• Sylvia Vanden Heede. Lapinas ir Zuikė iki pasimatymo

  zuikeKnygelė „Lapinas ir Zuikė. Aš jau skaitau! 1“ specialiai kurta pradedančiam skaityti vaikui: trumpi sakiniai, įdomūs nuotykiai, smagios, patraukliai iliustruotos istorijos.

  Trys draugai – Lapinas, Zuikė ir pelėdžiukas Ukas – kasdien susiduria su įvairiausiais dalykais, patiria visokių nutikimų.

  Nuotaikingi pasakojimai apie šių draugų nuotykius padės vaikui atrasti tikrąjį skaitymo džiaugsmą.
  Mažiausieji, klausydami tėvelių skaitomos knygelės, galbūt patys užsimanys išmokti skaityti.

 • Jessica Toensend. Nevermūras .Morganos prakeiksmas ir vunderio draugija

  nevermurasHario Poterio ir Persio Džeksono skaitytojams

  Morgana gimė pačią nelaimingiausią dieną, kokią tik vaikas gali gimti. Ją kaltina dėl visų vietinių nelaimių, nuo krušų iki širdies smūgių. Dėl prakeikimo ji yra pasmerkta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį.
  Tačiau gimtadienio išvakarėse pasirodo keistas nematytas raitelis. Jis paima mergaitę į slaptą stebuklingą miestą, vadinamą Nevermūru.
  Nevermūre Morgana sužino, kad ji išrinkta dalyvauti čia vykstančiame konkurse. Laimėtojai įstoja į pačią garbingiausią miesto organizaciją – Vunderio draugiją. Ši organizacija leidžia visam laikui likti saugiame Nevermūre. Bet prieš tai Morgana turi įvykdyti keturis sunkius ir pavojingus išbandymus ir įveikti šimtus kitų vaikų. Kitaip jai teks išvykti iš miesto ir pasitikti savo mirtiną likimą.
  Jaudinantis, kerintis, kupinas nuostabiausios fantazijos pasaulis pritraukia nuo pirmojo puslapio ir nepaleidžia iki pat paskutinio žodžio.

 • Taylor Garland. Dvylika augintinių kalėdoms

  blogiPajusk tikrąjį dovanojimo džiaugsmą...
  Kvinė negali gyventi be piešimo ir gyvūnų. Per Kalėdas jai pavyksta suderinti viena ir kita: ji dekoruoja eglutės žaisliukus, kad surinktų lėšų savo miesto gyvūnų prieglaudos kampanijai „Dvylika augintinių Kalėdoms“, kurios tikslas – iki švenčių išdalyti dvylika prieglaudos kačių ir šunų. Artėjant Kalėdoms, vis daugiau keturkojų iškeliauja į naujus namus... Nesiseka tik Draugui – mylimiausiam Kvinės šuniui. Mergaitė randa jam puikią šeimą, bet ši stokoja pinigų keturkojui išlaikyti. Ar šventinio laikotarpio magija padės Kvinei – ir visiems dvylikai prieglaudos augintinių – sulaukti laimingų Kalėdų?

 • Jay Asher. Pamatyti šviesą

  sviesaSkaitytojus sužavėjusio romano „Trylika priežasčių kodėl“ autorius Jay Asher pristato meilės ir atleidimo istoriją „Pamatyti šviesą“, kuri suvirpins širdį ir vėl privers patikėti meile.

  Sieros šeima augina Kalėdų eglutes Oregone. Tai puiki kaimiška aplinka augti mergaitei, bet kasmet visa šeima vyksta į Kaliforniją į kalėdinių eglučių turgų. Taigi Sierai tenka gyventi du gyvenimus – vieną Oregone ir kitą – Kalėdų sezono gyvenimą. Ir kaskart išvykstant ji ilgisi gyvenimo, kurį tenka palikti. Taip buvo iki tų Kalėdų, kai Siera sutinka Kalebą. Ir vieną gyvenimą visiškai užstoja kitas.
  Šiaip jau Kalebas tikrai nėra svajonių vaikinas. Jo reputacija abejotina. Kadaise vaikinas padarė didžiulę klaidą, už kurią jam vis dar tenka mokėti. Tačiau Siera mato daugiau nei tik Kalebo praeitį ir yra pasiryžusi padėti jam, galbūt net padėti išpirkti kaltę. Sierą ir Kalebą nuolat supa miestelėnų nepasitikėjimas, nesusipratimai ir įtarinėjimai, tačiau jie randa tai, kas yra aukščiau už viską – tikrą meilę. 
  „Pamatyti šviesą“ – tai meilės istorija, jaudinanti, prasminga, šiek tiek liūdna ir nepamirštama.
  „Pamatyti šviesą“ atsigręžia į laikus, kai jaunimo literatūros pasakojimai buvo paprastesni – kalbėjimas pirmuoju asmeniu ir klasikinės atleidimo, vilties, tikros meilės temos... Šiame senuoju stiliumi parašytame romane yra kažkas gražaus, ypač tai, kad jame yra pakankamai graudinančio nuoširdumo“.

  New York Times Book Review
  „Žavinga ir miela. Užgimstantys Sieros ir Kalebo jausmai sužavės skaitytojus ieškančius žiemiškos romantikos, tokios jaukios kaip dryžuotos saldainių lazdelės ar meduoliai per Kalėdų atostogas“.
  Publishers Weekly

 • Jessica Martinello, Gregoire Mabire. Net monstrai valosi dantis

  monstraiPagrindinė knygos „Net monstrai valosi dantis“ veikėja – maža mergaitė, kuri labai nemėgsta valytis dantų. Ji baisiausiai bijo dantų gydytojų ir yra tvirtai įsitikinusi, kad nėra didesnių ir labiau gąsdinančių monstrų nei dantistai.

  Tačiau kartą vonioje ji sutinka tikrą monstrą. Mergaitė supranta, kad dantų gydytojai iš tiesų yra herojai! Taip pat monstras mergaitei paaiškina, kodėl taip svarbu valytis dantis. Ir tai toks svarbus dalykas, kad net monstrai tai daro! 

  Išradingoje paveiksliukų knygoje, pasitelkus humorą ir vaizduotę, pasakojami dalykai, kuriuos vaikams būtina išmokti nuo pat mažų dienų. Kas nutinka, jei nesivalai dantukų? Kodėl būtina juos valyti kasdien ir kaip tai daryti taisyklingai? 

  Vaikai susipažins su dantų gydytojo profesija, supras, kokį gerą darbą daro šie žmonės, padedantys išlaikyti dantukus sveikus. Knygoje atskleistos ir vaikus dominančios dantistų paslaptys, pavyzdžiui, kodėl jie dirbdami dėvi kaukes?

  „Net monstrai valosi dantis“ – knyga, kurią mielai drauge skaitys tėvai ir vaikai, o žiūrinėdami išmoningus ir linksmus piešinukus, mokysis kalbėti apie kasdienį ritualą, kuris vaikams tikrai ne visada patinka. 

  Knygos autorė Jessica Martinello (g. 1988 m.) – italų iliustratorė ir knygų vaikams autorė.

  tudijavo turizmą, vėliau baigė vaizduojamosios dailės studijas Venecijos universitete ir specializavosi studijuodama iliustravimą ir pramoginį dizainą Nemo NT akademijoje Florencijoje.

  avo pirmą parodą surengė 2012 metais, po to, kai sudalyvavo keliose dirbtuvėse su žinomais italų menininkais. 
  „Aš noriu tapti pasakotoja. Tokia, kuri pasakoja istorijas per vaizdus. Noriu pati tapti istorijomis, kurias pasakoju ir bėgti paskui baltą triušį, kol rasiu savo stebuklų šalį, kurią galėsiu dovanoti ir jums. „Jei gali apie tai svajoti, gali tai padaryti“, – yra pasakęs Voltas Disnėjus ir aš visiškai su juo sutinku“.

  Jessica Martinello 

  Knygą „Net monstrai valosi dantis“ Jessica Martinello išleido drauge su prancūzų iliustratoriumi Gregoire Mabire (g. 1975), kuris taip pat kuria ir iliustruoja knygas vaikams, piešia komiksus. Po ilgo svarstymo, ką rinktis – kulinarijos studijas ar piešimą, jis pagaliau apsisprendė ir trejus metus studijavo Šv. Luko institute Briuselyje. Pirmuosius jo piešinius spausdino įvairūs leidiniai, dabar jis nuolat bendradarbiauja su jaunimo spauda ir komunikacijos agentūromis. Gyvena Nanto mieste Prancūzijoje. 
  Abu knygos autoriai domisi knygomis, muzika, kinu ir puikiai perteikia humorą bei išlaisvina vaizduotę savo kūryboje vaikams.

 • Kerry Shawn Keys. Peliukas ir Liuka. Skiemenuota pasaka

  pasakaSKIE-ME-NUO-TA KNY-GE-LĖ VAI-KAMS

  Kartą gyveno maža mergaitė Liucija, visų vadinama Liuka. Ji turėjo minkštą lovelę ir daugybę žaislų. Su žaislais meiliai draugavo, bet į lovelę gulti nemėgo. Kartą, negalėdama užmigti ji dairėsi po kambarį – ir staiga kažkas pakuteno jai kojos pirštelį. Būtų buvę baisu, bet kutulys labai smagiai kuteno. Ir netikėtai ėmė ropštis jai per koją į lovytę! Kas gi tai buvo?

  Knygelė „Peliukas ir Liuka“ apie draugystę skirta 3–6 metų skaitytojams. Ir draugaujantiems su lovele, ir nelabai. Ji gali būti skaitoma ir kartu su tėvais, ir pačių vaikų savarankiškai – jos tekstas pateiktas skie-me-nuo-tas, kad mažiesiems būtų lengviau paties perskaityti galbūt pačią pirmąją savo istoriją.

  Kerry Shawnas Keysas – žinomas Lietuvoje poetas, prozininkas, vertėjas, gimęs JAV. Pirmą kartą atvyko į Lietuvą 1996 m. Iš viso yra išleidęs apie 40 eilėraščių bei vertimų knygų.

  Giedra Purlytė – knygų iliustruotoja, tapytoja, dailininkų sąjungos narė, Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja parodose, tarptautiniuose tapybos pleneruose.