• Elena Ferrante. Istorija apie prarastą mergaitę (serijos „Neapolietiška saga“ 4-oji knyga)

  istorijaElena Ferrante – viena paslaptingiausių šiandienos kūrėjų. Jos tapatybę gaubia migla, ir šis vardas neabejotinai yra tik rašytojos literatūrinis pseudonimas. Nuo 1992 m. romanus kurianti rašytoja interviu duoda tik raštu, jos nuotraukos nerasite internete. „Istorija apie prarastą mergaitę“ – paskutinė, ketvirtoji tetralogijos „Neapolietiška saga“ knyga, kurioje tęsiasi Elenos ir Lilos istorija: geriausios draugės, užaugusios skurdžiuose Neapolio kvartaluose, dabar kuria savo gyvenimą pačios. 
  „Istorija apie prarastą mergaitę“ – pasakojimo kulminacija. Metai bėga. Elenos ir Lilos keliai tai išsiskiria, tai vėl susikerta, tačiau jos visad išlieka geriausiomis draugėmis. Per ilgus metus būta viską – ir džiaugsmo, ir netekčių, ir skausmo, ir meilės. Jos abi troško pabėgti iš Neapolio skurdo ir gniuždančios miesto atmosferos, tačiau jų likimai susiklostė skirtingai.
  Elena Greko šiandien žymi rašytoja, gyvenanti Florencijoje, sukūrusi šeimą ir jau spėjusi išleisti keletą puikiai įvertintų knygų. Tačiau ji nusprendžia grįžti į Neapolį ir gyventi su vyru, kurį visad mylėjo.
  Lila, skirtingai nei Elena, niekada nesugebėjo nei fiziškai, nei emociškai pabėgti iš gimtojo Neapolio. Ji tapo sėkminga verslininke, tačiau verslas ją įtraukė į nepotizmo  ir nusikaltimų pasaulį. 
  Vieną dieną Elena sulaukia Lilos sūnaus skambučio. Jis praneša, jog geriausia vaikystės draugė dingo. Kokia bus „Neapolietiškos sagos“ atomazga?
  Elena Ferrante – viena geriausių šiandienos istorijų kūrėjų ir pasakotojų. Pagrindinis jos tikslas – priversti skaitytojus domėtis jos kūriniais, o ne asmeniniu gyvenimu, todėl apie ją gerbėjai nežino beveik nieko. Kai 2016 m. ji pateko į Time žurnalo įtakingiausių žmonių šimtuką, ji įrodė, jog tam pakanka vien talento – asmeninio gyvenimo detalės nepadaro rašytojo geresniu. Pagal Elenos Greko ir Lilos Čerulo gyvenimo istoriją šiuo metu kuriamas televizijos serialas. Filmais yra tapę ir ankstesni du Elenos Ferrante kūriniai.

 • Ann Patchett. Nuostaba

  nuostabaKelionė į Amazonės džiungles taps išbandymu mokslininkei Marinai Sing tiek norint išgyventi, tiek siekiant susidoroti su vidiniais demonais. Populiarios amerikiečių rašytojos Ann Patchett knyga „Nuostaba“ sukels tikrą emocijų audrą. 

  Daktarė Marina Sing pradeda neįtikėtiną kelionę į vabzdžių knibždančią Amazonę. Ji neturi kito pasirinkimo, tik atsiduoti nuostabiam, bet pavojingam pasauliui, kuris jos laukia džiunglėse. 
  Marina į Braziliją keliauja turėdama du tikslus. Vienas iš jų – išsiaiškinti, kas nutiko jos kolegai, mirusiam prieš keletą savaičių ir antrasis – sužinoti, kokią pažangą padarė jos buvusi dėstytoja vaistų nuo nevaisingumo paieškose, kurias finansavo jos farmacinė kompanija. Būtent tokiu tikslu išvykęs į džiungles anksčiau dingo jos kolega... 

  Greičiausiai net neverta tikėtis, kad šias užduotis pavyks lengvai įgyvendinti.

  Marinos mentoriaus darbas, pasirodo, yra susijęs su menkai žinoma gentimi, kurios atstovai gali daugintis iki pat septyniasdešimties metų ir aiškėja, jog tai lemia ne tik jų kasdieniai ritualai, bet ir aplinka, kurioje jie gyvena. 

  Tačiau nežinomybė Mariną pasitiks ne tik išoriškai, jai teks susidurti su tragiška savo praeitimi ir prisiminimais, kurie tempsis į negailestingą tamsą. 

  New York Times bestselerių autorė Ann Patchett provokuojančiame ir akiplėšiškame romane „Nuostaba“ kalba apie moralę ir stebuklus, mokslą ir pasiaukojimą, kuriuos rasti galima Amzonės miškuose. Knyga kvėpuoja tuo pačiu emociniu tempu, kuris sužavėjo skaitytojus ankstesniuose autorės kūriniuose. A. Patchett pateikia naujovišką įtaigų pasakojimą apie troškimus, ieškojimus ir prisirišimus.
  „Nuostaba“ – tai įtraukianti nuotykių istorija ir skvarbus žvilgsnis į sudėtingus pasirinkimus, kuriuos mums tenka daryti ieškant meilės. 

  Ann Patchett (g. 1963 m.) – gimė Los Andžele, Kalifornijoje, jos mama – rašytoja Jeanne Ray. Studijavo grožinės literatūros rašymą Sarah Lawrence koledže, vėliau lankė rašytojų dirbtuves Ajovos universitete ir vaizduojamojo meno centrą Masačusetse. Gyvena Nešvilyje, Tenesio valstijoje su vyru gydytoju ir šunimi. 2011 metais su kolege įkūrė knygų parduotuvę, 2012 metais žurnalas TIME įtraukė rašytoją į 100 pasaulyje įtakingiausių žmonių sąrašą.

 • Virginie Grimaldi. Ir tada suprasi, kur slypi tavo laimė

  laimePrancūzų rašytojos Virginie Grimaldi romanas „Ir tada suprasi, kur slypi tavo laimė“ – tai istorija apie žmogiškumą ir gyvenimo džiaugsmą. Tačiau iki laimės ir džiaugsmo vedantis kelias dažniausiai būna nelengvas...

  Kai Žiulija atvyksta į naują darbą senelių namuose, ji nieko ypatingo nesitiki. Iš tikrųjų ji tiesiog pasirinko pirmą pasitaikiusį darbo pasiūlymą kvalifikuotai psichologei ir pabėgo iš triukšmingo Paryžiaus. Žiulijai reikia laiko atsigauti po ne itin sėkmingo laikotarpio ir ramūs senelių namai ant Atlanto vandenyno kranto atrodo tam tinkama vieta. Tačiau ji pamiršo, kad čia teks dirbti su senais žmonėmis. Ar tikrai ji pasirinko teisingai? Gal dar nevėlu viską mesti ir grįžti?

  Vis dėlto netrukus Žiulija ima suprasti, jog naujieji jos klientai gali labai daug ko išmokyti. Ji vis lengviau gali įsivaizduoti, kaip būdama tarp linksmų senukų, išsipusčiusių močiučių ir nuolat skubančių kolegų išmoks vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą. Galbūt čia ji atsidūrė ne be reikalo?

  iulija supranta, kad visi, kurie, rodos, trykšte trykšta džiaugsmu, giliai širdyje taip pat slepia jautrias ir kartais labai skaudžias istorijas. Jie taip pat turi svajonių ir vilčių, norų, kurie turbūt jau nebeišsipildys, tačiau vis tiek kiekvieną dieną pasitinka su šypsena. 

  Romanas „Ir tada suprasi, kur slypi tavo laimė“ – tai istorija apie meilę, randamą pačiose netikėčiausiose vietose, apie tyrą džiaugsmą, gerumo ir žmogiškumo galią. Tai istorija apie susikertančius kelius – tų, kurie gali papasakoti savo gyvenimą ir tų, kurie dar turi tą gyvenimą susikurti. Knygoje apstu puikaus humoro, žavingų personažų ir paprasto gilaus žmogiškumo. 

  Virginie Grimaldi (Viržiny Grimaldi, g. 1977 m.) – prancūzų rašytoja, trijų romanų autorė. Nuo vaikystės svajojo rašyti knygas, bet gana ilgai jos parašytas istorijas skaitydavo tik artimieji. Pradėjusi rašyti tinklaraštį ir sulaukusi palaikymo iš skaitytojų, 2015 metais parašė pirmąją knygą. Antroji – „Ir tada suprasi, kur slypi tavo laimė“ išversta į keletą užsienio kalbų, pagal ją kuriamas filmas. Gyvena Prancūzijoje prie Bordo miesto, ten pat, kur ir gimė. 

 • Herman Koch. Griovys

  griovysStiprus, paslaptingas ir išradingas Nyderlandų rašytojo Hermano Kocho romanas „Griovys“ apie nerimastingą ir paranojišką pavydo pasaulį. 

  Robertas Valteris yra populiarus ir visų mėgstamas Amsterdamo meras. Per Naujųjų metų priėmimą Robertas pastebi, kad jo žmona nuoširdžiai kvatojasi iš vieno miesto tarybos nario, mero pavaduotojo pokštų ir į Roberto galvą akimirksniu ateina pati baisiausia mintis. Žmona jam neištikima. Ši mintis užvaldo Roberto protą ir jo neveikia jokie argumentai. Ilga ir laiminga santuoka tampa blankia ir nereikšminga praeitimi, o Robertas jau įsivaizduoja, kaip žmona jį apgaudinėja su pavaduotoju, kuriam baisiausiai rūpi aplinkos apsauga. Su vyru, kuris miesto panoramą nori sudarkyti vėjo turbinomis. 

  Robertas su žmona Silvija augina dukterį Dianą. Žinoma, nei duktė, nei žmona nieko nenutuokia apie Robertą persekiojančius įtarimus ir paranoją. Dabar jo sujauktas protas tiesiog apsėstas. Anas Naujųjų metų priėmimas ženklina visos jų šeimos laimės pabaigą. Laimės, kuria meras taip ilgai džiaugėsi. 
  Nusprendęs, kad turi viską stebėti ir nieko nepraleisti, Robertas nusprendžia elgtis „normaliai“. Tai kainuoja be galo daug pastangų ir, be abejo, jo „normalus“ elgesys yra visiškai neįprastas šeimai. Anksčiau nuolat dirbantis ir telefone, laikraščiuose ar savo mintyse lindintis tėvas ir vyras staiga pradeda domėtis šeimos gyvenimu ir skirti šeimai itin daug dėmesio. Toks elgesys pačiam Robertui kelia tik dar didesnę paranoją ir veda į nevaldomą paniką. 

  Negana to, Roberto 94-erių metų tėvas pasikviečia sūnų pasikalbėti ir papasakoja, kad jie su mama nusprendė drauge numirti. Esą jie nenori apkrauti sūnaus rūpesčiais, o sveikata eina vis silpnyn, tad būtų puiki proga deramai atsisveikinti.

   Romanas „Griovys“ akivaizdžiai parodo, kaip visiškai stabilus žmogus gali susipainioti savo paties baimėse ir įtarinėjimuose. Nors... gal viskas ne taip, kaip atrodo ir Robertas pirmą kartą iš tikrųjų viską mato aiškiai ir teisingai?

  Originaliu, žaismingu ir ironišku Hermano Kocho stiliumi prašyta knyga „Griovys“ yra nepaprastai išmintinga, o jos istorija – žmogiškai artima.

  „Hermanas Kochas sparčiai tampa vienu iš mano mėgstamiausių autorių. Trys jo romanai sudėti draugėn yra kaip žiauriai geras CD, kur kiekvienas gabalas spiria į subinę.“

  Stephen King 

  Hermanas Kochas (g. 1953) – Nyderlandų rašytojas ir aktorius. Labiausiai išgarsėjo romanu „Vakarienė“, kuris išverstas į 25 kalbas ir parduodamas 55 šalyse. kiti du romanai „Vasarnamis su baseinu“ ir „Gelbėk mus, Marija Montaneli“ – taip pat tapo pasauliniais bestseleriais. 

 • Diane Chamberlain. Drąsos medis

  medisAr gali motina prarasti viltį ir nustoti kovojusi dėl savo vaiko gyvybės? Diane Chamberlain romane „Drąsos medis“ pasakoja Džaninos ir jos dukros Sofijos istoriją. Norėdama, kad jos mergaitė neišsiskirtų iš kitų vaikų ir nesijaustų atstumta, leidžia jai vykti į kelionę ir stovyklauti su draugėmis. Tačiau atėjus laikui grįžti namo, Sofijos tarp kitų vaikų nėra.

  Kai Džanina atvyksta pasiimti dukros po išvykos, ji tarp kitų vaikų nemato savo dukros. Ji dingo kažkur Vakarų Virdžinijos miško takelių labirinte. Prasideda lenktynės su laiku, nes Sofija kitokia nei visi vaikai. Ji serga reta liga ir be tinkamos priežiūros bei gydymo kiekviena minutė artina jos mirtį. Į dingusios mergaitės paieškas leidžiasi buvęs Džaninos vyras Džo, o jiems talkina sodininkas Lukas. 
  Tiksint laikui, įtampa darosi nepakeliama. Vyrai, kurstomi pavydo, ima įtarinėti vienas kitą. Darosi neaišku, kokių motyvų vedini jie ieško dingusios mergaitės. Tačiau ne mažiau įtempta drama rutoliojasi ir vienišoje, miško tankmėje pasislėpusioje troblėje. Čia Sofija sutinka moterį, ruošiančią slėptuvę iš kalėjimo pabėgusiai savo dukrai. Tiek ji, tiek Džanina nori išsaugoti savo dukrų gyvybes, tačiau ar jų norai suderinami?

  Lenktynės su laiku ir žūtbūtinis noras išsaugoti mergaitės gyvybę – romanas „Drąsos medis“ įtraukia savo siužeto daugiasluoksniškumu ir trilerio vertu pasakojimo tempu. Džaninos pažeidžiamumas ir kartu neeilinė stiprybė įkvepia skaitytoją versti puslapis po puslapio, laukiant įtemptos istorijos atomazgos.

  Kaip ir daugelis paauglių, knygos autorė Diana Chamberlain pradėjo rašyti trumpus apsakymus būdama dvylikos. Tačiau netrukus grožinės literatūros kūrybą užmiršo ir atsidavė mokslams – San Diego mieste ji įgijo socialinio darbo bakalauro ir magistro laipsnius. Dabar ne vienas iš 22 autorės romanų tapo New York Times, USA Today ir Sunday Times bestseleriu. Jos pirmoji knyga „Private Relations“ 1989 m. gavo RITA apdovanojimą už geriausią šiuolaikinį romaną. 

  „Tikrasis rašymo džiaugsmas – galimybė žodžiais paliesti skaitytojų sielas. Tikiuosi, kad mano istorijos sujaudina ir leidžia valandų valandas mėgautis pasakojimu.“

  Diane Chamberlain 

  „Įtempta šeimos drama. Mėgstantys istorijas, panašias į vingiuotą kalnų keliuką, vers knygą puslapis po puslapio.“ 

  Publishers Weekly

  „Chamberlain aprašo didžiausią mūsų visų baimę – vaiko netektį – ir įtraukia mus į paslaptingas paieškas.“
  The Associated Press

 • Isabelle Broom. Metai ir viena diena

  metaiPraha, nuostabi Čekijos sostinė ant Vltavos krantų, alsuojanti istorija ir gyva praeitimi. Tai miestas, kur svajonės ir stebuklai slepiasi už kiekvieno kampo. Trys romano „Metai ir viena diena“ herojės į šį miestą leidžiasi vedamos skirtingų tikslų, tačiau kai jų keliai netikėtai susikerta, paaiškėja, kad jos turi nepalyginamai daugiau panašumų, nei galėtų pagalvoti. 

  Megan Prahoje ieško įkvėpimo artėjančiai fotografijos parodai. Žiemiškoje kelionėje į Vidurio Europą ją lydi draugas Olis, tačiau Megan tvirtai žino: jų draugystė tikrai nevirs kažkuo daugiau…

   jei Olis sužinos apie jos praeitį, moteris rizikuoja prarasti viską – dar kartą. Ir ji visomis jėgomis sieks užkirsti tam kelią.

  Hopei kelionė į Prahą – maloni ir netikėta naujojo jos draugo Čarlio staigmena. Tačiau jai mėgautis stebuklinga miesto atmosfera ir nerūpestingai leisti laiką klaidžiojant siauromis senojo miesto gatvelėmis neleidžia įkyrios mintys. Hopė žino, kad namie paliko piktą ir nusivylusią dukrą, ir dėl to kalta tik ji pati.

  Sofija į Prahą leidžiasi jau ne pirmą kartą – jai šis miestas visuomet buvo magiška vieta. Šįkart ji skaičiuoja minutes, kol prie jos prisijungs Robinas, jos vaikinas. Tačiau kai nuvyksti į istorine dvasia alsuojančią Prahą, niekada negali žinoti, ar praeitis tavęs nepavys.

  „Metai ir viena diena“ – pasakojimas apie tris moteris ir jų meilės istorijas, vaizdingą žiemiškos Prahos atmosferą ir nerūpestingą laiką, kartais atveriantį skausmingą santykį su praeitimi. Tačiau šalia viso to skleidžiasi ir ketvirtoji meilės istorija – pagrindinių knygos veikėjų ir Prahos istorija.

  iesto aprašymai, žmonių portretai, maisto ir gėrimų kultūra suteikia galimybę pajusti Prahos pulsą kiekviename puslapyje.

  Isabelle Broom geriausiai žinoma dėl išskirtinio savo meilės romanų braižo. Ji teigia rašanti taip, kad skaitytojas galėtų pabėgti nuo kasdienybės, nusikelti į atokius pasaulio kampelius ir pasinerti į įtraukiančią romantinę istoriją. Autorė ieško įkvėpimo keliaudama, o vėliau savo pasakojimuose dalinasi įspūdžiais su skaitytojais. Nuo Šri Lankos iki Graikijos salų – tai vietos, kur Isabelle Broom mėgsta pabėga pati, o vėliau kviečia pabėgti ir savo romanų herojus.

  „Miestas čia aprašytas nuostabiai ir smulkiai. Tai romantiška pasaka, kupina meilės, juoko ir tragiškumo – todėl puslapiai verčiasi patys.“ 

  Sunday Express