Naujienos

 • Rietavo krašto vietovardžiai internete

  Spalio 7 d. (pirmadienį) 13 val. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyks Lietuvos vietovardžių geoinformacinės duomenų bazės pristatymas.

  Lietuvių kalbos instituto Vardyno skyriaus darbuotojai skaitys pranešimus apie šios bazės sudarymą, struktūrą ir supažindins su bazėje pateiktais Rietavo savivaldybės dabartiniais ir tarpukariu surinktų vietų vietovardžiais.

  Kviečiame dalyvauti !!!

 • Svečiai iš Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos

  2013 m. rugsėjo 27 d. sulaukėme netikėtų svečių: mus nustebino kolegos iš Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos. Be galo džiaugiamės, kad kitų regionų bibliotekininkai važiuodami pro šalį mielai užsuka ir aplanko mūsų biblioteką.

  DSC 0412 DSC 0417

 • Susitikimas su žurnalistu, kraštotyrininku, rašytoju Eugenijumi Bunka Daugėdų bibliotekoje

  DSCF6204Rugsėjo 12 dieną daugėdiškiai rinkosi į biblioteką, kur vyko susitikimas  su žurnalistu, kraštotyrininku, rašytoju Eugenijumi Bunka.

  Susitikime buvo kalbėta apie Žemaitiją ir žemaičius. Svečias pasakojo, kad kelias, prasidedantis Rietavo miškų urėdijoje, Lopaičiuose, veda ne tik prie kitų piliakalnių, spėjamų šventviečių, legendomis, mitais, pasakomis apipintų vietų, bet ir į kitus pasaulio kraštus, jungia senąsias civilizacijas ir aidu kartojasi dabartyje. Joje savo vietą turi ne tik septyni pasaulio stebuklai, bet ir senoji Žemaitija.

  Susirinkusieji į popietę susidomėję klausėsi apie iš senų senovės Žemaitijoje išlikusius akmenis, ąžuolus, taip pat apie Lopaičiuose esančius akmenis su natūraliai atsiradusiais ar žmogaus paliktais ženklais, iškaltais veidais. E. Bunkos manymu, jie čia atsirado ne atsitiktinai, o yra žemaičių protėvių palikimas. Pasak svečio, radiniai Lopaičiuose ir kitose spėjamose šventvietėse leidžia manyti, jog Žemaitijoje yra buvę ateivių. Nemažiau įdomu buvo klausytis legendų apie žemaičių klajones į jiems „paskirtą žemę“. 

  Susirinkusieji į susitikimą net nepastebėjo, kaip prabėgo pora valandų. Visi skirstėsi į namus sužinoję daugybę faktų apie praeitį bei išgirdę įdomių legendų. Tądien svečio įteikta bibliotekai dovana - knyga „Kita legendų kalba“ jau laukia skaitytojų.

   

  Daugėdų bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė

  Daugiau nuotraukų rasite galerijoje.

 • Filosofinis džiazas Rietave

  DSCF6136

  Saulėta rugsėjo 7-oji diena. Palikę visus darbus rietaviškiai skubėjo į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką, kur vyko popietė „Apie dieviškas kūrybos malones: džiazavimą, žemaitiškas žodeles ir darbeles“. Renginį pradėjo bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė, teigdama, kad 2013 metais, kurie paskelbti tarmių metais, gebėjimas šnekėti žemaitiškai turėtų teikti malonumą kiekvienam, mokančiam šią tarmę. Pristačiusi svečius: Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos katedros lektorių, žemaitį Joną Srėbalių, folkloro ansamblio „Radasta“ muzikantus Rūtą Dilbienę (smuikas) ir buvusį rietaviškį Alfonsą Jocį (armonika), Rietavo savivaldybės folklorinį ansamblį „Kadaginis“ (vadovė Aida Liutikienė), E. Žiliūtė perleido renginį vesti svečiui J. Srėbaliui.

  Skaityti daugiau...

 • Popietė Medingėnų bibliotekoje

  DSCF6116

  Rugsėjo 6 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Medingėnų filiale vyko popietė „Sveika, mokykla!”. Popietėje dalyvavo III- IV kl. mokinukai su savo mokytoja Inga Gramauskiene. Joje panoro dalyvauti ir kelios V kl. mokinės, aktyvios bibliotekos lankytojos sesės Iveta ir Orinta Urbonaitės, Guoda Grinaveckytė ir Gabrielė Budrytė. Sulaukėme ir svečių- tai Rietavo I.Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė. Renginį vedė X kl. mokinė Paulina Bagdonaitė ir IX kl. Henrika Kuzminskaitė.

  Skaityti daugiau...