Naujienos

 • Rietavo seniūnijos moterų klubo I-asis gimtadienis

  pictureŠ. m. gegužės 3 d. 16 30 val. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyks Rietavo seniūnijos moterų klubo I-asis gimtadienis. Šventės metu bus pristatyta klubo veikla, darbai, atidaroma paroda. Šventėje dalyvauja Laukuvos moterų klubas.

  Maloniai visus kviečiame!

  Organizatoriai:
  Rietavo moterų klubas
  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

 • Pamoka apie lietuvių kalbos tarmes bibliotekoje

  Balandžio 25 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklo ,,Ir bibliotekoje galima mokytis“ pirmoji dalis. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Tverų vidurinės bei Žadvainių pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo pamokoje, kurios tema Lietuvių kalbos tarmės.

  Skaityti daugiau...

 • Skirkite 2% pajamų mokesčio bibliotekai

  Maloniai kviečiame skirti 2 % pajamų mokesčio. Kiekvieno iš jūsų parama mums be galo svarbi ir bus skiriama naujų knygų įsigijimui.

  Parama iš gyventojų pajamų mokesčio gali būti skiriama pateikus prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai iki gegužės 1 d. Prašymas yra nustatytos formos.

  Bibliotekos įmonės kodas: 188208450

  Pavadinimas: Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  Adresas: Plungės g. 19, Rietavas

  Nepamiršti nurodyti mokesčio dalies dydžio procentais – 2 %

  Būsime Jums labai dėkingi

 • Nacionalinę bibliotekų savaitę pasitinkant - teatralizuotas knygos pristatymas

  zoomed nacionalines biblioteku savaites plakatas2013Šiltas balandžio 17-osios vakaras. Kas po mokslų, kas po darbų skuba į Rietavo kultūros centrą, kuriame vyks norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo knygos „Šimto metų istorija“ pristatymas. Netradicinis. Teatralizuotas. Giliai paliesiantis susirinkusiųjų širdis.

  Jaukų vakarą pradeda Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė, primindama, jog šis renginys skirtas paminėti Nacionalinę bibliotekų savaitę. Paskui žodis suteikiamas bibliotekos savanorei Ievai Kimtienei, kuri pristato H. Wassmo romaną, užčiuopdama jo esmę, trumpai papasakodama romane veikiančių moterų gyvenimus. Svarbiausia vakaro dalis - monospektalis ,,(ne)mano istorija“, pastatytas pagal minėtąjį kūrinį (spektaklio režisierė ir aktorė - Agnė Sunklodaitė). Renginyje dalyvavusieji neleis pameluoti - spektaklis nepalieka abejingų. Jautru, artima, stipru - žodžiai, kuriais būtų galima bandyti nusakyti tai, ką išvydome scenoje.

  Norisi tikėti, jog šis pristatymas paskatins renginyje dalyvavusius perskaityti ne tik romaną  „Šimto metų istorija“, bet ir kitas H. Wassmo knygas, o jau skaičiusius - naujai apmąstyti ne tik romane užfiksuotus moterų gyvenimus, bet ir savo.

   Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 • Rytmetys „Tos margos pavasario šventės...“

   Rietavo Irėnėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje patys mažiausi skaitytojai dalyvavo rytmetyje „Tos margos pavasario šventės...“   Vaikai sužinojo apie Vieversio dieną, 40-ies paukščių dieną, Pempės  ir Gandro šventes.  Kalbėta apie Melagių dieną, Jurgines.  Vyr.bibliotekininkė R.Durkienė priminė vaikams, kad pirmasis gegužės sekmadienis yra Motinos diena ir kad vaikučiai nepamirštų tą dieną pasveikinti savo mamyčių. Pati svarbiausia pavasario šventė - Velykos.  Vaikučiams buvo papasakota apie Velykų papročius, parodytos Vilniaus verbos, priminta, kad Žemaičiai verbų sekmadienį nešasi į bažnytėlę kadagio, karklo katinėlių šakeles. Kalbėta apie kiaušinių marginimo būdus, parodytos knygelės su paveikslėliais apie Velykų šventę. Kad smagiau būtų laukti Velykų, vaikai iš stebuklingos pintinėlės traukė dovanėles. Renginio pabaigoje vaikams palinkėta gražių pavasario švenčių, smagių atostogų.  Mažieji skirstėsi su naujomis žiniomis apie lietuvių pavasario šventes ir su naujomis knygelėmis, kurias skaitys per pavasario atostogas.

  DSCF5238-1024 DSCF5243-1024