Naujienos

 • Nacionalinė bibliotekų savaitė

  1Baigėsi nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos metu Rietavo Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose vyko įvairūs renginiai, o bibliotekų savaitę Rietavo savivaldybės bibliotekų darbuotojai užbaigė išvyka į Panevėžį.

  Išvykos metu aplankėme Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės –Bitės viešąją biblioteką. Šios bibliotekos darbuotojai maloniai pasidalino darbo patirtimi, supažindino su apskrities bibliotekos įvairių skyrių veikla.

  Aplankėme ir prie apskrities bibliotekos veikiantį Jaunimo centrą. Daug gražių darbo idėjų pasisėmėme lankydamiesi ir Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose. 

  Išvyką baigėme apsilankymu Burbiškių dvare, kur mus pasitiko įvairių spalvų ir formų tulpių jūra. Grįžome į Rietavą su naujų žinių bagažu ir pailsėję.

  Esame dėkingi Rietavo savivaldybės administracijai už suteiktą transportą ir galimybę prasmingai užbaigti Bibliotekų savaitės renginių ciklą.

  Skaityti daugiau...

 • Europos skonis

  skelbimas 2019 05 02

 • „AŠ ESU BIBLIOTEKA“

  1Tęsiasi bibliotekų savaitė. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į popietę „Aš esu biblioteka“.

  Apie bibliotekų istoriją, seniausias pasaulio bibliotekas ir dabartinį bibliotekų tinklą Lietuvoje vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Popietės metu vaikai sužinojo apie bibliotekoje kaupiamus literatūros turtus, apie, dabartines modernias bibliotekų formas, kaip „Mažoji laisvoji biblioteka“ ir kt.

  Baigiantis renginiui jaunieji skaitytojai buvo apdovanoti knygelėmis, vaišinami saldainiais.  Visi išsiskirstė smagūs, geros nuotaikos, nešini knygelėmis, kurias pažadėjo perskaityti per pavasarines  atostogas.

   

  Skaityti daugiau...

 • Protų mūšis „Žemaitija"

  1Ar žinai kad: rytą žemaičiai dažniausiai pradėdavo koše. Apie Skuodą norėdami pasiteirauti, ar jau po pusryčių, klausdavo: „Ar jau po košės?“ Niekur daugiau Lietuvoje neaptiksime tiek daug košės pavadinimų: marškonė, pusmarškonė, šilkinė, pusšilkinė, pusiauėdinė, kruštinė. Tai ir dar daugiau buvo galima sužinoti Labardžių bibliotekoje, kur po šventinio savaitgalio labardžių kaimo jaunimas protų mūšyje tikrino žinias apie Žemaitiją. Ar žinai, kad ubladė – tai ne paukštis ir ne papuošalas, ir ne skara, o taip Žemaitijoje buvo vadinama lauko virtuvė su duonkepe krosnimi, o viškus -tai trobos pastogė. Renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti.

  Labadržių bibliotekos vadovė Loreta Jurkienė

  Skaityti daugiau...

 • Su Šv. Velykom!!!

  sveikinimas Velykoms 2019