Naujienos

 • „POEZIJOS VALANDA“

   1       Lietingą spalio pirmosios popietę į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi poezijos mylėtojai. Popietės viešnia –Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narė, literatė Irena Stražinskaitė – Glinskienė. Poetė pristatė dvi savo knygas: „Dievo karvytė“ ir „Žaltiūm Žemė“.

           Viešnia nuostabiai gražia žemaičių tarme skaitė savo kūrybą, papasakojo apie save. Poezijos posmus papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinių ir mokytojų atliekami muzikos kūriniai. Irena Stražinskaitė – Glinskienė pasidžiaugė, kad Rietavo bibliotekos skaitytojai myli poeziją ir artėjančioms „Knygų Kalėdoms“ bibliotekai padovanojo abi savo poezijos knygas.

       Poezijos ir muzikos sušildyta apniūkusi diena pasidarė šviesesnė, o lietus skambėjo tarsi sidabrinė muzika.  Renginio dalyviai skirstėsi su šypsena veide, nešini poetės poezijos knygomis.

  Skaityti daugiau...

 • „IŠ JŲ MOKOMĖS MYLĖTI LIETUVĄ“

  DSCF3001Šių metų rugsėjo 20 dieną Juozo Tumo Vaižganto 150-osios gimimo metinės, o rugsėjo 22-ąją M.K.Čiurlionio 144-osios gimimo metinės.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šias iškilias Lietuvos asmenybes.

  2019-ieji paskelbti Vaižganto metais. Apie rašytoją, literatūros istoriką, visuomenės veikėją , kunigą Juozą Tumą Vaižgantą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė, supažindino su rašytojo kūryba, buvo skaitomos ištraukos iš knygos „Valiulio pasakos“.

  Rytmečio metu kalbėta ir apie žymųjį lietuvių dailininką ir kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, apie jo sąsajas su Žemaitija.  Vaikai grožėjosi dailininko kūrinių reprodukcijomis, susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis apie M.K.Čiurlionį.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos popietė

  skelbimas 2019 09 18

 • Konkursas

  skelbimas 2019 09 16

 • „VASAROS SPALVOS KNYGELĖSE“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko popietė „Vasaros spalvos knygelėse“.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė skaitė vaikams pasakas apie gėles. Vaikučiai skaitė lietuvių poetų eilėraščius apie vasarą.  Vaikai dalinosi vasaros atostogų įspūdžiais, piešė savo mėgstamiausią gėlę.

  Popietės pabaigoje vaikai dalyvavo Vasaros  loterijoje, vaišinosi saldainiais.

  Skaityti daugiau...