Naujienos

 • SVEIKINIMAI BIČIULIAMS

  1Šiltą ir saulėtą birželio 29-osios rytą  grupė Rietavo meno mylėtojų klubo „Mūza“ narių atvyko į Plungės viešąją biblioteką. Čia vyko graži šventė: Plungės literatų klubas „Vingiorykštė “ šventė savo veiklos dvidešimtmetį.  „Mūzos “ literatai ir kiti meno mylėtojai su ‚Vingiorykšte“ bičiuliaujasi jau daug metų.  Tad klubo dvidešimtmečio proga nuoširdžius sveikinimus nuo rietaviškų Plungės bičiuliams perdavė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Rita Dičiūnienė ir „Mūzos“ klubo kuratorė Romualda Durkienė, savo eiles renginyje skaitė Rietavo literatė Genutė Česnauskienė. „Vingiorykštės “ klubo  ilgamete nare buvo ir šviesios atminties Rietavo garbės pilietė, poetė Birutė Lengvenienė, tad jos kūrybos jumoreską šventės dalyviams paskaitė Regina Tolenienė. Renginyje dalyvavo daug svečių iš įvairių Lietuvos rajonų ir miestų literatų klubų.

  Skaityti daugiau...

 • „VASAROS SKAITYMAI 2019“

  1Penktadienį Jurgių kaime, išpuoselėtoje Vytauto Majoro sodyboje priešais „Angelo“ skulptūrą skambėjo muzika, eilės, dainos. Kadangi šie metai – Žemaitijos metai, tai labai daug eilių buvo skaitoma žemaitiškai  arba  skirtos  Žemaitijai.   Literatai  iš   įvairiausių Lietuvos miestelių  vėl  susirinko  į  tradicinius   „Vasaros skaitymus“  , kuriuos organizuoja Jono Lankučio viešoji biblioteka. Jau eilę metų šio renginio siela  Diana Ciparienė  su  savo komanda  sukviečia   literatus  vis į kitą Klaipėdos  rajono  kampelį,  pabuvota   Agluonėnuose,  Veiviržėnuose, Drevernoje, Lankupiuose.

  Rietavo meno mylėtojų klubas „Mūza“ kasmet dalyvauja šiame puikiame renginyje. Šiemet Rietavui atstovavo Romualda Durkienė, Regina Tolenienė ir Genovaitė Česnauskienė.

  Skaityti daugiau...

 • „PAŽINSI PAVELDĄ - PAŽINSI PATS SAVE“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  birželio pradžioje vykdė projektą Vaikų vasaros stovykla  „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“. Projekto partneriai – Rietavo kultūros centras ir L.Ivinskio gimnazija. Stovyklos vadovai – mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Projektas tęstinis ( nuo2006m.). Stovyklos tikslas – gerinti vaikų užimtumą, ugdyti meilę ir pagarbą etnokultūrai,, žemaičių tarmei, paveldui. 2019 metai paskelbti Žemaitijos ir vietovardžių  metais. Stovyklaudami vaikai žaidė, piešė, skaitė, maudėsi Germanto, Paršežerio ir Ruškės ežeruose, mokėsi gražiai bendrauti. Stovyklautojai susipažino su Rietavo senamiesčiu, parko pažintiniais takais, aplankė Lopaičių ir Medvėgalio piliakalnius, kunigaikščio Vykinto miestą Tverus, apsilankė Žemaitijos sostinėje Telšiuose.. Taip pat buvo su vaikais kalbėta apie Lietuvos vietovardžius, jų reikšmę tautos kultūros istorijai, apie Žemaitijos regioną ir jos lankytinas vietas.

  Stovyklos organizatorių tikslas buvo sudominti vaikus tautos kultūra bei ugdyti patriotizmo jausmus Lietuvai ir Žemaitijai.

  Skaityti daugiau...

 • Vasara su knyga

  skelbimas 2019 06 10

 • „MANE SUPANTIS PASAULIS“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetis „Mane supantis pasaulis“.

  Artėja mokinių vasaros atostogos, tad pasikalbėti apie turiningą laisvalaikį vaikus pakvietė Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Apie pasaulio įvairovę, gyvūniją, augmeniją, gamtos reiškinius su vaikais kalbėjo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Ji pristatė vaikams knygeles, kuriose galima apie tai sužinoti. Vaikai taip pat kalbėjo, kokius gyvūnus, augalus žino. Bibliotekininkės patarė vaikučiams pasinaudoti bibliotekoje esančiomis knygomis, daug sužinoti ir per vasarą stebėti juos supančią aplinką.

  Renginio metu mažieji skaitytojai skaitė eilėraščius apie vasarą, piešė vasaros vaizdus, vaišinosi saldainiais.

  Skaityti daugiau...