• Timo Parvela. ELĖ IR PAŠĖLUSI KLASĖ

  ele ir paselusi klaseGali būti, kad Elė įsimylėjo, bet Patriui atrodo, kad bučiuotis labai kvaila.
  Gali būti, kad valgant svarbiausia, jog žuvų piršteliai nesiliestų su bulvių koše. 
  Gali būti, kad mokykla yra valdoma ateivių, kurie ruošiasi suvalgyti protingiausius vaikus. 
  Gali būti, kad tai tik eilinė diena pašėlusioje klasėje...

 • J. M. Barrie. PITERIS PENAS IR VENDĖ

  piteris penas ir vende„Šioje knygoje, aišku, pasakojama apie mane – patį šauniausią berniukų vadą. Juk tai aš atvedžiau juos visus į Niekados šalį (jūs irgi esat čia lankęsi). Ir netgi suradau jiems mamą! Juk tai aš kasdien prigalvoju pavojingų nuotykių. Ši sala, beje, kaip tik nuotykiams: joje šlaistosi indėnai, piratai ir laukiniai žvėrys, esama fėjų ir netgi undinių. Visus suvaldyti reikia ypatingo vikrumo. Bet tam čia ir esu aš!“

  Didysis Piteris Penas


  “Mielas skaitytojau, būk atsargus. Piterio Peno šypsenai atsispirti sunku, o ir iš Niekados šalies norėtųsi niekados nesugrįžti, bet nepamiršk ir kitų herojų. Pavyzdžiui, mergaitės Vendės, kuri tapo rūpestinga mama septyniems berniukams. Ir fėjos Din Dilin, kuri pavydėjo Vendei Piterio dėmesio. Ir baisiojo kapitono Huko, kurio nemylėjo vaikai. O labiausiai – mamos ir tėčio bei niūfaundlendės Nanos, kurie atvėrę langą laukia, kada tu šią knygą perskaitysi iki galo.“

  Autorius

 • Williams Joyce. STEBUKLINGOS SKRAIDANČIOS MORISO LESMURO KNYGOS

  moriso lesmuro knygosMorisui Lesmurui patiko žodžiai.
  Patiko aprašytos istorijos.
  Patiko knygos.


  Jo paties gyvenimas buvo tarsi tvarkingai, puslapis po puslapio rašoma knyga. Kas rytą atsiversdavo tą knygą ir aprašydavo savo džiaugsmą ir sielvartą, savo patirtį ir lūkesčius.

  Tačiau kartais ateina metas palikti viską už nugaros ir patraukti kur akys veda, kur kojos neša. Šitaip ponas Lesmuras atranda keistą pastatą su daugybe knygų, kuriomis pradeda rūpintis dar pats nesuprasdamas, kad tai tampa jo gyvenimo istorija...


  „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ – pasakojimas, kurį pamils tiek mažesni, tiek vyresni skaitytojai. Pagal šią knygą pastatytas to paties pavadinimo trumpametražis filmukas (angl. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore) susišlavė daugybę apdovanojimų, tarp jų ir 2012 m. „Oskarą“.

 • Hans de Beer. KUR KELIAUJI, LARSAI?

  kur keliauji larsaiBaltasis lokiukas ant ledo lyties nuplaukia toli nuo gimtinės. Kai – o siaube! – lytis ištirpsta, jis gelbėdamasis šoka ant statinės ir nukeliauja į Afriką! Ten sutinka chameleoną, pirmą kartą pamato spalvas ir pajunta šilumą. Lokiukas sumišęs ir susižavėjęs. Tačiau vis tiek nori grįžti į savo baltą ir šaltą gimtinę. Parkeliauti namo jam padės trys geri draugai – begemotas, erelis ir banginis.

 • Stephen Biesty. MILŽINIŠKOS TRANSPORTO PRIEMONĖS

  milziniskos transporto priemonesŠioje atverčiamų langelių knygoje „Milžiniškos transporto priemonės“ smalsių vaikų laukia net aštuonios milžiniškos transporto priemonės. Tarp jų – dviaukštis lėktuvas „Airbus“, masyviausias planetos savivartis, didžiausias pasaulyje povandeninis laivas, milžiniškas sraigtasparnis!

  Mažieji inžinieriai galės studijuoti motorus, periskopus, variklius, propelerius ar laivasraigčius. Kiekvienos kvapą gniaužiančios transporto priemonės detalus aprašymas kruopščiai iliustruotas. Taigi prisisekime saugos diržus ir... pirmyn! 

 • LINKSMOS ŽVĖRELIŲ ISTORIJOS VAIKAMS

  linksmos zvereliu istorijosSpalvinga, patraukli ir su meile sudaryta knyga „Linksmos žvėrelių istorijos vaikams“ kviečia berniukus ir mergaites į linksmą ir įdomią kelionę po gyvūnų pasaulį.

  Į šį rinkinį sudėta daugiau nei keturiasdešimt pasakų ir istorijų: paveikslėlių pasakos, pažintiniai dalykai, pamokomos linksmos istorijos, gražiausios brolių Grimų pasakos apie gyvūnus bei trumpi apsakymėliai pradedantiems skaityti.

 • Virginie Hanna, Christel Desmoinaux. ROŽYTĖ BANANYTĖ NĖRA MURZĖ!

  rozyte banalyteRožytė Bananytė yra žavinga ir miela apvalutė kiaulaitė.
  Ji ateina į naują mokyklą, bet niekas su ja nekalba, nenori žaisti! Visiems atrodo, kad ji dvokia!
  Laimei, avinėliui Vilnonėliui į galvą šauna nuostabi mintis, kaip Rožytė galėtų susirasti draugų... 

 • Yann Walcker, Romain Mennetrier. KLOTILDA VYKSTA Į VASAROS STOVYKLĄ

  klotildaKlotilda - žavinga, bet drovi pelėdžiukė.

  Ta diena, kai tėvai nusprendžia ją išsiųsti į vasaros stovyklą, jai tampa tikra nelaime! Pelėdžiukė bijo palikti šeimą...
  O jei ši kelionė aplink pasaulį kupina nuostabiausių nuotykių ir atradimų?

 • Reetta Niemela. ŠILAKALNIO ŽIRGYNAS. GRYTĖ MOKOSI JOTI

  silakalnio zirgynasGrytė pirmą kartą lankosi Šilakalnio žirgyne. Ji jaudinasi, krūtinėje tarsi maži kumeliukai šokinėja. Tačiau mergaitė laiminga, mat išsipildys didžiausia jos svajonė - išmokti joti.

  Grytė ir arkliukų mylėtojų būrelio nariai žirgyne dirba įvairius darbus, mokosi tinkamai prižiūrėti arkliukus ir, žinoma, pratinasi jodinėti.


  Ši knygelė „Šilakalnio žirgynas. Grytė mokosi joti“ skirta mažiesiems arkliukų bičiuliams ir raiteliams.

 • LINKSMOSIOS LIETUVIŲ PASAKOS

  linksmosios lietuviu pasakosLinksmosios pasakos sudaro tą lietuvių tautosakos dalį, kur išmintingi pamokymai ir pasaulio bei gyvenimo suvokimas išsakomi žaismingai, šelmiškai, per, regis, vėjavaikiškus nutikimus. Kaip ir daugelyje lietuvių pasakų čia laimi vadinamieji kvailučiai, tai yra tie, kuriuos veda ne egoizmas ir išskaičiavimas, o nuoširdumas ir pasitikėjimas.

 • Kęstutis Kasparavičius. DREBANTIS RITERIS

  drebantis riterisAnčiukas Antanas pro langą ilgesingai spokso į užtrauktas gražiosios antytės Rudės užuolaidas. Nelengva sužavėti mylimos damos širdį, ypač kai nesi ypatingas gražuolis. Bet štai iš dangaus pradeda leistis baltos snaigės, ateina žiema ir Ančiamiesčio upė pasidengia blizgančiu ledu.

  Ei, antytės ir ančiukai, čiupkite pačiūžas ir skubėkit į čiuožyklą! Skubėk ir tu, Antanai, gal tau pasiseks patraukti gražiosios antytės dėmesį. Kas, kad nemoki it vėjas skrieti ledu ir neturi žvilgančių plunksnų, juk svarbiausia ne grožis, o gera ir kilni širdis.

  Tiek mažųjų, tiek suaugusiųjų skaitytojų mylimas dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius, sukūręs daugiau nei penkiasdešimt knygelių vaikams, yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių autorių. Jo veikėjai žavi ne tik Lietuvos, bet ir daugiau nei dvidešimties kitų valstybių vaikus. Dar viena paties dailininko parašyta ir iliustruota jauki bei pamokanti istorija – apie ančiuką Antaną ir jo riterišką poelgį vieną gražią žiemą mažame Ančiamiesčio miestelyje. 

 • Renata Šerelytė. REBEKOS SALOS

  rebekos salosGyventi kur kas paprasčiau, kai gerai moki spręsti lygtis ir išmanai taisykles. Kai puikiai žinai savo pareigas ir teises. Ir kai viską gali sutvarkyti pasitelkęs skvarbų protą, logiką ir ironiją.

  Šiems protingiems žodžiams galėtų paprieštarauti nebent žmonės, kurie galvoja vienu smegenų pusrutuliu. Tačiau Rebeka – ne iš tokių. Ji – nuovoki ir guvi penkiolikmetė, viena iš tų mergaičių, kurias galima drąsiai vadinti perfekcionistėmis. Ji didžiuliais žingsniais veržiasi per gyvenimą triuškindama visas pasitaikančias kliūtis. Kol netikėtai patenka į pasaulį, kuriame nebeveikia išmoktos taisyklės...

  Penkių salų pasaulyje Rebekai teks išmokti nugalėti save: įveikti savo išankstinę nuomonę, įsivaizdavimus, antipatijas. To, ko išmoks salose, ji nepamirš niekada.

  Renata Šerelytė rašo knygas vaikams ir suaugusiems skaitytojams. Jos istorinė apysaka paaugliams

  „Jundos lemtis“, pasirašyta Skomanto slapyvardžiu, buvo išrinkta geriausia Metų vaikų ir paauglių knyga. Pripažinimo sulaukė ir rašytojos pasakojimai mažesniems vaikams apie krakatukų nuotykius.