• B. Freeland. Ką daryti, kai droviesi

  kaCirko klounai, vilkėdami ryškiaspalvius kostiumus ir atlikdami linksmas išdaigas, mėgsta būti dėmesio centre. Tačiau jų didžiausi gerbėjai – vaikai – mieliau lieka užkulisiuose, nei šėlsta su klounais scenoje. Dauguma vaikų, atsidūrę įvairiose socialinėse situacijose, jaučiasi nejaukiai. Jie drovisi, nerimauja ar net vengia veiklų, kuriose bus stebimi ir vertinami. Galbūt jūsų itin gabus vaikas atsisako lankyti būrelį, nes baiminasi kritikos? O gal mažylis praleidžia gimtadienius, nes jame dalyvaus nepažįstami žmonės? Jei šios ir panašios situacijos vaikui kelia nerimą, šį knyga kaip tik jam!

  „Ką daryti, kai droviesi“ – nepamainoma pagalba mažiesiems, kuriems drovumas trukdo mėgautis gyvenimu, tobulėti, pasitikėti savimi, dalyvauti įvairiose veiklose ir susibūrimuose. Garsių psichoterapeutų knygoje pateikiami socialinio nerimo valdymo būdai, pagrįsti kognityvinės bihevioristinės terapijos principais, tačiau aprašyti itin paprastai ir žaismingai, pateikiant smagių užduotėlių, pavyzdžių, iliustracijų ir veiksmingų pratimų. Vaikas jausis drąsiau šiuo metu nerimą jam keliančiose situacijose.

  Knyga „Ką daryti, kai droviesi“ pelnė kelis apdovanojimus, tarp jų JAV nacionalinių tėvystės produktų apdovanojimų (NAPPA) aukso medalį.

  Perskaitęs šią knygą, vaikas išmoks:

  atpažinti nerimą keliančias mintis ir jas pakeisti palaikančiomis;

  įveikti perdėtą drovumą ir jaudulį;

  įvairių socialinių įgūdžių;

  labiau atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi;

  valdyti sunkias situacijas ir prisiimti daugiau savarankiškumo;

  emocijų savikontrolės įveikiant įtampą.

 • Ivan Moscovich. Mažoji didžiųjų smegenų žaidimų knyga

  knygaKišeninio dydžio proto treniruoklis : loginės užduotys, vizualios mįslės, mąstymo pratimai, iliuzijos – iš viso per 500 nepaprastų spalvotų galvosūkių, skirtų išjudinti neuronams ir sukrėsti įprastiniam mąstymo būdui.

  Būkite kūrybingi. Pasukite galvą. Pratampykite smegenų jungtis visomis kryptimis. Užduotys suskirstytos į dvylika temų, įvertintos nuo 1 iki 10 sudėtingumo lygio. Žaiskite ir pasijuskite protingesni, smalsesni, išmoningesni, lavinkite nuojautą ir loginį mąstymą!

  Knygos sudarytojas Ivanas Moscovichas – pasaulyje garsus vengrų kilmės išradėjas, galvosūkių kūrėjas, žaislų ir žaidimų dizaineris, menininkas, mokymo priemonių kūrėjas. JAV gyvenantis mokslininkas yra kelių knygų apie meną, matematiką ir logiką autorius, labiausiai pagarsėjęs galvosūkių knygų serija, išversta į 13 kalbų.

 • Daina Opolskaitė. Užraktas

  uzraktasŠi istorija apie tai, kiek daug vienas žmogus gali padaryti dėl kito, net jeigu jų nesieja kraujo ryšys.

  Daina Opolskaitė literatūros pasaulyje debiutavo 2000-aisiais metais. Nuo 2015 metų rašo paaugliams ir jaunimui. Už kūrybą šiai amžiaus kategorijai autorė įvertinta Vaikų literatūros premija, ji tapo akcijos „Metų knygos rinkimai 2017" nugalėtoja paauglių kategorijoje. Romanas „Užraktas" – jau trečioji Dainos Opolskaitės knyga jaunimui.

  Aštuoniolikmetės Minos gimtasis miestelis – mažas ir pilkas, tačiau tai nereiškia, kad toks yra ir jos gyvenimas. Mergina kasdien gyvena jausdama, kad ją supa daugybė paslapčių. Nuo ko prieš daugelį metų mirė jos gražuolė mama? Kodėl tikra senelė taip jos nekenčia? Kodėl tėvas taip mažai kalba apie praeitį? Ypatingi santykiai su tėvu, netikrumo jausmas sutikus pirmąją meilę, likimo jai ruošiami posūkiai augina abejones ir kuria trapų Minos pasaulį, kuris, regis, pasmerktas bet kurią akimirką sudužti. Ir kartais merginai tenka priimti gerokai per sunkius sprendimus...

  Kodėl paslaptys šitaip rūpestingai nuo jos slepiamos, tarytum užrakintos devyniais užraktais? Ko jai nieku gyvu nevalia sužinoti? O gal ne visas paslaptis gyvenime reikia atrakinti, gal visai nebūtina atverti visas duris, kad būtum laimingas...

 • Liuda Petkevičiūtė. Viščiukas pūkas

  pukasAprašymas

  Rimtas vištų mokslas ir
  kitiems pamokslas,
  kaip svarbu ne kitiems įtikti,
  o savim pasilikti.

  Ii šaunus dūkimukas - vištukėlių siniukas
  su pagiedojimais ir nuo varnos bėgiojimais

 • Liuda Petkevičiūtė. Kriuksis

  kriuksisSakmė šmaikštuolė apie
  Kriuksį draugnorį, jo tolivaikštas eitynes
  ir tuščias draugų ieškynes -
  kas jam buvo, kas nutiko,
  kodėl jis be draugo liko.

  Čia tu viską sužinosi,
  su paršiukais padainuosi
  ir išmoksi jų žaidimą
  „Kriuksinį atpažinimą".

 • Inga Kanišauskė. Eglė Ratkelytė-Bylienė. Monika Karaliūnaitė. Linksmorijos

  linksmorijos„Linksmorijos" - linksmų istorijų rinkinys vaikams, bet ne tik.

  Istorijose atrasite ir pamokymų, ir juoką keliančių situacijų, daug išgalvotų herojų tikroviškais vardais. Gal čia surasite ir save?

  Dalinkitės linksma akimirka, išlaisvinkite vaizduotę, nes aptiksite ir kūrybinių idėjų.