• Selemonas Paltanavičius. Jei rašysi laišką girion

  salemonasSelemonas Paltanavičius žino, kad girioje gyvenantys jo bičiuliai nesinaudoja nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais. Bet jie puikiai išmano, kaip parašyti laišką letenėle, snapeliu ar kanopa ant medžio lapo ir išsiųsti savo draugui iš miesto.

  Ko tik nenutinka toje girioje! Eikš, – kviečia knygos autorius, – pavartykim drauge mano GIRIOS PAŠTĄ. O kai kuriuos laiškus aš tau pats paskaitysiu. 

  Tai – trečiasis Selemono Paltanavičiaus laiškų rinkinys su pluoštu naujų laiškų, kuriuos atsiuntė ne tik paukščiai, žvėrys, vabalai, bet ir girios senolis ąžuolas bei girininkas Jonas. Jo laiškus skaitytojai kviečiami ne skaityti, bet klausytis programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Girios paštas“.

  Bičiulių gyvenimą girioje iliustruoja autoriaus nuotraukos ir dailininkės Linos Eitmantytės-Valužienės piešiniai.

 • John Flanagan. Žvalgo mokinys. Priešistorė. Gorlano turnyras

  mokinysHoltas kilstelėjo antakius.

  – Turėtų būti nelengva.

  Bobas pakreipęs galvą pažiūrėjo į jį.

  Ir yra nelengva, – pritarė. – Todėl ir esate žvalgai.

  Kas yra sumaniausi, atkakliausi, taikliausi, moka geriausiai slapstytis ir sėlinti, yra pavojingiausi nusikaltėlių priešai ir ištikimiausi Aralueno karaliaus pagalbininkai?

  Atsakymas paprastas: žvalgai.

  O ką jie veikė tais laikais, kai žiaurusis baronas Morgaratas kėsinosi užimti karalystės sostą ir sunaikinti žvalgų organizaciją? Kaip Holtas iš svetimšalio atvykėlio tapo tikra legenda?

  Beskaitant išaiškės daugybė paslapčių.

 • Rūta Banionytė. Šokoladas sielai

  sokoladasRūta Banionytė. Vieno populiariausių moteriškos saviugdos tinklaraščio http://www.SokoladasSielai.lt/ įkūrėja. Jį per metus aplanko daugiau kaip pusė milijono Lietuvos moterų. Ieškodama laimės apkeliavo pasaulį, dirbo modeliu Europos sostinėse, o ištekėjusi už Los Andželo turtuolio galėjo mėgautis viskuo, ką gali pasiūlyti pinigai. Tačiau pilnatvę rado ten, kur tikrai nesitikėjo... savyje.

  Ši knyga apie visas jos paieškas, klaidas, nusivylimus ir atrastas moteriškos laimės paslaptis!

  Dieną, kai paėmei į rankas šią knygą, prisiminsi kaip savo naujo gyvenimo pradžią!

 • Laura Čeber. Būk, kuo nori būti: kaip viską mesti ir daryti tai, ką nori?

  bukNepražiopsok gyvenimo!

  BŪK, KUO NORI BŪTI

  • įkvėps susikurti save darant tai, kas patinka,
  • pažadins motyvaciją siekti to, kas seniai viduje kirbėjo,
  • suteiks drąsos tuoj pat viską mesti ir daryti tai, ką nori.

  Kaip nusipiešti savo sėkmės viziją ir jos siekti darant tik tai, kas „veža“.

  Kaip nepražiopsoti gyvenimo ir viską mesti reikiamu momentu.

  Kada jaunatviškas maksimalizmas priverčia sukurti neįmanomus dalykus, o kada yra pražūtingas.

  Kaip savo blogiausias savybes priversti tarnauti tau.

  Kodėl neverta atidėti planų ateičiai, kuri gali ir neišaušti.

  Kodėl protingiausieji dirba tik samdomą darbą, o nebaigę mokslų tampa milijonieriais.

  Kaip savo ambicijomis pranokti talentinguosius.

  Kodėl sėkmingiausi yra tie, kurie pradeda verslą be cento kišenėje.

  Pradėjęs Vilniaus oro uoste dirbti krovėju, po 15 metų grįžau į oro uosto generalinio direktoriaus vietą. Nesvarbu, kas esi dabar, svarbiau, kokie tavo ateities tikslai.

  Gediminas Almantas

  O tu ar pasiryžęs būti tuo, kuo nori būti?

 • Juozas Pabrėža. Žemaičių kalba ir rašyba

  pabrezaMonografijoje sistemingai ir nuosekliai aprašomas svarbiausias ir išskirtiniausias žemaičių tradicinės kultūros elementas – žemaičių kalba. Su gausiais pavyzdžiais išryškinamos, apibūdinamos esminės žemaičių kalbos garsų tarimo, kirčiavimo, priegaidžių, morfologijos, sintaksės ir leksikos ypatybės. Dėstomi svarbiausi žemaičių rašybos dalykai, patariama, kaip gyvą žemaitišką žodį išguldyti rašte. Kaip žemaičių kalbos savitumo, sodrumo, gyvybingumo įrodymas pateikiami autentiški žemaičių kalbos tekstai iš įvairių Žemaitijos vietų. Duodama iškilesnių žemaitiškai rašiusių ar rašančių autorių prozos ir poezijos pavyzdžių.

 • Anglų kalba pradedantiesiems ir pasiekusiems vidutinį lygį (A1-B1)

  angluAnglų gramatikos pagrindai - supažindina su asmeninių įvardžių, prielinksnių, daiktavardžių, būdvardžių (ir jų laipsniavimo) vartojimo principais. Taip pat pristato žodžių eiliškumą sakiniuose, sakinių sudarymo būdus, kiekinius ir kelintinius skaitvardžius ir kt. 

  Anglų laikai ir veiksmažodžiai - pristato svarbią informaciją apie pagrindinius anglų kalbos laikus, veiksmažodžių rūšis/tipus, jų vartojimą ir asmenavimą. Šioje dalyje taip pat pateikiamas pagalbinių, modalinių ir netaisyklingųjų veiksmažodžių sąrašas ir jų asmenavimas. 

  Lietuvių-anglų ir anglų-lietuvių žodynas - sudarytas iš beveik 20 000 antraštinių žodžių, pristatančių įvairių žmogaus gyvenimo ir veiklos sričių leksiką. 

  Teminis anglų-lietuvių žodynas - tai 49 teminių sričių žodžiai, sugrupuoti pagal svarbiausias gyvenimo ir veiklos sritis, padalinti į dar smulkesnes grupes. Pavyzdžiui, teminėje grupėje „Animals and Plants“ galima rasti amphibian and reptiles, mammals, birds, isect, domestic animals, trees, fruit trees, flowers. 

  Angliški posakiai - apie 3 000 dažniausiai vartojamų ir populiariausių angliškų posakių su jų lietuviškais atitikmenimis; reikalingi priežodžiai ir patarlės.

 • Ramunė Murauskienė. (Ne)tobulos moters užrašai

  uzrasaiKūrybingos ir gyvenimą mylinčios psichologės Ramunės Murauskienės užrašai skirti (ne)tobuloms moterims, jų dukroms ir anūkėms. Radikalus atvirumas, nuoširdumas, jautrumas moters esybei, psichologinės įžvalgos ir dvasingas palydėjimas. Knyga „(Ne)tobulos moters užrašai“ įkvepia nesuvaidintam gyvenimui. Skaityk, jausk ir būk savimi!

  Tavo kūnas yra tavo sielos namai. Tavo pyktis – tai ne tu. Pastabomis svaidosi tik vargšai. Kai neturi kuo sumokėti už laimę ir sėkmę, parduok karūną. Gali būti ir gerai. Nėra taisyklių, kaip gyventi. Eik džiaugsmo keliu. Noras mylėtis priklauso tau. Būk balta varna. Nerink supuvusių bulvių, nes jas teks valgyti. Nesistenk atrodyti – būk!

  Tai knyga ne apie tai, kaip keistis, o kaip pamilti save tokią, kokia esi!

  Radikalus atvirumas, meilė, tikėjimas!

 • Janet Geringer Woititz. Artumo siekis

  siekisBestselerio „Suaugę alkoholikų vaikai“ autorės knyga.

  Amerikiečių psichologė ir „Suaugusių alkoholikų vaikų“ judėjimo pradininkė Janet Geringer Woititz knygoje „Artumo siekis“ aptaria sunkumus, su kuriais kurdami artimus santykius susiduria augusieji nedarniose šeimose. Remdamasi ilgamete darbo patirtimi, autorė siūlo vertingų patarimų, kaip užmegzti sveikus, tvirtus ryšius bei įveikti partnerystę užklupusias bėdas.

  Perskaitę šią knygą „Artumo siekis“ išmoksite:

  • atpažinti šeimos įteigtas nuostatas, kurios trukdo kurti sveikus artimus ryšius;

  • užduoti sau klausimus, padėsiančius išsiaiškinti, ar jūsų puoselėjami santykiai turi ateitį;

  • užbėgti už akių nesusipratimams, kurie santykiams gali pridaryti žalos;

  • išreikšti jausmus ir išsakyti baimes;

  • priimti tvirtus sprendimus, kai santykiai nesiklosto.

 • Ramutis Jancevičius. Pieno puta žudikai

  puta„Pieno puta žudikui“ - pirmoji buvusio  ilgamečio Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus knyga. Kūrinys, sukrečiantis atvirumu, autoriaus neįkainojama patirtimi ir vertingomis įžvalgomis. Joje rašoma ne vien apie legendinio prokuroro gyvenimo kelią, reikšmingus Lietuvai įvykius, bet ir visuomenėje didelį atgarsį sukėlusių bylų tyrimo užkulisius. Apie netikėtas pažintis su šalies prezidentais ar premjerais, seimo nariais ar ministrais, bankininkais, žurnalistais ar aiškiaregiais. Apie bukagalviškas prokuratūros reformas ir jų autorius. Apie mažus ir didelius atradimus. Pareigą ir atsakomybę. Šokiruojančias pažintis su mafijos vadeivomis ir jų aukų artimaisiais.

  Šioje knygoje „Pieno puta žudikui“ - daug faktų ir pavardžių, garsių ir mažiau žinomų. Perskaitęs prokuroro užrašus skaitytojas veikiausiai liks apstulbęs.

  Ramutis Jancevičius - buvęs Vilniaus apygardos vyriausias prokuroras, prieš tai vadovavęs Kupiškio, Ukmergės, Vilniaus miesto prokuratūroms. Per 34  darbo metus sukaupęs milžinišką patirtį, vadovavęs daugelio rezonansinių bylų tyrimui. Prokuroras parklupdęs sostinės mafiją, privertęs organizuotus nusikaltėlius bendradarbiauti su teisėsauga.

 • Evaldas Kazragis. Gyvenimo fizikas

  fizikasEvaldas Kazragis - malonus atsitiktinumas literatūrinėje padangėje. Tai fotografuojantis ir rašantis fizikas -- pagal išsilavinimą ir pagal gyvenimo būdą. Autorius savo etiuduose, kurie bičiulių dėka sugulė į knygą „Gyvenimo fizikas“, švelniai šaiposi ne tik iš savęs, praeinančio laiko, bet ir iš neišvengiamai artėjančios mirties.

  Reliatyvumas - tai negailestingas nuosprendis, o kartu didžiausias gyvenimo žavesys ir iššūkis.

  Evaldas Kazragis net ir pačią buitiškiausią ir nereikšmingiausią akimirką sugebėdavo paversti kūryba.

 • Alan Hunter. Džentlis kimba į darbą

  hunterInspektoriui Džordžui Džentliui atostogos, tačiau jas nutraukia netikėta žmogžudystės byla.

  Norčesterio miestelyje paslaptingai nužudomas žinomas turtingas medienos prekybininkas. Netrukus dingsta jo vienintelis sūnus, būsimasis paveldėtojas Piteris, su kuriuo nužudytasis jau kelerius metus nesutarė. Sūnus iš karto tampa pagrindiniu įtariamuoju, tačiau Džentlis tuo abejoja. 
  Policija mielai priima Džentlio siūlymąsi imtis šio tyrimo. Deja, bet inspektoriaus nuomonė nesutampa su bylai vadovaujančio pareigūno, todėl Džentlis turi ne tik išsiaiškinti, kas yra tikrasis žudikas, bet ir savąją tiesą įrodyti vietos teisėsaugai.

 • Vytautas Martinkus. Tavo bažnyčios rūsys

  tavo„Tavo bažnyčios rūsys“ - tai romanas apie dviejų žiedų istoriją.

  Labai senas paprotys – dovanoti žiedus mylimosioms, sužadėtinėms ar žmonoms. Dažnai – retus ir brangius.
  „Tavo bažnyčios rūsys“ - tai istorija apie Kolchidės karalienei Pitodoridei jos vyro dovanotą žiedą. Sekama jo pėdsakais Reformacijos laikų Lietuvoje. Vaistininko padėjėjo, alchemiko iš Kėdainių, užmojis pagaminti žiedo brangakmenio kopiją vieniems jo amžininkams – būdas siekti politinių LDK tikslų, kitiems – padidinti mistines paprasto akmens galias. XX amžiaus vidury abu žiedai, tikras ir netikras, atitenka seserims, ištekėjusioms už dviejų Karo mokyklos absolventų. Jų šeimas išskiria Lietuvos okupacija, karas, partizanų kovos ir politinė emigracija.

  „Vytautas Martinkus, dažnai vadintas paslaptingu romanistu, čia pralenkia save, pasakodamas tikrą, matyt, artimos šeimos ir jam gerai žinomą istoriją, į ją įpindamas istorinių ir pramanytų žmonių, būtų ir nebūtų įvykių. Neįmanoma išnarplioti, kas tikra, o kas fikcija, bet viskas užburia skaitytoją. Atgyja sudėtinga kelių šimtmečių Lietuvos istorija. Jos vaizdai nuo Kėdainių iki Škotijos, nuo Kauno iki Čikagos – bėga greitu tempu, savotiškai primindami Johno Fowleso intelektualius pasakojimus ar Dano Browno „Da Vinčio kodo“ personažų nuotykius.“

  Violeta Kelertienė

  Vytautas Martinkus (gim. 1943) – prozininkas, eseistas, literatūros kritikas, literatūrologas, meno filosofas, pedagogas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, dvidešimties knygų autorius. Yra pelnęs aštuonis literatūros, meno ir mokslo apdovanojimus. Jo grožinė kūryba versta į vienuolika Europos kalbų.