Naujienos

 • ZUIKIO PUIKIO AUTORIUI 100

  1Šių metų spalio mėnesio  trečią dieną knygelės „Zuikis Puikis“  autoriui poetas Eduardas Mieželaiitis būtų  šventęs savo 100-ąjį gimtadienį. Deja, poetas anapilin iškeliavo 1997 metais.  Tačiau jo knygelė vaikams „Zuikis Puikis“, išleista pirmą kartą 1949 metais, turėjusi daug pakartotinų leidimų yra mėgiama ir skaitoma iki šių dienų.

  Paminėti poeto šimtmečio jubiliejų ir knygelės, tapusios vaikų literatūros klasika, septyniasdešimtmetį vaikus pakvietė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.  Trumpai apie poetą ir jo kūrybą papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Vaikučiai skaitė „Zuikio Puikio“ paskutinio pakartotino leidimo knygelę, čia pat inscenizavo atskirus knygelės epizodus, aptarinėjo Kiškių mokyklą ir vaišinosi saldumynais.

  Skaityti daugiau...

 • Protų mūšis Žemaitija

  skelbimas 2019 10 03

 • Bibliotekininkių išvyka

  1Rugsėjo 30 d. Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos kolektyvas lankėsi Kretingos raj.  sav. M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje. 2018 m. gruodį biblioteka persikėlė į visiškai naują, modernų ir įvairioms funkcijoms pritaikytą pastatą pačiame Kretingos centre. Bibliotekos lankytojai gali džiaugtis erdviomis salėmis, vaikams ir jaunimui pritaikytomis erdvėmis, gausiu leidinių pasirinkimu. Bibliotekininkės kartu aptarė savo darbo ypatumus, pasidalino rūpesčiais ir idėjomis.

  Vėliau bibliotekininkės dalyvavo išsamioje ir turiningoje ekskursijoje po Kretingos Pranciškonų vienuolyną.

  Skaityti daugiau...

 • „POEZIJOS VALANDA“

   1       Lietingą spalio pirmosios popietę į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi poezijos mylėtojai. Popietės viešnia –Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narė, literatė Irena Stražinskaitė – Glinskienė. Poetė pristatė dvi savo knygas: „Dievo karvytė“ ir „Žaltiūm Žemė“.

           Viešnia nuostabiai gražia žemaičių tarme skaitė savo kūrybą, papasakojo apie save. Poezijos posmus papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinių ir mokytojų atliekami muzikos kūriniai. Irena Stražinskaitė – Glinskienė pasidžiaugė, kad Rietavo bibliotekos skaitytojai myli poeziją ir artėjančioms „Knygų Kalėdoms“ bibliotekai padovanojo abi savo poezijos knygas.

       Poezijos ir muzikos sušildyta apniūkusi diena pasidarė šviesesnė, o lietus skambėjo tarsi sidabrinė muzika.  Renginio dalyviai skirstėsi su šypsena veide, nešini poetės poezijos knygomis.

  Skaityti daugiau...

 • „IŠ JŲ MOKOMĖS MYLĖTI LIETUVĄ“

  DSCF3001Šių metų rugsėjo 20 dieną Juozo Tumo Vaižganto 150-osios gimimo metinės, o rugsėjo 22-ąją M.K.Čiurlionio 144-osios gimimo metinės.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šias iškilias Lietuvos asmenybes.

  2019-ieji paskelbti Vaižganto metais. Apie rašytoją, literatūros istoriką, visuomenės veikėją , kunigą Juozą Tumą Vaižgantą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė, supažindino su rašytojo kūryba, buvo skaitomos ištraukos iš knygos „Valiulio pasakos“.

  Rytmečio metu kalbėta ir apie žymųjį lietuvių dailininką ir kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, apie jo sąsajas su Žemaitija.  Vaikai grožėjosi dailininko kūrinių reprodukcijomis, susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis apie M.K.Čiurlionį.

  Skaityti daugiau...