Naujienos

MES KARTU

1Gegužės 9 dieną visa Europa mini žemyno valstybių vienybę simbolizuojančią šventę. Taip pažymima Roberto Šumano ir jo šalininkų 1950 m. paskelbta deklaracija, suteikusi Europai postūmį vienytis. Jau ketvirtus metus iš eilės Rietavo savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė kartu švęsti Europos dieną, kurią remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Ši šventė simbolizuoja taiką, laisvę, tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Europos šalių ir jų piliečių.

Gegužės 9 dieną Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje prasidėjo Europos dienai skirti renginiai. Rytą pradėjome staigmena „MES kartu“ – bibliotekos lankytojus sveikinome su balionais, knygelėmis „Kelionės po Europą“. Visi norintys galėjo papuošti Europos Sąjungos žemėlapį linkėjimu – žvaigždute.

Gegužės 10 d. šventę pradėjome Rietavo savivaldybės kultūros centre. Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis supažindino su naujausia informacija apie Europos Sąjungą. Buvo dalijami lankstinukai, leidiniai apie ES. Norintys galėjo spalvinti knygoje „Kelionės su Europiuke“, piešti įsivaizduojamą Europą po šimto metų, sužaisti stalo žaidimą „Europa“. Nuo 10.30 val. vyko teatralizuota-informacinė programa „O pa pa per Europa“, kurią vedė renginių organizatorė Eglė Fabijonavičienė. Vyko improvizuota „Eurovizija“, kurioje dalyvavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinio ugdymo skyriaus mokiniai su mokytojomis. Koncerto-žaidimo metu renginio „keliautojai“ patyrė įvairių nuotykių, susipažino su labai skirtingų kultūrų žmonėmis, išmoko dainų ir žaidimų. Keliaudami susipažinome su Europos šalių kultūra, nes šių metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“.

Europos dienos baigiamasis akordas - iliuzionisto EMMAGIC interaktyvi magijos pamoka. Dėkojame partneriams – Rietavo savivaldybės kultūros centrui, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai, Jaunimo Europos komandos atstovams, - už dalyvavimą veiklose ir bendradarbiavimą.

Bibliografė Vilma Piliuvienė