Naujienos

 • Knygos “PRISIJAUKINK PRIGIMTĮ...“ pristatymas

  1Balandžio devintosios popietę Į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi miesto gyventojai. Čia vyko plungiškės literatės Adelės Daukantaitės poezijos knygos „Prisijaukink prigimtį...“ pristatymas.

  Vakaro metu autorė papasakojo knygos gimimo istoriją, kalbėjo apie tai, kas įkvepia ją rašyti ne tik prozą, bet ir kurti eiles. Skambėjo eilėraščiai iš naujosios knygos, Romena Zabielienė dainavo dainas Adelės Daukantaitės tekstais.  Šiuolaikiniais šokiais vakarą nuspalvino autorės anūkė Viktorija Rupeikaitė. Renginį moderavo poetė plungiškė Irena Stražinskaitė – Glinskienė.

  Vakaro dalyviai džiaugėsi  nauja knyga, maloniai bendravo su autore.

  Kviečiame visus mylinčius poetinį žodį į biblioteką susipažinti su nauja poezijos knyga „Prisijaukink prigimtį...“.

  Skaityti daugiau...

 • ,,Knygos padeda neskubėti“

  1Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šventę kasmet remia kurios nors šalies nacionalinis IBBY(Tarptautinės vaikų knygos tarybos) skyrius: rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. Tekstas verčiamas į įvairias kalbas ir kartu su plakatu platinimas visame pasaulyje – jie tampa pagrindiniu Tarptautinės vaikų knygos dienos akcentu.

  2019 metų balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Lietuvos vardas plačiai nuskambėjo pasaulyje – Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo konkursą ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ir plakatą sukūrė vaikų knygų autorius, dailininkas, 2018 m. H. Ch. Anderseno premijos nominantas Kęstutis Kasparavičius, kurio parašytos ir iliustruotos knygos 27 pasaulio kalbomis leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse.

  Tarptautinė vaikų knygos diena paminėta ir Tverų miestelio bibliotekoje. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ,, Knygos padeda neskubėti“, kurį parašė   vaikų knygų autorius  Kęstutis Kasparavičius, perskaitė mokytoja Loreta Lidekauskienė. Apie vaikų knygos dienos uždavinius, tikslus pasakojo bibliotekos vedėja. Su vaikais diskutavome apie skaitymą, perskaitytas knygas ir garsiai skaitėme Kęstučio Kasparavičiaus knygą        ,, Povandeninė istorija“.

  Skaityti daugiau...

 • „BALANDŽIO 2-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į vaikų knygos šventę. Apie tai , kad  Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama nuo 1967m.,  kad 2019metais teisę būti šios šventės rėmėjais laimėjo IBBY Lietuvos skyrius, kad rašytojui ir knygų iliustruotojui Kęstučiui Kasparavičiui patikėta sukurti šventės plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo pristatytos geriausios 2018 metų knygos vaikams ir paaugliams.

  Vaikai papasakojo apie savo skaitytas mėgstamas knygas, apie labiausiai patikusius knygų herojus.

  Mažieji skaitytojai buvo apdovanoti knygelėmis, vaišinosi saldainiais.

  Skaityti daugiau...

 • Europrotai 3 etapas

  1Kovo 27-osios vakarą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje virė azartas ir emocijos – vyko ketvirtasis, finalinis viktorinos „Europrotai“ etapas. Įveikę iššūkius lyderių poziciją išlaikė ir žaidimo nugalėtojais tapo komanda „Bendraminčiai“. Antrąją vietą užėmė komanda „Mes dar...“, trečiąją – „Bus kaip bus“. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti Seimo nario Jurgio Razmos įsteigtais prizais, visiems dalyviams įteiktos saldžios dovanėlės. Žaidimo organizatoriams ir nugalėtojams UAB „Plungės lagūna“ vardu dovanų įteikė Povilas Batavičius.

  Viktoriną „Europrotai“ organizuoja Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos viešosios bibliotekos ir „Europe Direct“ informacijos centrai. Žaidimą Rietave organizavo ir vedė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis.

  Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka

  Skaityti daugiau...

 • „TEATRO STEBUKLAS“

  1Kovo 27-oji – tarptautinė teatro diena. Ta proga pasikalbėti apie teatro meną, dramaturgus vaikus pakvietė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.

  Apie teatro meną, teatrų  tinklą Lietuvoje, apie dramaturgus, režisierius, scenografus bei aktorius ir jų kuriamą teatro stebuklą  jauniesiems skaitytojams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Vaikai susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis ir žurnalais apie teatrą.  Taip pat smagiai atlikinėjo etiudus, mėgino suvaidinti  pasakų personažus. Pasibaigus renginiui R.Durkienė vaikus pakvietė dalyvauti renginiuose, skirtuose tradicinėms Teatro dienoms Rietave.

  Skaityti daugiau...