• Antje Babendererde. Indigo vasara

  indigoAš galvojau: „Tai tavo vasara, Smila.“ Smila, metams atvykusi mokytis į Sietlą, nesitikėjo, kad jos viešnagė prasidės nuo stovyklos prie vandenyno ir banglenčių, kuriomis čiuožti iki šiol neteko. Nesitikėjo ir to, kad nauji draugai bus tokie arogantiški, o vietiniai La Pušo indėnai visai nesidžiaugs baltaisiais atvykėliais. O labiausiai nesitikėjo, kad nauji jausmai ją užplūs smarkiau nei didžiausia Ramiojo vandenyno banga. Jei džiugina vasara, jei vandenynas atrodo kerintis, žavus ir pavojingas, jei kartais norisi pamiršti viską ir stačia galva leistis į naujas patirtis, jei kada nors teko įsimylėti – tikėtina, kad ši knyga patiks. Gal net labai.

  Tai paplūdimio karščio, bangų purslų, paaugliškų nuotykių ir vasariškų jausmų kupina istorija apie šešiolikmetės vokietės viešnagę JAV, banglenčių sportą, La Pušo indėnus kvileutus ir, žinoma, meilę. Dramatiškas ir švelnaus humoro nestokojantis romanas įtraukia tarsi vandenynas.

  Vokiečių rašytoja Antje Babendererde (g. 1963 m.) – dar ir mokytoja bei terapeutė. Autorė itin domisi Šiaurės Amerikos indėnų kultūra, tai nuolat pasikartojanti tema jos kūriniuose. Lietuvių skaitytojams A. Babendererde pažįstama iš knygų „Laumžirgių vasara“ ir „Nematoma mėnulio pusė“. Jos romanai su malonumu skaitomi ne tik vokiečių, bet ir prancūzų, čekų, vengrų kalbomis

 • Neringa Vaitkutė. Klampynių kronikos

  kronikosNors ir skirtingi, turime tvirtai mus vienijantį bruožą - nuolat įsipainiojame į keisčiausias baugias istorijas, apie kurias paskui dar ilgai sklando įvairiausi gandai.

  Nors pasiklausęs dažnas pamano, kad tos istorijos gerokai pagražintos, turiu pasakyti: miestelio gyventojai nežino nė pusės to, kas buvo su mumis atsitikę. Tiesa gerokai keistesnė ir įdomesnė. Gerokai..

 • Grigor Vitez. Apie kiškį, kuriam patiko juoktis

  kiskiAr tikrai norite mane suėsti, gerbiamas Vilke Tamsūnai? – paklausė Kiškūnas, iš juoko vos laikydamasis ant šakos.
  – Žinoma, noriu! O tau kaip atrodo?
  – Manau, šiandien taip daryti būtų neprotinga!

  Ar girdėjote istoriją apie kiškį, kuris savo juoku įveikė net vilką?
  O apie išgalvotą saulę?
  O ar laikėte rankose pieštuką, kuris pats rašo šmaikščias ir nuoširdžias istorijas, tikriausiai ne?
  Tuomet būtinai paskaitykite šią knygą – juoktis patiks ir jums!

 • Šimtas latvių liaudies pasakų

  100

 • Ana Punset. Raudonųjų batelių klubas

  klubasLiusija, Frida, Bėja ir Marta – iki šiol buvo neišskiriamos draugės, tokios ir liks. Deja, staiga viskas apsiverčia aukštyn kojomis: Marta su savo šeima išsikrausto gyventi į Berlyną... Draugėms rodos, kad atėjo pasaulio pabaiga. Todėl ketveriukė nusprendžia įkurti Raudonųjų batelių klubą – ir šitaip likti draugėmis visiems laikams. Ar jų planas pavyks ir ar tikrai jų draugystė nugalės visas kliūtis?
  Pasinerkite į Raudonųjų batelių klubo nuotykius!

 • Holly Webb. Liūdnasis Montis

  montisAmelija šuniuką Montį augina dar tik keletą mėnesių. Kai suserga senelis, kam nors reikia pasirūpinti jo numylėta takse Deize, ir mama su tėčiu nusprendžia ją priglausti. Mergaitė pažada seneliui puikiai ją prižiūrėti.

  Tačiau Deizė pas juos jaučiasi nusiminusi ir išsigandusi. O Montis nesupranta, kodėl Amelija taip rūpinasi atvykėle. Ar mergaitė daugiau jo nebemyli?