Naujienos

Rietave karaliavo „Europrotai“

Keturis lapkričio trečiadienio vakarus visoje Lietuvoje bei neoficialioje Europos Sąjungos sostinėje Briuselyje buvo rengiama viktorina „EUROPROTAI“. „EUROPROTŲ“ žaidimas – tai puiki proga su savo draugais ar kolegomis trumpam atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, parungtyniauti ir sužinoti naujų dalykų. Šiais metais mūsų šalyje viktorina subūrė apie 2100 dalyvių. Rietaviškiai taip pat aktyviai įsitraukė į protų kovas, vykusias Rietavo vaikų lopšelio – darželio aktų salėje.

Susigrumti ir pademonstruoti savo žinias apie Europą panoro šešios rietaviškių komandos: Jaunimo centro „AURA“ komanda, „ŠEŠTUKAS“, „PĖŠKYNK DONGŲ“, „UNIVERSALŪS FLATRONAI“, „PROTONAI“, „SENJORAI“. Galima pasidžiaugti, jog „EUROPROTŲ“ žaidime savo jėgas bandė ir jaunimas, ir vyresniosios kartos atstovai (juk šie metai Europos Sąjungoje yra paskelbti vyresnių žmonių aktyvumo bei kartų solidarumo metais). Jauniausiajam viktorinos dalyviui buvo 7 metai, o vyriausiajam – 75 metai. Beje, beveik visos komandos pasinaudojo galimybe papildomai užsidirbti tris taškus už tai, jog savo komandoje turės bent vieną narį iki 18 metų, o kitą per 50 metų.

Klausimų žaidime netrūko. O jų būta iš įvairių sričių: Europos kultūros, istorijos, ekonomikos, geografijos, muzikos, sporto ir kt., ir įvairių formų: žaidėjams reikėjo atspėti dainą, autorių, kompozitorių iš garsinio įrašo, atpažinti vietovę ar žmogų iš fotografijos ir kt. Vienoms komandoms sekėsi geriau, kitoms – prasčiau, tačiau žaidėjai buvo nusiteikę smagiai ir azarto netrūko.

Susumavus visų viktorinos etapų rezultatus, paaiškėjo, jog žaidimą laimėjo ir 2012 m. rudens sezono „EUROPROTAIS“ tapo komanda „PROTONAI“, kurią sudarė vien vyrukai: komandos kapitonas Vincas Andriuška, Arvydas Stančiukas, Darius Stančiukas, Tadas Andriuška, Juras Beinusauskas ir Benas Turskis. Nugalėtojams buvo įteikti diplomai ir pagrindinis prizas – stalo žaidimas „EUROPA“. Nedaug nuo nugalėtojų atsiliko ir antroje vietoje liko komanda „Universalūs flatronai“. Trečiąja vieta džiaugėsi Jaunimo centro „Aura“ komanda. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos įsteigtos atminimo dovanėlės.

Viktorinos organizatorės, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbuotojos, dėkoja Rietavo lopšelio – darželio direktorei Stefai Steponavičiutei už galimybę rengti  „EUROPROTUS“ jaukioje aplinkoje bei Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinei Kamilei Andriuškaitei, kuri visus trečiadienius vedė renginį. Taip pat bibliotekos darbuotojos dėkoja visiems, kurie nepabūgo išbandyti savo jėgas protų kovose, ir viliasi, jog pavasario sezono žaidime dalyvių bus dar daugiau.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

DSCF4767-1024

DSCF4775-1024

DSCF4884-1024

DSCN0775-1024