Naujienos

Susitikimas su Filomena Taunyte

Paskutinį spalio šeštadienio vakarą (2012 m. spalio 27 d.), spaudžiant pirmajam šaltukui, rietaviškiai ir aplinkinių kaimelių gyventojai skubėjo į susitikimą, kurį padėjo suorganizuoti kraštietė Aušra Liutkutė, su netradiciniu mąstymu garsėjančia gydytoja, publiciste, žurnaliste, paskaitininke, rašytoja ir populiarių knygų: „Laimingas senelių gyvenimas“ (2004 m.), „7 nuodėmės ir 12 ligų“ (2006 m.), „Kiek sveria siela“ (2008 m.), autore Filomena Taunyte. Kelias tą vakarą nuskambėjusias viešnios mintis pateikiame ir šio straipsnelio skaitytojams.

Kadangi F. Taunytė – sveiko ir natūralaus gyvenimo propaguotoja, susitikimo metu buvo akcentuojama, kad mes, lietuviai, turėtume vartoti savo šalyje išaugintus produktus, laikytis nuo seno priimtų mūsų liaudies tradicijų, pvz., pasninkauti, vengti persivalgymo. Neneigdama oficialiosios medicinos laimėjimų, gydytoja daugiausia dėmesio skyrė liaudies medicinos ir alternatyvaus gydymo priemonėms, siūlė prisiminti paprastus, nuo senų senovės žinomus sveikatos šaltinius – vandenį, sveiką maistą. Taip pat buvo kalbėta  apie mažiau įprastus ar primirštus gydymo būdus: gydymą badu, vaistažolių arbatomis, rupūžių, musmirių antpilais.

Viešnia teigė, kad rašyti knygas ją paskatino gydytojų mažėjimas (beje, pasak autorės, gydytojai ligoniui gali padėti tik 10 %, o visa kita priklauso nuo paties ligonio noro pasveikti), ligonių daugėjimas ir vaistų brangimas. F. Taunytės nuomone, nebūtina visų susirgimų gydyti vaistais, juo labiau kad nėra vaistų, kurie neturėtų pašalinio poveikio. Viešnia pabrėžė, kad nereikia vaistais mažinti temperatūros vaikams iki 38, o suaugusiems iki 39 laipsnių, nes kitaip organizmas taps nepajėgus kovoti su virusais. Nepatarė rietaviškiams per daug žavėtis ir vitaminais bei maisto papildais. Rašytojos nuomone, susirgus pirmiausia reikėtų prisiminti vandenį, vis mažiau mūsų vartojamą, nors tai pats geriausias vaistas, vertinamas ir homeopatų. Vanduo gali padėti ir nuo galvos skausmo, ir nuo slogos, ir nuo pagirių, ir nuo kitų negalavimų. Beje, ne tik vanduo būtinas žmogui, norinčiam gerai jaustis, bet ir darbas: „nuo bado, paleistuvystės ir depresijų geriausiai gelbėja darbas“.

Susitikimo metu viešnia atsakė į visus rietaviškių pateiktus klausimus, daugelis išgirdo konkrečių patarimų, kaip išgydyti ar bent jau palengvinti vienokią ar kitokią ligą. Renginio pabaigoje sveikindama ir linkėdama stiprios sveikatos viešniai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė džiaugėsi, jog pavyko suorganizuoti susitikimą, sulaukusį tokio didelio rietaviškių dėmesio, ir išreiškė viltį dar kartą sulaukti F. Taunytės, kai ši išleis naują knygą.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

Susitikimas su F Taunyte

Susitikimas su F Taunyte 1