Naujienos

 • XII Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis

  DSCN0970Birželio 7-8 d. Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka organizavo XII Žemaitijos bibliotekininkų sportinį – pažintinį renginį „ŽYGIUOJA ŠAUKTINIS PER SMĖLĮ“. Susibūrimas vyko „Karklės SOS vaikų poilsiavietėje“. Renginyje dalyvavo garbingi svečiai: Kaliningrado (RF) apskrities mokslinės bibliotekos viešųjų ryšių specialistė Jana Skurichina, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Skuodo rajono meras Stasys Vainoras. Renginį pagyvino Klaipėdos karinių jūrų pajėgų orkestras „Bangpūtys“.

  Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis organizuojamas kasmet, tačiau Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbuotojos kartu su direktore Erika Žiliūte, sugalvojusios pasivadinti „Medūzomis ir šauktiniu“, sąskrydyje dalyvavo pirmą kartą. Po išradingų prisistatymų (galima pasidžiaugti, jog rietaviškių ir prisistatymas, ir šūkis, ir apranga nenusileido kūrybingumu kitų miestų bibliotekininkų komandoms) visiems „šauktiniams“ Baltijos jūros pakrante teko žygiuoti 7 km. iki Giruliuose esančios baterijos – muziejaus „Memel – Nord“. Ten laukė įvairios sportinės užduotys: reikėjo bėgte šturmuoti stačius pajūrio kalnus, kibirais nešti smėlį ir pan. Po tokių rungčių visi išalkę skubėjo ragauti kareiviškos košės. Atlikę visas užduotis, įveikę smėlio kopas, paragavę kareiviškos košės, bibliotekininkai galėjo ne tik pabendrauti, pasidalyti patirtimi, bet ir pasimokyti Lotynų Amerikos šokių, pasiklausyti muzikos, pasigrožėti gamta.

  Iš sąskrydžio Rietavo bibliotekos darbuotojai grįžo kupini gerų įspūdžių, noro tęsti užsimezgusią draugystę su kolegomis iš kitų regionų bibliotekų bei apdovanoti prizais (bibliotekos direktorei E. Žiliūtei įteiktas prizas už dalyvavimą pirmą kartą sąskrydyje, Ievai Kimtienei - už iškovotą trečią vietą komandų kapitonų rungtyje „Pamaitink išalkusius“). Teisė kitais metais rengti XIII sąskrydį atiteko Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

  DSCN0948 DSCN0983 DSCN1035 DSCN1048

 • Poetės Janinos Butnorienės kūrybos vakaras

  DSCF54952013 m. gegužės 23 d. vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje skambėjo eilėraščiai ir dainos. Poezijos ir muzikos mylėtojai skubėjo į poetės Janinos Butnorienės autorinį koncertą – kūrybos vakarą „Meilė – akimirka, meilė – amžinybė“.

  J. Butnorienės kūrybinis spektras labai įvairus: eilėraščiai, giesmės, vaikiškos, liaudiškos, tautiškos, estradinės dainos, prozos kūriniai. Šiemet autorė švenčia savo kūrybos dvidešimtmetį. Dvidešimt knygelių, autorinių dainų albumų išleidusi kūrėja yra literatų sambūrio „Aura“ vadovė, aktyviai dalyvauja įvairiuose literatų renginiuose ir šventėse. Rietave ji pristatė keturias naujausias savo knygeles: „Laukinis tango“, „Gyvenimas duotas“, „Žemaitiška ruoda, linksmoma i guodas“, „Norėk nesenti“. Viešnia ne tik skaitė savo eiles, bet ir drauge su  Alfredu Eičinu dainavo jausmingas, romantiškas dainas.

  Tą vakarą žiūrovai ne tik išgirdo linksmų, romantiškų, žemaitiškų dainų ir eilėraščių, bet ir buvo apdovanoti prizais. Po koncerto viešnia bendravo su susirinkusiais rietaviškiais. Norintys galėjo įsigyti knygų, kasečių ir kompaktinių plokštelių su autorės autografais.

   

  Rietavo savivaldybės. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

   

  DSCF5486 DSCF5499 DSCF5510

 • Janinos Butnorienės autorinis koncertas - kūrybos vakaras

  kurybos vakarasGegužės 23 d. 17 val. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje Janinos Butnorienės autorinis koncertas - kūrybos vakaras „MEILĖ – AKIMIRKA, MEILĖ – AMŽINYBĖ“.

  Renginio metu bus pristatytos naujausios poetės knygos: „Gyvenimas duotas“, „Norėk nesenti“, „Laukinis tango“, „Žemaitėška ruoda, linksmoma i guodas“. 

  Klausysimės Alfredo Eičino ir Janinos Butnorienės dueto atliekamų linksmų, romantiškų ir žemaitiškų dainų. Po renginio bus galima įsigyti poetės knygų, diskų su autografais. Renginys nemokamas.

   

  Renginio organizatoriai: Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

 • Įvadinis nemokamas užsiėmimas „Antrasis žingsnis"

  Įvadinis nemokamas užsiėmimas „ANTRASIS ŽINGSNIS“

  Pristatysime jogos, meditacijos ir kvėpavimo technikas, kurių mokome „Gyvenimo Meno“ baziniame kurse.

   Kalbėsime apie kvėpavimo paslaptis ir kaip tai gali pagerinti mūsų gyvenimo kokybę.

  Kur:

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  (Plungės g. 19, Rietavas)

  Kada:

  2013m. gegužės 22 d. (trečiadienį) 17 val.

  Užsiėmimą apvainikuos trumpa, bet labai daug jėgų suteikianti meditacija!!!

  Maloniai visus kviečiame.

  jogos-pamoka

 • I –asis Rietavo seniūnijos moterų klubo gimtadienis ir parodos atidarymas

  Šiltą penktadienio vakarą, artėjant vienai gražiausių gegužės švenčių – Mamos dienai, nemažas būrys rietaviškių skubėjo į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką, kur buvo minimas pirmasis Rietavo seniūnijos moterų klubo gimtadienis.

  Skaityti daugiau...