• William Joyce. Olio odisėja

  Odiseja– Labiausiai šiame kambaryje, name, šalyje ir visoje Žemės visatoje, ir kosmose, ir visose tose vietose, apie kurias mudu dar net nežinom, aš mėgstu...

  – Ką?!

  Bilis pažvelgė į Olį ir nusišypsojo:

  – Tave.

  Ar žinote, kaip atrodo tobula Bilio ir jo mėgstamiausio žaisliuko Olio diena? 

  Bičiuliai mažyliauja, leidžiasi į smagiausius nuotaikius, o kai berniukas užmiega, Olis tampa Bilio planetos saugojimo meistru. Kai draugai kartu, laikas bėga 377 kartus greičiau! Bet jie nė nenutuokia, kad kiekvieną žingsnį stebi piktojo klouno Zozo baisūnai: jie grobia vaikų mėgstamiausius žaisliukus! 

  Geriausi draugai leidžiasi į patį didžiausią nuotykį, kuriame jų laukia slaptų slapčiausia naktinė gelbėjimo iš pavojų operacija!?

 • Jolita Zykutė. Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo

  karalaiteNors karalaitė – dar visai maža mergaitė, ji jau rūpinasi karalystės reikalais. Tiesa, padedama Visų reikalų ministro ir taksiuko Tapio. Tačiau vienas rytas sujaukia visos karalystės gyvenimą: Jos Didenybė pakviesta dalyvauti pasaulio karalaičių grožio konkurse! Užuot mokiusis skaityti ir groti fortepijonu, karalaitė dienų dienas lavina grakščią eiseną ir šypsosi prieš veidrodį. Ji net pamiršo valdymo klausimus ir ištikimąjį bičiulį Tapį! Karalystės gerovė pakibo ant plauko: ar mergaitė suvoks, kad už grožį daug svarbiau išmintis ir kilnumas?

 • Silvana De Mari. Hanija, Šviesos Riterė

  hanijItalų rašytojos Silvana De Mari knyga „Hanija, šviesos riterė“ – tai pasakojimas apie prakeiktą vaiką, – mergaitę, kuriai lemta gyventi medžiojamai ir tuo pačiu jaučiant, jog kažkas ja rūpinasi.  

  Knyga „Hanija, šviesos riterė“ – tai pirmoji trilogijos apie Haniją dalis, kuri pradeda pasakojimą apie princesę Hakseną ir jos dukterį – Haniją. 

  Tamsybių Valdovas nusprendžia prakeikti žmoniją ir pasirenka Hakseną – ji turės pagimdyti Valdovo įpėdinį, kuris pražudys pasaulį. Haksena buvo auklėjama pagal visus riterystės principus, ji kilni ir ryžtinga, tačiau dabar jai teks rinktis – karalystė ar duktė? Negana to, Haksena suvokia, kad vaiko nužudymas tikrai neišgelbės karalystės, net jei tas nužudytas vaikas bus paties blogio – Tamsos Valdovo – duktė. 

  Kad apsaugotų Haniją, Haksena turi išvykti kuo toliau. Tiesą pasakius, Hanija yra išskirtinis vaikas, turintis tokių galių, kurios neprieinamos jokiam žmogui, tačiau vis tiek ji – blogio dukra. Mergaitė supranta, kad ji kitokia, todėl pati skleidžia pyktį bei panieką. Hakseną ir Haniją persekioja daugybė medžiotojų, kurie trokšta Tamsos Valdovo įpėdinės mirties. Tačiau vieną karį jos turi savo pusėje. Ar užteks Hanijai drąsiosios mamos ir ją įsimylėjusio riterio pagalbos? Ar Hanija iš tiesų atėjo tik tam, kad pražudytų pasaulį?

  Šviesos Riteris niekada nesustoja. Šviesos Riteris niekada nepasiduoda, net ir tada, kai jį sukausto baimė, net ir tada, kai jaučiasi nugalėtas ar apimtas nevilties. Šviesos Riteris niekada nepasiduoda. Jis tęsia kovą ir kovoja iki galo, ir tol, kol Šviesos Riteris gyvas, tol, kol gyvas nors vienas teisuolis, pasaulis bus išgelbėtas.

  Silvana De Mari (g. 1953 m.) – italų rašytoja, psichoterapeutė ir gydytoja. Yra dirbusi chirurge Italijoje ir Etiopijoje, vėliau įkūrė savo psichoterapijos kabinetą Turine, Italijoje. Labiausiai pasaulyje žinoma jos trečioji knyga vaikams „Paskutinis elfas“, kuri buvo išversta į 18 kalbų ir pasirodė 23 šalyse. Tai buvo pirmoji jos knyga, išversta į anglų kalbą, ji pelnė daugybę apdovanojimų, tarp jų Italijos H. K. Anderseno premiją (2004) ir „Bancarellino“ premiją (2005). Vėliau pasirodžiusi serija „Paskutinis orkas“ taip pat sulaukė skaitytojų ir kritikų įvertinimo. 

 • Timo Parvela. Kepler 62. Kvietimas

  6299 lygis. Liko paskutinis bandymas.

  Vienas vienintelis bandymas. Po jo žaidimas išsijungs.

  Trylikametis Aris drauge su broliuku Joniu žaidžia naują, sudėtingą kompiuterinį žaidimą Kepler62. Niekas nežino, kas nutinka perėjusiems paskutinį lygį – ir apskritai, ar tai tėra tik žaidimas. Negana to, Jonis suserga paslaptingu virusu, o gauti vaistų, pasirodo, ne taip paprasta. Prasideda beprotiškas nuotykis...

  Žinomi skandinavų autoriai suomis Timas Parvela, norvegas Bjørnas Sortlandas ir dailininkas suomis Pasis Pitkänenas sukūrė pasaulį, kuriame draugystė, pavojai ir drąsa išbandomi nepažįstamoje kosmoso erdvėje. Šešių knygų serija mokyklinio amžiaus skaitytojams vienu metu pasirodė Suomijoje ir Norvegijoje ir iškart sulaukė didelio populiarumo.

 • Carlo Collodi. Pinokio nuotykiai: medinuko istorija

  pinokioVaikų literatūros klasika „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“ – tai knyga populiarumu pasaulyje nusileidžianti tik Biblijai. Istorija, perkurta ir pritaikyta skirtingose meno srityse, pirmiausia kalba apie atsakomybę, gerus darbus ir gebėjimą tobulėti, nepaisant kelyje pasitaikančių kliūčių. 

  Dailidė randa kalbantį medžio gabalą ir atiduoda jį vargšui kaimynui Džapetui, kuris iš medžio išdrožia lėlę ir pavadina Pinokiu. Šis, vos tik išmokęs vaikščioti, pabėga nuo Džapeto. 

  Pasirodo, Pinokis svajoja tapti tikru berniuku, tačiau tik krečia pokštus ir kelia baisią sumaištį. Netrukus karabinieriai suima Džapetą, nes įtaria, kad šis netinkamai prižiūri Pinokį. Pinokis grįžta į Džapeto namus ir netyčia pribaigia kalbantį svirplį, kuris nori jam padėti. Tą vakarą Pinokis užmiega kojas užkėlęs ant viryklės ir ryte supranta, kad jos nudegė. Grįžęs iš kalėjimo Džapetas pagamina Pinokiui naujas kojas. 

  Dėkingas Pinokis pažada eiti į mokyklą ir Džapetas parduoda savo vienintelį paltą, kad nupirktų Pinokiui knygą…
  Jei jis elgsis gerai ir bus kilnus, galbūt Pinokio svajonė išsipildys ir jis nebebus tik medinukas. 

  Pinokis patiria begalę keisčiausių ir įdomiausių nuotykių ir pridaro daug klaidų, nesugebėdamas atskirti, kas jam linki blogo, o kuo iš tiesų galima pasitikėti. 

  Nuostabus, klasika tapęs pasakojimas „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“ moko klausyti ir gerbti artimus žmones, tesėti pažadus, sakyti tiesą, jausti dėkingumą ir rodyti gerumą tiems, kurie jums geri. Tai pasakojimas apie vaiko virsmą, pokyčius, kurie moko jausti atsakomybę už savo elgesį ir veiksmus. 

  Pinokio istorija yra daugiausia į užsienio kalbas verstas grožinės literatūros kūrinys. Ji įkvėpė daugybę kitų literatūros, teatro, dailės kūrinių, pagal ją sukurta begalė filmų. Manoma, kad ši istorija yra išversta į 260 kalbų, o tai reiškia, jog „Pinokio nuotykiai“ yra populiariausia nereliginė knyga pasaulyje.  

  Carlo Collodi (tikr. Carlo Lorenzini, 1826–1890) – italų rašytojas ir žurnalistas, išgarsėjęs pasaka vaikams „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“, kuri pradžioje (1881 m.) buvo skelbiama „Vaikų laikraštyje“ atskiromis dalimis, o 1883 m. išleista kaip knyga.

  Gimė Florencijoje. Karų už Italijos nepriklausomybę metu tarnavo Toskanos kariuomenėje.

 • Greg Kincaid. Šuo vardu kalėdos

  kaledosŠilta ir jaudinanti novelė „Šuo vardu Kalėdos“ pasakoja istoriją apie tai, kaip vienas ypatingas šuo visam laikui pakeitė jį priglaudusios šeimos ir viso miestelio gyvenimą. Tai istorija, kuri apie Kalėdų dvasią ir žmogiškumą.
  Todas Makrėjus yra jaunas vyras, kuris dėl sutrikusio vystymosi vis dar gyvena savo tėvų ūkyje Kanzase. Vieną dieną jis nugirsta, kad vietinė gyvūnų prieglauda ieško laikinų namų šunims Kalėdų laikotarpiu. Taigi Todas jau tiksliai žino, ko jis nori šioms šventėms. Jo tėvas griežtai priešinasi, tačiau Todo atkaklumas netrukus nugali ir Makrėjai tampa laikinų globėjų šeima baisiai mielam šuniukui, kurį Todas pavadina... Kalėdomis.
  Tačiau juk prieglaudoje liko daug kitų šunų, kurie turės švenčių laikotarpį praleisti narvuose… Per dienas likusias iki Kalėdų Todas išnaudos visus savo įtikinėjimo sugebėjimus, siekdamas, kad jo miestelio gyventojai sutiktų dalyvauti programoje ir priglaustų šunis. Tai, kas vyks, kai Todas pradės šią mažą gerumo misiją, bus netikėta ir Todo šeimai ir visai bendruomenei. Tai bus nepaprasta meilės ir geros valios pamoka. 

  Knyga „Šuo vardu Kalėdos“ – tai istorija sukurta skleisti tikrą Kalėdų dvasią. Ji moko gerumo, supratingumo, jautrumo ir gebėjimo rūpintis visais, kuriems mūsų rūpestis itin reikalingas ir svarbus. Čia rasite šviesaus liūdesio akimirkų, nes autorius paliečia ir gilesnes temas, susijusias su Todo liga  ir jo tėvų išgyvenimais. Tačiau daugiausia čia rasite nuoširdumo ir meilės. Galiausiai paaiškės, kiek daug gali pakeisti paprasčiausias šuo – kokios gydančios galios slypi šuns gebėjime mylėti žmogų.  

  Greg Kincaid (g. 1957 m.) – amerikiečių rašytojas ir teisininkas. Didžiąją gyvenimo dalį gyveno kaimiškoje Kanzaso vietovėje. Rašyti pradėjo 1992 metais, tuomet išleido jaunimui skirtą romaną. Tačiau pripažinimo sulaukė 2008 m. parašęs knygą „Šuo vardu Kalėdos“. Netrukus ši knyga buvo ekranizuota, filmą entuziastingai sutiko žiūrovai. Vėliau autorius parašė istorijos tęsinius „Christmas with Tucker“ („Kalėdos su Tukeriu“) ir „A Cristmas Home“ („Kalėdų namai“).

  G. Kincaid yra advokatas, specializuojasi šeimos teisėje. Gyvena rytų Kanzase su žmona, trimis arkliais, dviem šunimis ir dviem katėmis. Turi penkis vaikus.