Naujienos

 • „KALĖDŲ TRADICIJOS KNYGOSE“

  1Artėja gražiausios metų šventės – Kalėdos. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį  „Kalėdų tradicijos knygose“. Apie Kūčias ir Kalėdas, kaip jos buvo švenčiamos anksčiau ir dabar vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Kalbėta apie Kūčių valgius, Kalėdų nakties burtus, eglutės puošybą bei kitas švenčių tradicijas. Bibliotekininkė pristatė bibliotekoje esančias knygeles, kuriose rašoma apie Kalėdas.

  Vaikučiai spalvino  ir rinko gražiausią Senį Besmegenį, vaišinosi saldainiais, spėjo mįsles apie žiemą.

  Skaityti daugiau...

 • Oginskio viešoji biblioteka šventė savo 80- ąjį gimtadienį

  1

  Nuo senų senovės, kai atsirado raštas, knyga buvo ir tebėra viena iš didžiausių vertybių. Knygų namai – bibliotekos, kurios tampa vis didesniais žmonių traukos centrais. Š. m. gruodžio 1 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka šventė savo 80 - ąjį gimtadienį.  Gražiai šventę pradėjo, bibliotekos istoriją ir knygų išmintį pristatė Rietavo kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studija, vadovaujama Birutės Gedminaitės. Apie knygą, biblioteką kalbėjo ir šventėje dalyvavo buvusios ir esamos Rietavo bibliotekos vadovės: Nijolė Krajinienė, Ara Budreckienė, Ilona Dovidavičienė, Jovita Jovaišienė,  Erika Pranckevičienė, Rita Dičiūnienė. Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis apdovanojo bibliotekos darbuotojus padėkos raštais.  Šventėje dalyvavo  nemažas būrys bibliotekos bičiulių ir svečių, todėl ir sveikinimų netrūko. Bibliotekos jubiliejaus proga sveikinimus išsakė Lietuvos Respublikos Seimo nariai Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas, Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, Rietavo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, Rietavo švietimo ir kultūros įstaigų vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai. Visiems susirinkusiems šventės proga literatūrinę – muzikinę kompoziciją pagal poeto Henriko Radausko poeziją ,, Gėlė pasakė vėjui“ atliko svečiai iš Vilniaus – aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis.

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „GERA DRAUGĄ TURĖTI...“

  1Lapkričio 29-oji  - Draugo diena.  Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios b9bliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Gera draugą turėti...“

  Renginuko metu su vaikais kalbėta apie draugo ir draugystės reikšmę žmogaus gyvenime. Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino vaikučius su knygelėmis, kuriose pasakojama apie draugystę. Vaikai patys pasakojo ką veikia su savo draugais. Buvo sekamos lietuvių liaudies pasakos apie draugus, menamos mįslės, vaišintasi saldumynais.

  Baigiantis renginiui bibliotekininkė palinkėjo  mažiesiems skaitytojams gražiai draugauti tarpusavyje ir draugauti su knygelėmis.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos ir džiazo valanda

  skelbimas 2017 11 27 jpg

 • Adventinė popietė ,,Susišildykime gerumu“

  1Artėjančio advento proga, lapkričio 22 d. Liolių kaimo žmonės, bibliotekininkės pakviesti, rinkosi į Liolių bendruomenės namus kartu praleisti adventinės popietės bei pasidalinti artėjančių švenčių laukimo akimirkomis. Popietėje svečiavosi Rietavo I. Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Romualda Durkienė. Viešnia papasakojo apie advento tradicijas, senų žmonių papročius, dalijosi šiltais prisiminimais iš savo vaikystės.

   Prie puodelio kavos, savo laikų  prisiminimais noriai dalijosi ir susirinkę Liolių kaimelio gyventojai, lygino savo vaikystės ir šių dienų tradicijas bei papročius. Džiaugėsi, kad svarbiausia tradicija- šventes leisti šeimos ir artimųjų rate, yra išlikusi iki šių dienų. 

  Skaityti daugiau...