• Connie Glynn. Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis

  paslaptisIntrigų, mistikos, meilės ir juoko kupina istorija apie paauglių troškimą būti ne tuo, kas esi. „Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis“ – debiutinis jaunos britų rašytojos pasakojimas apie dvi mergaites, trokštančias kitokio gyvenimo ir pasiryžusias viena kitai padėti. O kuri iš jų būtum tu?

  Lotė Moliūgė yra paprasta keturiolikmetė mergaitė, trokštanti būti princese. Ji iš visų jėgų stengiasi kuo geriau mokytis, kad gautų stipendiją prestižinėje Rouzvudholo mokykloje. 

  Elė Vulf yra princesė, kuri visuomet norėjo būtų paprasta mergina, leistis į nuotykius, susitikti su draugėmis, eiti apsipirkti. Ji mokosi Rouzvudhole, kad nereikėtų būti princese ir vykdyti savo pareigų Maradovos karalystėje. 
  Kai pasakų apie princeses apsėsta Lotė pradeda mokytis Rouzvudhole, ji nesitiki, kad kambariu bendrabutyje teks dalintis su tikra Maradovos princese Ele. Po kelių incidentų ir šiek tiek melo Lotė ima apsimetinėti princese, kad tik Elė galėtų gyventi normalų paauglišką gyvenimą. Sprendimas pasikeisti vaidmenimis atrodo visiškai natūralus. Lotę šiaip ar taip visi laiko princese. 

  Lotę traukia tikrasis karališkas gyvenimas – pasaulis, kupinas paslapčių, intrigų ir išdavysčių. Ji turi stengtis iš paskutiniųjų, kad padėtų Elei išsaugoti paslaptį, tačiau netrukus ji supras, kad tik pasakose viskas baigiasi „ilgai ir laimingai“, o Rouzvudas anaiptol ne tokia saugi vieta kaip atrodo. O čia dar pasipainios ir paslaptingas naujokas...

  Pirmasis britų rašytojos Connie Glynn serijos „Rouzvudo istorijos“ pasakojimas „Princesės paslaptis“ – tai įdomus ir jaudinantis vakarėlių, politikos ir princesių blogiukių pasaulis. Tai puiki knyga paauglėms, kurios pasiners į magišką ir intriguojantį Lotės ir Elės pasaulį, kupiną draugystės išbandymų, meilės ir, žinoma, paslapčių. 
  Connie Glynn (g. 1994 m.) yra rašytoja, animacinių filmų garsintoja ir turi savo kanalą Youtube platformoje, kur vadinasi Noodlerela – pagal savo mėgstamiausią patiekalą (makaronus) ir mylimiausią Disnėjaus princesę. Šiame kanale, kurį sukūrė studijuodama universitete, Connie kalba apie savo didžiausias aistras: komiksus, animacinius filmukus, vaizdo žaidimus, personažus ir pan. Ji turi apie milijoną sekėjų ir sulaukė 56 mln peržiūrų. 2016 metais Connie įgarsino vieną iš veikėjų animaciniame filme „Troliai“. 

  Connie Glynn gyvena Londone ir nuo vaikystės dievina įvairias istorijas, paauglystėje lankė dramos pamokas, o neseniai baigė Kino teorijos studijas.

 • Philip Pullman. Laikrodžio širdis

  sirdisGarsaus britų rašytojo Philip Pullman šiuolaikinė pasaka „Laikrodžio širdis“ – įtraukianti ir šiurpoka mažo miestelio laikrodžio istorija. Kai kurios istorijos yra nesustabdomos, tereikia jas kaip laikrodžius prisukti ir tuomet prasideda...

  „Laikrodžio širdis“ pasakoja apie tai, kad niekada negalima aukoti žmogiškumo ir tikėtis lengvai, be pastangų pasiekti sėkmę. Už viską tenka mokėti ir kartais ta kaina būna žiauri...

  Laikrodininkas, laikrodininko mokinys, mechaninis šarvuotas riteris, mažasis princas su motoriuku vietoj širdies, istorijos pabaigos nesugalvojantis rašytojas, paslaptingas gydytojas Kalmėnijus, kuris, anot gandų, yra pats velnias... Suvesk šiuos veikėjus į vieną vietą, patalpink į istoriją, pasakojamą šaltą žiemos vakarą, kai snaigės sūkuriuodamos leidžiasi žemėn, ir staiga suprasi atsidūręs pasakoje - savotiškoje, kiek gąsdinančioje, tekančioje savu ritmu. Tokiu, kokiu paprastai tiksi laikrodis – tik tak, tik tak... 

  Mažame Vokietijos miestelyje gyventojai laukia naujos laikrodžio figūros, kurią turi pristatyti laikrodininko mokinys. Tačiau jis prisipažįsta, jog figūros nepagamino. Jis - pirmasis laikrodininkas per šimtus metų, kuris nesugebėjo to padaryti. Netikėtai atsiradus keistam išsigelbėjimo pasiūlymui, mokinys griebiasi jo lyg šiaudo. Tačiau po lengvomis išeitimis visuomet slypi grėsmingos pasekmės. Laikrodininko mokinys stebi, kaip laikrodžio figūra atgyja. Štai tuomet nutinka neregėtas dalykas - fantazija susilieja su tikrove. Turi atsirasti kažkas, kieno jautri ir mylinti širdis išpainios šią kraupią istoriją...

  Skaityti daugiau...

 • Jocko Willink. Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio

  dienorastis2„Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ ne tik pralinksmins puikiu humoru ir sudomins pažįstama istorija iš mokyklos, bet ir taps neblogu vadovėliu kiekvienam, norinčiam sustiprėti.

  Buvusio Amerikos karinių jūrų pajėgų nario Jocko Wilinko knyga įkvėps tobulėti taip, kaip tai padarė pagrindinis knygos veikėjas Markas!

  Tai buvo patys sunkiausi metai Marko gyvenime – penkta klasė. Jam nesisekė kūno kultūra, matematika buvo per sudėtinga, pietūs mokykloje jam keldavo siaubą, o išvyka su klase visiškai sužlugdė Marką, nes jis nemokėjo plaukti. Tačiau visa tai galbūt dar būtų galima tverti, jeigu ne pats baisiausias dalykas mokykloje – Kenis Viljamsonas, tikras patyčių meistras, vadinantis save laipynių karaliumi. 

  Tačiau Markui sužimba viltis, kad viskas gali pasikeisti, kai iš mamos sužino, jog visai vasarai pas juos į svečius atvažiuoja dėdė Džeikas. Jis neįtikėtinai šaunus ir kietas. Ir dėdė Džeikas turi planą… Jis ketina paversti Marką tikru kietuoliu, kuriam nebus baisūs jokie patyčiūnai, o tuo labiau nebegąsdins pietūs mokykloje. 
  Tačiau tapti kietu nėra taip jau lengva. Paaiškėja, jog tai kelias su daugybe prisitraukimų, atsilenkimų, pritūpimų, plaukiojimo ir tinkamo maitinimosi taisyklių. Be to, Markui teks ir mokytis kur kas uoliau nei iki šiol. Ar pavyks Markui tapti tikrai kietu iki rudens, kai vėl prasidės mokslo metai? Gal Markas išdrįs akis į akį susidurti su pačiu laipynių karaliumi?

  Jocko Wilink – daugybę apdovanojimų pelnęs, į pensiją išėjęs JAV karinių jūrų pajėgų karys, tarnavęs 20 metų, dalį iš jų – Irake. Šiuo metu Jocko Wilink keliauja po visą pasaulį ir moko lyderystės, strategijos ir taktikos, fitneso ir kovos meno – džiudžitsu.

  J. Wilink yra parašęs New York Times bestseleriu tapusią knygą „Discipline Equals Freedom: Field Manual“. Jo knyga vaikams „Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ sulaukė pasisekimo ir autorius jau išleido jos antra dalį. 

  „Wilinkas, lyderystės instruktorius ir į pensiją išėjęs karinių jūrų pajėgų karys, pabrėžia fizinio ir protinio aktyvumo, mąstymo aštrumo ir sunkaus darbo svarbą“.

  Publishers Weekly

  „Savo naujausioje knygų serijoje buvęs karinių jūrų pajėgų karys Wilinkas savo patirtį ir žinias apie sportą, treniruotes, mokymąsi, mitybą ir taktiką perkelia į visiškai naują lygį. Jaunieji skaitytojai tuo mėgausis. Nors knygos tema turi įkvėpti vaikus, visas rimtumas čia atmiešiamas puikiu Wilinko humoru ir juokingomis, komikso stiliaus Jon Bozak iliustracijomis“.

  Children's Literature

 • Ramutė Skučaitė. Į pagalbą – savo galvą

  pagalbaŽaidybine forma, vaizdinga kalba pateiktos matematinės ir loginės užduotys, kartais juokingos, kartais nelabai, prieš kurias visos skaičiuoklės bejėgės – reikia įsijungti savo galvą. Tai lyg pasakaitės, o iš tikrųjų jose slypi loginė ir matematinė užduotis. Nieko nepadarysi kompiuteriu, tik galva. Tai užduotys apie laiką, konkrečius mus supančius daiktus. Kai kurios atėjusios iš senovės.

  Knygelės „Į pagalbą - savo galvą“ tikslas – ugdyti loginį vaikų mąstymą, pajausti atspėjimo, atradimo malonumą ir savo minties skvarbumo suvokimą. Ji ypač svarbi dabar, kai internetinės technologijos teikia kiek kitokį galvojimo modelį. Aišku, galvosūkių bendruma neneigs naujų technologijų galimybių bei jų naudingumo, o priešingai – papildys jas gyvu gamtos pasaulio alsavimu.

 • Selemonas Paltanavičius. Voveriuko metai

  metaiGamtininkas Selemonas Paltanavičius kviečia į mišką. Ne šiaip sau, o susipažinti su voveriuku ir pagyventi kartu su juo girioje. „Voveriuko metai“ – knyga, pasakojanti vaikams apie miško gyvūnų kasdienybę ir draugystę.
  Kuo voveriukas kasdien užsiima gyvendamas didelėje girioje? Kokius darbus jis turi nudirbti, kokius nuotykius patiria? Su kuo jis bičiuliaujasi? Kas gyvena šalia, kaimynystėje ir kaip visiems sekasi įsikurti sau jaukius namus? Kaip gyvūnai randa maisto, ar dėl jo pešasi? Kaip augina vaikus?

  Gamtos mylėtojas Selemonas Paltanavičius įtaigiai ir vaikams suprantamai pasakoja apie girios gyvenimą. Knygoje „Voveriuko metai“ pateikiamas šmaikštus ir detalus smalsios varnos dienoraštis, kuris padeda iš arti susipažinti su varnos aplinka ir šio landaus paukščio akimis suvokti viską, ką išgyvena visi gyvi gamtos padarai. 
  Stebėti gamtą bus kur kas smagiau perskaičius šią knygą ir išgirdus įsivaizduojamas paukščių ir žvėrelių mintis. Nuo šiol nuėję į mišką nebegalėsite tiesiog dairytis aplink – lauksite praskrendant viską matančios ir viską žinančios varnos, o medžio drevėje tykosite pasirodant rusvo voveriuko snukučio – juk ne šiaip sau jis karstosi medžiais. Kažin kokių gėrybių voveriukas prikaups šiai žiemai?

  Selemonas Paltanavičius (g. 1956 m.) – žinomas Lietuvos gamtininkas, fotografas, radijo laidų vedėjas, parašęs daugybę knygų vaikams, prisidėjęs prie enciklopedinių leidinių ir knygų apie gamtą leidybos. Gimė Užbaliuose, Marijampolės rajone. Vilniaus universitete studijavo biologiją. Dirbo Žuvinto rezervate, Valstybiniame gamtos komitete, Gamtos tyrimų laboratorijoje, vėliau buvo Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas. Nuo 1991 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 

  S. Paltanavičiaus knyga „Velniukas ir vieversiukas“ išrinkta geriausia 2007 metų knyga vaikams, o dvi kitos jo knygos – „Kur išskrido pasakėlė“ ir „Maži ežiuko sapnai“ taip pat nominuotos metų knygos vaikams apdovanojimuose. 
  Rašytojas yra paskelbęs apie 3500 straipsnių apie gamtą, parengė per 840 radijo ir vedė apie 20 televizijos laidų. Daugiau nei 1000 jo darytų nuotraukų yra paskelbtos įvairių šalių periodiniuose leidiniuose. Yra 60 knygų autorius arba bendraautorius. Už filmo „Gulbių ežeras po debesiu“ scenarijų Selemonui Paltanavičiui skirta Petro Abukevičiaus premija.

 • Vydas Astas. Salaspilis

  astasŠmaikštus pasakojimas jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams apie Salaspilio mūšį, įvykusį 1605 metais. Tai vienas žymiausių lietuvių mūšių, kuriame buvo sutriuškinta beveik keturis kartus gausesnė švedų kariuomenė. Žinia apie pergalę nuskambėjo visoje Europoje, sveikinimus atsiuntė imperatorius, popiežius ir net turkų sultonas. Pergalę lėmė ne tik lietuvių karių narsa, bet ir karvedžio Jono Chodkevičiaus sumanumas.