Naujienos

 • „PASITINKAM VASARĄ SU KNYGA“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius sulaukė svečių iš Žadvainių pagrindinės mokyklos. Pradinių klasių mokinukai dalyvavo rytmety „Pasitinkam vasarą su knyga“.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  supažindino svečius su Vaikų literatūros skyriuje esančiomis knygomis . Vaikučiams pristatytos pasakų, eilėraščių, žaidimų knygos. Kalbėta, kad bibliotekoje galima rasti knygų apie keliones, tautos istoriją, Lietuvos gamtą, žmogaus kūną ir kitokiomis temomis.

  Vaikai pasakojo, kokias knygeles labiausiai mėgsta skaityti. Dalinosi mintimis, kaip praleis ateinančias vasaros atostogas.  Bibliotekos darbuotojos palinkėjo vaikams gerų, smagių, turiningų atostogų ir pakvietė per vasarą neužmiršti kelio į biblioteką ir gražiai draugauti su knyga.

  Skaityti daugiau...

 • Tapybos paroda

  skebimas 2019 05 24

 • Jau 1000 gyventojų dalyvavo nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose visoje Lietuvoje

  baneriukas 336x280Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.

  Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

  Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 1000 dalyvių visoje Lietuvoje. 

  Visi, norintys pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.

  Dalyviams išduodami pažymėjimai, suteikiama mokomoji medžiaga.

  Mokymai rengiami Lietuvos bibliotekose. Į juos galima registruotis telefonu 8(620) 20 961, e. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba atvykti į artimiausią biblioteką.

  Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.

  Šie mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 • Šeimos šventė

  1Gegužės 17 d.  Daugėdų gyventojai po dienos darbų rinkosi į Daudėdų pradinės mokyklos salę. Kurioje vyko jau tradicinis renginys skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šventę pradėjo Daugėdų bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė . Žodžiais apie Gegužį jug, tai vienas gražiausių mėnesių.

  Na, o savo mamytes, tėvelius, močiutes ir visus kaimo gyventojus savo dainelėmis, posmais džiugino Daugėdų pradinio ugdymo mokyklos mokiniai. Eilėraščius deklamavo ir jų mokytojos, tai Asta Petreikytė, Romalda Uogienė ir Laima Šedvydienė. Dainas dainavo Daugėdų vokalinio ansamblio moterys vadovas Juozas Barsteiga. Gražią muzika grojo ir deklamavo posmus Rietavo M.K. Oginskio meno mokyklos mokiniai.

  Renginio pabaigoje vaikučiai savo mamytėms, tėveliams, močiutėms padovanojo savo paruoštas dovanėles.

  Audronė Siautilienė

  Skaityti daugiau...

 • Knygos „Prie versmės...“ pristatymas Labardžiuose

  1Ir ateis prie versmės tie, kas geidžia

  Tamsią naktį žvaigždelės tyros.

  Čia pamiršę, kas širdis jų žeidžia,

  Už gyvenimą Dievui dėkos.

  Gegužės 16 pavakarę Labardžių bendruomenės namuose liejosi poezija, muzika, nes čia buvo pristatyta Genovaitės Česnauskienės pirmoji ir labai šilta ne tik eilėraščių knyga „Prie versmės...“ Autorė sako: tai knyga, kurioje sudėta, kas brangiausia – meilė šeimai, artimui, Rietavui, Žemaitijai, Lietuvai – meilė žmogui, gamtai, gimtinei, tėvynei...

  Vakarą papuošė Rietavo neįgaliųjų draugijos moterų ansamblio atliekamos dainos, bei Falmiros išraiškingai skaitomi Genutės parašyti žemaitiški eilėraščiai, kurie yra sugulę knygoje.

  Susirinkusieji namo tikrai išsinešė daug šiltų įspūdžių, nuoširdumo, tikėjimo gėriu ir paprastų žodžių – magiškos galios.

  Buvo šiltas, jaukus ir kartu linksmas Genutės Česnauskienės pirmosios knygos pristatymas.

  Renginį organizavo Labardžių kultūros namai ir Labardžių biblioteka.

  Skaityti daugiau...