriose rašoma apie medžius, jų savybes bei jų istorijas.

  Po to visi išėjo į Rietavo parką, kur stengėsi atspėti čia augančių medžių vardus.

  Skaityti daugiau...

 • Simonas Daukantas ir „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“

  Daukantas

 • „Prie marių skambėjo eilės...“

  1Gargždų J.Lankučio viešoji biblioteka ir Klaipėdos rajono literatai  šiemet tradicinius „Vasaros skaitymus“ organizavo nuostabiame gamtos kampelyje Drevernoje.

     Rietavo meno mylėtojų klubo „Mūza“ narių grupelė taip pat dalyvavo toje literatų šventėje.  Rietaviškius pristatė I.Oginskio viešosios bibliotekos vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Savo kūrybą skaitė  literatės Genutė Čeesnauskienė, Aldona Lukošienė ir Donata Vitkienė.

    Šventėje taip pat dalyvavo literatai iš Skuodo, Plungės, Kelmės, Telšių, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono. Labai šiltai su šventės svečiais bendravo vedančioji, Gagždų viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

  Nuo Kuršių marių pučiant gaiviam vėjeliui, kvepiant liepoms ir dūzgiant bitėms , Drevernos seno žvejo sodyboje skambėjo eilės, koncertavo Drevernos etnografinis ansamblis( vadovė Virgina  Asnauskienė), žavėjo nuostabi  šišioniškių tarmė.   Vakarop šventės dalyviai persikėlė į Drevernos kultūros namus, kur dalijosi įspūdžiais, kūrybiniais planais ir vaišinosi labai gardžia žuviene.

   

  Skaityti daugiau...

 • LIETUVOS PILYS APIPINTOS LEGENDOMIS

            1Liepos 6-oji  - Mindaugo karūnavimo, Valstybės diena. Ta proga į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių rinkosi mažieji skaitytojai.

      Apie tai, kaip svarbu žinoti savo Valstybės istoriją, kokia prasminga mums, lietuviams, liepos 6-osios šventė, vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė ir mokytoja Daiva Norkuvienė.

     Rytmečio metu vaikai daug sužinojo ir apie Lietuvos pilis, susipažino su knygomis apie jas, išgirdo legendas apie Vilniaus, Kauno, Trakų bei kitas pilis.

     Renginuko metu veikė knygų ir foto nuotraukų parodėlė .

  Skaityti daugiau...