• Viktorija Lederman. Pirmakursė

  pirmakurseKaip gyvena septyniolikmečiai? Mokosi, draugauja, linksminasi, įsimyli. Bet kartais, rodos, ramų, skaidrų gyvenimą kas nors ima ir sudrumsčia. 

  Pagrindinė knygos „Pirmakursė“ veikėja Aleksandra pasakoja, kas ją skaudina, žeidžia, trukdo džiaugtis jaunyste ir jaustis laimingai. Tiesa, dažnai ji nesusimąsto, kad dėl nesėkmių būna kalta pati, nes lengvabūdiškai vertina jausmų pasaulį, net kėsinasi į svetimą laimę. Gal dėl to kalti ir jos tikrieji tėvai, ankstyvoje jaunystėje skaudžiai suklydę, ypač mama, pernelyg jausminga, vis dar ieškanti meilės sau, o dukrai veikiau yra tik primityvi pamokslautoja. Gal todėl ir Aleksandra, labai rimtai žiūrinti į mokslą, draugų pasirinkti nemoka, net artimiausių. Nuoširdžiai Aleksandrą pamilę vaikinai jos nedomina, bet bendramokslį Genyčių, mylintį kitą merginą, ji tvirtai pasiryžusi atsikovoti. Jau nekalbant apie jausmus Kirilui, kaip paaiškėjo, tikrajam tėvui. Išgyventi merginai teko tikrai nemažai. Sudėtingas likimas žaloja Aleksandros sielą, versdamas pasijusti visai nereikalingai. Jai labai reikia tvirtos šeimos, tėvo meilės. Tenka susitaikyti su nauja realybe, bandant ją perprasti ir išmokti pačiai teisingai gyventi. 

  Knygos "Pirmakursė" autorė nori atverti akis tokioms pat nepatyrusioms skaitytojoms, kad susimąstytų apie tikrąją gyvenimo vertę, nedarytų lemtingų klaidų. Ir, be abejo, iš savo klaidų pasimokytų. Knyga patiks tiek jaunimui, tiek suaugusiesiems. Siužetas įtraukiantis ir nepaleidžiantis nuo pirmo puslapio iki paskutinio, pasakojimo stilius lengvas ir šmaikštus, na, o gyvenimo pamokos – amžinos ir nesenstančios. 

  Viktorija Lederman – žinoma rusų rašytoja, puikiai suprantanti paauglių vidų. Ir tai yra didžioji jos sėkmė. Pirmoji knyga „Majų kalendorius“ tik pasirodžiusi pelnė ir skaitytojų, ir literatūros specialistų dėmesį. Šiuo metu ji verčiama į lietuvių kalbą. Didelio susidomėjimo sulaukė neseniai išleista lietuviškai „Tik vienuolika! arba Trali vali penktoje D“. Jai tikrai nenusileis ir „Pirmakursė“.

 • Connie Glynn. Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis

  paslaptisIntrigų, mistikos, meilės ir juoko kupina istorija apie paauglių troškimą būti ne tuo, kas esi. „Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis“ – debiutinis jaunos britų rašytojos pasakojimas apie dvi mergaites, trokštančias kitokio gyvenimo ir pasiryžusias viena kitai padėti. O kuri iš jų būtum tu?

  Lotė Moliūgė yra paprasta keturiolikmetė mergaitė, trokštanti būti princese. Ji iš visų jėgų stengiasi kuo geriau mokytis, kad gautų stipendiją prestižinėje Rouzvudholo mokykloje. 

  Elė Vulf yra princesė, kuri visuomet norėjo būtų paprasta mergina, leistis į nuotykius, susitikti su draugėmis, eiti apsipirkti. Ji mokosi Rouzvudhole, kad nereikėtų būti princese ir vykdyti savo pareigų Maradovos karalystėje. 
  Kai pasakų apie princeses apsėsta Lotė pradeda mokytis Rouzvudhole, ji nesitiki, kad kambariu bendrabutyje teks dalintis su tikra Maradovos princese Ele. Po kelių incidentų ir šiek tiek melo Lotė ima apsimetinėti princese, kad tik Elė galėtų gyventi normalų paauglišką gyvenimą. Sprendimas pasikeisti vaidmenimis atrodo visiškai natūralus. Lotę šiaip ar taip visi laiko princese. 

  Lotę traukia tikrasis karališkas gyvenimas – pasaulis, kupinas paslapčių, intrigų ir išdavysčių. Ji turi stengtis iš paskutiniųjų, kad padėtų Elei išsaugoti paslaptį, tačiau netrukus ji supras, kad tik pasakose viskas baigiasi „ilgai ir laimingai“, o Rouzvudas anaiptol ne tokia saugi vieta kaip atrodo. O čia dar pasipainios ir paslaptingas naujokas...

  Pirmasis britų rašytojos Connie Glynn serijos „Rouzvudo istorijos“ pasakojimas „Princesės paslaptis“ – tai įdomus ir jaudinantis vakarėlių, politikos ir princesių blogiukių pasaulis. Tai puiki knyga paauglėms, kurios pasiners į magišką ir intriguojantį Lotės ir Elės pasaulį, kupiną draugystės išbandymų, meilės ir, žinoma, paslapčių. 
  Connie Glynn (g. 1994 m.) yra rašytoja, animacinių filmų garsintoja ir turi savo kanalą Youtube platformoje, kur vadinasi Noodlerela – pagal savo mėgstamiausią patiekalą (makaronus) ir mylimiausią Disnėjaus princesę. Šiame kanale, kurį sukūrė studijuodama universitete, Connie kalba apie savo didžiausias aistras: komiksus, animacinius filmukus, vaizdo žaidimus, personažus ir pan. Ji turi apie milijoną sekėjų ir sulaukė 56 mln peržiūrų. 2016 metais Connie įgarsino vieną iš veikėjų animaciniame filme „Troliai“. 

  Connie Glynn gyvena Londone ir nuo vaikystės dievina įvairias istorijas, paauglystėje lankė dramos pamokas, o neseniai baigė Kino teorijos studijas.

 • Philip Pullman. Laikrodžio širdis

  sirdisGarsaus britų rašytojo Philip Pullman šiuolaikinė pasaka „Laikrodžio širdis“ – įtraukianti ir šiurpoka mažo miestelio laikrodžio istorija. Kai kurios istorijos yra nesustabdomos, tereikia jas kaip laikrodžius prisukti ir tuomet prasideda...

  „Laikrodžio širdis“ pasakoja apie tai, kad niekada negalima aukoti žmogiškumo ir tikėtis lengvai, be pastangų pasiekti sėkmę. Už viską tenka mokėti ir kartais ta kaina būna žiauri...

  Laikrodininkas, laikrodininko mokinys, mechaninis šarvuotas riteris, mažasis princas su motoriuku vietoj širdies, istorijos pabaigos nesugalvojantis rašytojas, paslaptingas gydytojas Kalmėnijus, kuris, anot gandų, yra pats velnias... Suvesk šiuos veikėjus į vieną vietą, patalpink į istoriją, pasakojamą šaltą žiemos vakarą, kai snaigės sūkuriuodamos leidžiasi žemėn, ir staiga suprasi atsidūręs pasakoje - savotiškoje, kiek gąsdinančioje, tekančioje savu ritmu. Tokiu, kokiu paprastai tiksi laikrodis – tik tak, tik tak... 

  Mažame Vokietijos miestelyje gyventojai laukia naujos laikrodžio figūros, kurią turi pristatyti laikrodininko mokinys. Tačiau jis prisipažįsta, jog figūros nepagamino. Jis - pirmasis laikrodininkas per šimtus metų, kuris nesugebėjo to padaryti. Netikėtai atsiradus keistam išsigelbėjimo pasiūlymui, mokinys griebiasi jo lyg šiaudo. Tačiau po lengvomis išeitimis visuomet slypi grėsmingos pasekmės. Laikrodininko mokinys stebi, kaip laikrodžio figūra atgyja. Štai tuomet nutinka neregėtas dalykas - fantazija susilieja su tikrove. Turi atsirasti kažkas, kieno jautri ir mylinti širdis išpainios šią kraupią istoriją...

  Skaityti daugiau: Philip Pullman. Laikrodžio širdis

 • Jocko Willink. Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio

  dienorastis2„Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ ne tik pralinksmins puikiu humoru ir sudomins pažįstama istorija iš mokyklos, bet ir taps neblogu vadovėliu kiekvienam, norinčiam sustiprėti.

  Buvusio Amerikos karinių jūrų pajėgų nario Jocko Wilinko knyga įkvėps tobulėti taip, kaip tai padarė pagrindinis knygos veikėjas Markas!

  Tai buvo patys sunkiausi metai Marko gyvenime – penkta klasė. Jam nesisekė kūno kultūra, matematika buvo per sudėtinga, pietūs mokykloje jam keldavo siaubą, o išvyka su klase visiškai sužlugdė Marką, nes jis nemokėjo plaukti. Tačiau visa tai galbūt dar būtų galima tverti, jeigu ne pats baisiausias dalykas mokykloje – Kenis Viljamsonas, tikras patyčių meistras, vadinantis save laipynių karaliumi. 

  Tačiau Markui sužimba viltis, kad viskas gali pasikeisti, kai iš mamos sužino, jog visai vasarai pas juos į svečius atvažiuoja dėdė Džeikas. Jis neįtikėtinai šaunus ir kietas. Ir dėdė Džeikas turi planą… Jis ketina paversti Marką tikru kietuoliu, kuriam nebus baisūs jokie patyčiūnai, o tuo labiau nebegąsdins pietūs mokykloje. 
  Tačiau tapti kietu nėra taip jau lengva. Paaiškėja, jog tai kelias su daugybe prisitraukimų, atsilenkimų, pritūpimų, plaukiojimo ir tinkamo maitinimosi taisyklių. Be to, Markui teks ir mokytis kur kas uoliau nei iki šiol. Ar pavyks Markui tapti tikrai kietu iki rudens, kai vėl prasidės mokslo metai? Gal Markas išdrįs akis į akį susidurti su pačiu laipynių karaliumi?

  Jocko Wilink – daugybę apdovanojimų pelnęs, į pensiją išėjęs JAV karinių jūrų pajėgų karys, tarnavęs 20 metų, dalį iš jų – Irake. Šiuo metu Jocko Wilink keliauja po visą pasaulį ir moko lyderystės, strategijos ir taktikos, fitneso ir kovos meno – džiudžitsu.

  J. Wilink yra parašęs New York Times bestseleriu tapusią knygą „Discipline Equals Freedom: Field Manual“. Jo knyga vaikams „Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ sulaukė pasisekimo ir autorius jau išleido jos antra dalį. 

  „Wilinkas, lyderystės instruktorius ir į pensiją išėjęs karinių jūrų pajėgų karys, pabrėžia fizinio ir protinio aktyvumo, mąstymo aštrumo ir sunkaus darbo svarbą“.

  Publishers Weekly

  „Savo naujausioje knygų serijoje buvęs karinių jūrų pajėgų karys Wilinkas savo patirtį ir žinias apie sportą, treniruotes, mokymąsi, mitybą ir taktiką perkelia į visiškai naują lygį. Jaunieji skaitytojai tuo mėgausis. Nors knygos tema turi įkvėpti vaikus, visas rimtumas čia atmiešiamas puikiu Wilinko humoru ir juokingomis, komikso stiliaus Jon Bozak iliustracijomis“.

  Children's Literature

 • Ramutė Skučaitė. Į pagalbą – savo galvą

  pagalbaŽaidybine forma, vaizdinga kalba pateiktos matematinės ir loginės užduotys, kartais juokingos, kartais nelabai, prieš kurias visos skaičiuoklės bejėgės – reikia įsijungti savo galvą. Tai lyg pasakaitės, o iš tikrųjų jose slypi loginė ir matematinė užduotis. Nieko nepadarysi kompiuteriu, tik galva. Tai užduotys apie laiką, konkrečius mus supančius daiktus. Kai kurios atėjusios iš senovės.

  Knygelės „Į pagalbą - savo galvą“ tikslas – ugdyti loginį vaikų mąstymą, pajausti atspėjimo, atradimo malonumą ir savo minties skvarbumo suvokimą. Ji ypač svarbi dabar, kai internetinės technologijos teikia kiek kitokį galvojimo modelį. Aišku, galvosūkių bendruma neneigs naujų technologijų galimybių bei jų naudingumo, o priešingai – papildys jas gyvu gamtos pasaulio alsavimu.

 • Selemonas Paltanavičius. Voveriuko metai

  metaiGamtininkas Selemonas Paltanavičius kviečia į mišką. Ne šiaip sau, o susipažinti su voveriuku ir pagyventi kartu su juo girioje. „Voveriuko metai“ – knyga, pasakojanti vaikams apie miško gyvūnų kasdienybę ir draugystę.
  Kuo voveriukas kasdien užsiima gyvendamas didelėje girioje? Kokius darbus jis turi nudirbti, kokius nuotykius patiria? Su kuo jis bičiuliaujasi? Kas gyvena šalia, kaimynystėje ir kaip visiems sekasi įsikurti sau jaukius namus? Kaip gyvūnai randa maisto, ar dėl jo pešasi? Kaip augina vaikus?

  Gamtos mylėtojas Selemonas Paltanavičius įtaigiai ir vaikams suprantamai pasakoja apie girios gyvenimą. Knygoje „Voveriuko metai“ pateikiamas šmaikštus ir detalus smalsios varnos dienoraštis, kuris padeda iš arti susipažinti su varnos aplinka ir šio landaus paukščio akimis suvokti viską, ką išgyvena visi gyvi gamtos padarai. 
  Stebėti gamtą bus kur kas smagiau perskaičius šią knygą ir išgirdus įsivaizduojamas paukščių ir žvėrelių mintis. Nuo šiol nuėję į mišką nebegalėsite tiesiog dairytis aplink – lauksite praskrendant viską matančios ir viską žinančios varnos, o medžio drevėje tykosite pasirodant rusvo voveriuko snukučio – juk ne šiaip sau jis karstosi medžiais. Kažin kokių gėrybių voveriukas prikaups šiai žiemai?

  Selemonas Paltanavičius (g. 1956 m.) – žinomas Lietuvos gamtininkas, fotografas, radijo laidų vedėjas, parašęs daugybę knygų vaikams, prisidėjęs prie enciklopedinių leidinių ir knygų apie gamtą leidybos. Gimė Užbaliuose, Marijampolės rajone. Vilniaus universitete studijavo biologiją. Dirbo Žuvinto rezervate, Valstybiniame gamtos komitete, Gamtos tyrimų laboratorijoje, vėliau buvo Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas. Nuo 1991 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 

  S. Paltanavičiaus knyga „Velniukas ir vieversiukas“ išrinkta geriausia 2007 metų knyga vaikams, o dvi kitos jo knygos – „Kur išskrido pasakėlė“ ir „Maži ežiuko sapnai“ taip pat nominuotos metų knygos vaikams apdovanojimuose. 
  Rašytojas yra paskelbęs apie 3500 straipsnių apie gamtą, parengė per 840 radijo ir vedė apie 20 televizijos laidų. Daugiau nei 1000 jo darytų nuotraukų yra paskelbtos įvairių šalių periodiniuose leidiniuose. Yra 60 knygų autorius arba bendraautorius. Už filmo „Gulbių ežeras po debesiu“ scenarijų Selemonui Paltanavičiui skirta Petro Abukevičiaus premija.

 • Karolis Petryla, Marius Repšys. Šokis su tamsa: pasakojimas apie patirtį sergant depresija

  sokisKnygos autoriai – du jauni, veiklūs ir, atrodytų, puikų gyvenimą gyvenantys žmonės. Marius Repšys – kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas. Karolis Petryla – rašytojas, verslo konsultantas, teisininkas. Abu prisipažįsta: „Daug metų gyvenome dvejopą gyvenimą. Šokome tamsoje. Išgyvenome apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojomės. To gėdijomės, tai slėpėme. Kildavo minčių apie savižudybę, nors, regis, neturėjome jokių priežasčių... Priešingai – daugumos akimis, buvome lydimi sėkmės, šlovės, pripažinimo, palaikomi šeimų.“ Kas nutiko? Tai – depresija. Liga, apie kurią kalbama vis daugiau ir atviriau. Liga, atnešanti naujus iššūkius: atpažinti, suprasti, pagelbėti.

  Autoriai dalijasi savo istorijomis, nes tiki, kad jos gali padėti:

  SERGANTIEMS DEPRESIJA rasti būdų lengviau įveikti ligą;

  IŠGYVENANTIEMS SUNKIAS BŪSENAS suprasti, kas yra depresija, o kas – ne;

  ARTIMIESIEMS suvokti, kaip pagelbėti depresiją išgyvenantiems šeimos nariams ar draugams;

  SPECIALISTAMS geriau suprasti, kaip jaučiasi depresija sergantys žmonės;

  PEDAGOGAMS rasti būdų kalbėti su depresinę būseną išgyvenančiais moksleiviais.

  Knygą sudaro atviros, nuoširdžios asmeninės istorijos, bendrosios žinios apie depresiją ir autorių taikytų metodų, perimtų iš verslo pasaulio ir transformuotų pagal asmenines situacijas, pristatymas.

 • Jūratė Bitinaitė. Pasaulis tavo širdyje

  pasaulisJūratė Bitinaitė, prieš gerą dešimtmetį besisukinėjusi pramogų ir televizijos pasaulyje, pasakoja apie metus, kai jos ten nebematėme. Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia, kaip vyko jos kelionė po visą pasaulį, kol pasiekė tikrąjį tikslą – grįžo į save.

  J. Bitinaitės knyga – tai pasidalijimas patirtimi, kuri padėjo jai ieškoti tikrojo kelio ir ryžtis pokyčiams, atvėrusiems daugybę naujų minčių ir suvokimų – apie save, apie aplinkinius žmones, apie pasaulį. Šioje knygoje nerasite autorės biografijos, ji kalba apie patyrimus ir net mažus stebuklus, kurie lydėjo ją, pasiryžus kliautis savo širdimi. 

  Knygos „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atvira – ji nežino nė vieno, nusprendusio eiti savo širdies keliu, kuriuo nebūtų buvę pasirūpinta. Nežinia, kas, kaip ir kodėl pasirūpina tais drąsiais žmonėmis, kuriuos prislegia nerimas dėl daugybės kasdienių rūpesčių ir atsakomybių, tačiau noras imtis širdžiai artimos veiklos ir jausmas, kad darai tai, ką turi daryti, būna stipresnis. 

  J. Bitinaitė kviečia kurti, pamilti save ir rasti pusiausvyrą, kviečia pažinti save ir nebijoti matyti savęs tokio, koks esi iš tikrųjų, o ne pagal visuomenės standartus. Autorė ragina pasitikti baimes, tačiau nesiliauti tikėti svajonėmis. Ji siūlo kalbėtis su savimi, tačiau girdėti savo vidinę tylą. 

  Ilgą laiką dėmesį skyrusi savo karjerai ir socialiniam statusui, Jūratė Bitinaitė pajuto, jog atėjo laikas pokyčiams. Tuo metu, kai jautėsi labiausiai išsibarsčiusi ir pavargusi, įvyko lemtinga kelionė į Meksiką, nuo kurios ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas. 

  „Svarbiausia – šios kelionės metu įvyko tikrasis mano susitikimas su savimi, kai supratau, kad visas pasaulis, kuriame gyvename, iš tikrųjų slypi mūsų širdyse ir, norint atrasti lobių, visai nebūtina keliauti kažkur toli“, – sako Jūratė.

  Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia ir tuos suvokimus, kurie atėjo dirbant televizijoje ar intensyviai keliaujant po pasaulį darbiniais reikalais. Ji pasakoja, kaip suvokė, kad gali gyventi taip, kaip svajojo dar vaikystėje. 

  Egzistenciniai ir prasmės klausimai lydi daugelį iš mūsų, tačiau visi atsakymai, pasak autorės, yra mūsų pačių širdyse. Tereikia nueiti kelią iki savęs, pažadinti ir išgirsti savo širdį. Čia rasite ir harmonijos bei sveikatos paslapčių iš Rytų, patarimų, kaip susidoroti su baimėmis, patikėti svajonėmis ir siekti savo tikslų. 

 • Arundhati Roy. Didžiausios laimės ministerija

  ministerijaĮspūdinga ir jaudinanti indų rašytojos, pelniusios tarptautinį pripažinimą bestseleriu „Mažmožių dievas“, Arundhati Roy knyga „Didžiausios laimės ministerija“ pasakoja apie laimę ir jos tylų buvimą pačiose neįprasčiausiose vietose.

  „Didžiausios laimės ministerija“ veda skaitytoją į intymią kelionę po Indiją, kur laikas ir vieta susilieja ir įprasmina paprasto žmogaus buvimą. Ankštas senasis Delis, žėrintys naujieji miestai, kalnai ir slėniai Kašmyre ir vietos, kur karas reiškia taiką, o taika – karą.

   Tai skaudi meilės istorija, pasakojama tai pašnibždomis, tai rėkiant, tai sielvartingai verkiant, tai nuoširdžiai juokiantis. Kiekvienas veikėjas čia būtinas, nepamirštamas, švelniai sutinkamas. Ir herojai čia – žmonės, kurių likimus pasaulis sudaužė, o paskui sulipdė iš naujo su meile ir viltimi. 

  Moteris, gyvenanti miesto kapinėse; kūdikis, vidury nakties rastas ant betoninio šaligatvio Naujojo Delio širdyje; moteris, kurią mylėjo trys vyrai ir jų persipynę likimai. Šie ir kiti veikėjai, jų gyvenimai ir jų atskiri pasauliai susijungia į vientisą ir darnų knygos skambesį. Nejučia tampi jų draugu ir sekėju, kol galiausiai tampi vienu iš jų. 

  Žmogiškumo, gailesčio, kitoniškumo ir bendrystės kupinas romanas atskleidžia nepakartojamą Arundhati Roy pasakotojos talentą. „Didžiausios laimės ministerija“ – skaudžių, juokingų, seksualių, žemiškų ir anapusinių pasakojimų mišinys, kur prarasti ir atrasti vaikai, pasiaukojimas, savęs neigimas ir nuolatinė kova dėl padėties visuomenėje kelia nerimą, bet ir padeda grįžti į pasaulį, kuriuo gali tikėti.

  Arundhati Roy (g. 1959 m.) – Indijos rašytoja, eseistė, visuomenės veikėja. Tarptautinėje arenoje išgarsėjo su romanu „Mažmožių Dievas“, kuris 1997 metais jai pelnė prestižinę Booker premiją ir buvo išverstas į 40 kalbų. Rašytoja yra žymi kovotoja už žmogaus teises bei ekologiją. Parašė daugiau nei dešimt eseistikos knygų.

 • Arturo Perez-Reverte. Diuma klubas

  klubasKas sieja Aleksandro Diuma „Tris muškietininkus“ ir paslaptingąjį XVII a. rankraštį, kuriuo, kaip teigiama, galima iškviesti velnią? Ispanų rašytojo Arturo Perez-Reverte romane „Diuma klubas“ skaitytojas leisis į mįslingą ir paslaptimis apgaubtą senųjų knygų medžioklę su viskam pasiryžusiu knygų detektyvu Luku Korsu.
  „Devyni vartai“ – juodosios magijos vadovėlis, mokantis iškviesti šėtoną. Manoma, kad išlikęs tik vienas originalus šio veikalo egzempliorius, tuo tarpu kitos dvi kopijos tėra tik originalo nuorašai. Šios pragariškos knygos autorius neišvengė inkvizicijos laužų, tačiau knygą per stebuklą pavyko išsaugoti. Knygos savininkas, aistringas demonologijos specialistas kreipiasi į Luką Korsą su prašymu palyginti jo turimą XVII a. Venecijoje išleistą knygą su kitomis kopijomis esančiomis Portugalijoje ir Prancūzijoje.

  Tačiau kiek anksčiau Korsas bičiuliui įsipareigoja nustatyti Aleksandro Diuma romano „Trys muškietininkai“ vieno skyriaus, kuris vadinasi „Anžu vynas“, rankraščio autentiškumą. Kai jis imasi šių užduočių, jį ima persekioti Diuma romanų personažai, tarsi šešėliai slenkantys Luko Korso pėdsakais. Be to prie knygų medžiotojo prisijungia ir Arturo Konano Doilio apysakos personažas – Irenės Adler vardu prisistatanti jauna mergina. Likusių dviejų satanizmo rankraščių paieška romane „Diuma klubas“ virsta žiauraus žudiko gaudynėmis, vedančiomis per Madridą, Paryžių ir Toledą. 

  Šis romanas atskleidžia Arturo Perez-Reverte stilių, kai vienu metu pasakojami du skirtingi siužetai. Luko Korsos kelionę papildo Diuma romanų personažų paralelė. 1998 m. romanas nominuotas net trims apdovanojimams – Anthony geriausio romano apdovanojimui, Macavity geriausio romano apdovanojimui ir Pasaulio fantastikos apdovanojimui už geriausią romaną. 1999 m. pagal šį romaną sukurtas lenkų kilmės režisieriaus Romano Polianskio filmas „Devinti vartai“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Johnny Deppas. 

  „Perez-Reverte pasižymi puikia knygų kolekcininko nuovoka. „Diuma klubas“ vaizduoja ne tik maloniąją, bet ir profesinę šio amato pusę, atiduodamas duoklę didiesiems autoriams – ypač genialiajam Diuma. Perez-Reverte pagirtinai apibūdina knygoje veikiančius bibliofilus ir įtikinamai vaizduotėje sukuria tokius veikalus kaip „Devyni vartai“.“

  The New York Times

   

 • Nathan Hill. Niksas

  niksasVos pasirodęs debiutinis amerikiečių rašytojo Nathan Hill romanas „Niksas“ iškart sulaukė kritikų ir skaitytojų pripažinimo. Autorius jautriai ir meistriškai pasakoja motinos ir sūnaus istoriją, atvirai ir drąsiai atskleidžia komplikuotus šeimos santykius, nuolatinį žmonių norą pabėgti nuo tikrovės ir nukelia skaitytoją į 1968 Čikagą, įtikinamai atskleisdamas laikmečio dvasią.

  Samuelis nematė savo motinos jau daugiau nei du dešimtmečius. Ji paliko šeimą ir išvyko, kai Samuelis dar buvo vaikas. Tačiau kai staiga apie ją ima kalbėti visi aplinkui, galiausiai žinios pasiekia ir Samuelį. Paaiškėja, kad jo motina įvykdė absurdišką nusikaltimą – parke užsipuolė ir žvyru apmėtė gubernatorių, kandidatuojantį į prezidento postą. Politinė įtampa jau kurį laiką skaldo šalį, o dabar žiniasklaida ima linksniuoti Samuelio motinos vardą. Skamba tokie epitetai kaip „radikali hipė“ su niekšiška, nešvaria praeitimi.
  Tačiau Samuelis žino tik tiek, kad jo mama buvo paprasta mergina, ištekėjusi už savo laikų mokyklos meilės. Kuris jo mamos paveikslas yra tikras? Vis dėlto dabar svarbiausia tai, kad jai pareikšti rimti kaltinimai ir jai reikia Samuelio pagalbos. 

  Samuelis bandys padėti mamai, nors ne visiems tai bus suprantama, juk jis nematė jos daugybę metų. Jis leisis į kelionę ir atskleis ilgai slėptas paslaptis apie moterį, kurią manė pažinojęs. Paslaptis, nepastebimai keliavusias iš kartos į kartą, iš pačios jų šeimos ištakų, siekiančių net Norvegiją, kur ir gyvena paslaptingieji niksai, apie kuriuos jam yra pasakojusi mama. Samuelis sužinos ne tik apie savo mamos praradimus ir išgyvenimus, jam teks susidurti su savo jausmais ir iš naujo pažinti ir motiną, ir save patį.

  „Niksas yra dvasia, kuri apsvaigina ir suvilioja, įtraukia į savo pasaulį, priverčia mylėti; arba tai gali būti kas nors nematerialaus, ko vaikotės visą gyvenimą, apie ką svajojate, nors tai nepasiekiama. Kiekvienas turi savo niksą.“

  Nathan Hill

 • Carole-Anne Eschenazi. Moteris, kuri norėjo pakeisti savo gyvenimą

  moterisEsmeraldai trisdešimt treji ir ji nepatenkinta savo gyvenimu. Tačiau netikėtai atsiranda galimybė priimti likimo iššūkį, kuris pasuks jos gyvenimą visiškai netikėta linkme. „Moteris, kuri norėjo pakeisti savo gyvenimą“ – tai pasakojimas apie pilnatvės paieškas, skirtas tiek skeptikams, tiek romantikams, tiek entuziastams, tiek svajotojams. Jei jūs vis dar jaučiatės vaiku ir jus kartais aplanko svajos apie riterius, tikrąją meilę ir neblėstančią drąsą, ši knyga įkvėps tvirčiau paimti į rankas savo gyvenimo vairą.

  Iš aristokratiškos šeimos kilusi Esmeralda gyvena studijos tipo bute Paryžiuje kartu su savo geriausiu draugu... katinu. Ji dirba įmonėje „Diulako laistytuvai“. Darbas neįkvepiantis, tačiau nėra ir nepakeliama kančia. Moteris turi viską ko reikia – stogą virš galvos, gardaus vyno taurę, pakenčiamą šeimą ir nuoširdžius draugus. Tačiau ar tai viskas, ko reikia pilnaverčiam gyvenimui? Ar to pakanka, kad galėtum ištarti, jog esi laimingas?
  Lankydamasi nuotykių parke, Esmeralda sutinka moterį, kuri tarsi Merė Popins atsiranda iš niekur ir prisistato esanti „vaizduotės trenerė“. Moteris, paslaptingoji ponia Modė, įsitikinusi, kad tikrovė gerokai įdomesnė ir sudėtingesnė, nei mūsų svajonių pasaulis. Ji Esmeraldai pasiūlo dvylika iššūkių, kurie padės iš naujo pamilti gyvenimą ir pasuks jį nauja vaga. Tarsi Heraklis Esmeralda dvylika savaičių doroja vis naują užduotį ir pastebi, kad ima pamilti anksčiau ją varžiusį kūną, apsisprendžia grįžti ir prikelti vaikystės laikų dvarą, kuriame augo ir, žinoma, randa širdyje vietos romantiškiems jausmams. Kiekvieną savaitę išsikelti vis nauji tikslai padeda Esmeraldai suprasti, jog nauja diena visada atneša kažką nuostabaus. 

  Rašytoja Carole-Anne Eschenazi šiuo metu gyvena tarp Prayžiaus ir Kanų. Anksčiau ji dirbo spaudos, pardavimų ir komunikacijos srityse, buvo asmeninio tobulėjimo konsultantė. Ji teigia gyvenime turinti keturis didžiuosius tikslus – kūrybą, kultūrą, asmeninį tobulėjimą ir didžiąją meilę. „Moteris, kuri norėjo pakeisti savo gyvenimą“ – pirmasis rašytojos romanas, tačiau jos plunksnai priklauso ir gausybė kitų mažesnės apimties kūrinių bei drauge su Amandine Legarde ir Thierry Rombout parašytas trijų tomų romanas „Les Anges Gardés“.