Naujienos

 • Virtuali paroda, skirta K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms

  Kviečiame visus pažiūrėti virtualią parodą, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Parodą rasite čia.

 • Adventinis vakaras „Laukimo džiaugsmas“

  DSC 0029Adventas – rimties, susikaupimo, susitaikymo, gražių darbų, minčių, stebuklų, laukimo metas. Kad laukimas neprailgtų, gruodžio 19-osios vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė į adventinį vakarą „Laukimo džiaugsmas“.

  Šventė prasidėjo kanklių skambesiu. Mažieji skaitovai (Goda Velykytė ir Nojus Brukštus), pasidaliję įspūdžiais apie ruošimąsi Kūčioms, susirinkusius rietaviškius vaišino kūčiukais. Šventės vedėjai, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė ir Mykolas Kimtys, uždegė advento žvakes ir visą vakarą dalijosi gražiomis mintimis apie artėjančias šventes. Degančios žvakės suteikė jaukumo, šilumos, o dieviška muzika, kurią dovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai, džiugino visų susirinkusiųjų širdis.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Sveikinimas

  kaledinis1

 • Fotografijos darbų paroda

  foto-paroda-skautai

 • Vaikų rytmetys „Kalėdos žemaitiškai“

  DSCF66262013-ieji metai - tarmių metai. Metai baigiasi, artėja Kalėdos. Ta proga gruodžio 11 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Kalėdos žemaitiškai“.

  Renginio metu vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė priminė vaikučiams kokios Lietuvoje yra tarmės ir potarmės, kokie etnografiniai regionai, kokios švenčių tradicijos Lietuvoje.

   Supažindino su esančiomis vaikų literatūros skyriuje knygelėmis apie žiemą, Kalėdas ir Naujuosius metus.

  Mažuosius aplankė ir pasakų teta, kuri žemaitiškai paporino smagių istorijų, papasakojo, kaip Žemaitijoje buvo elgiamasi  Advento metu, kaip švenčiamos Kūčios ir Kalėdos.

  Vaikučiai patys deklamavo posmus apie žiemą ir Kalėdas, išbandė sėkmę „laimės šulinyje“.

  Šventiniame rytmety dalyvavo L.Ivinskio gimnazijos Ia klasė su mokytoja B. Butkuviene, taip pat vaikų mamytės ir senelės.

  Renginio pabaigoje vaikai buvo pavaišinti kalėdiniais saldainiais ir palinkėta jiems gražiai atšvęsti šventes ir turiningai, su knygele praleisti žiemos atostogas.