Naujienos

 • „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“

  11Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius ir Rietavo L.Ivinskio gimnazija birželio 1-8 dienomis jau dvyliktą kartą pakvietė mažuosius skaitytojus į vasaros stovyklėlę „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“.   2017 –ieji metai paskelbti piliakalnių metais. Tai ir stovyklos pagrindinė tema buvo Lietuvos piliakalniai. Stovyklautojai buvo supažindinti su Lietuvos piliakalnių istorija, lankėsi Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, kur apie Rietavo savivaldybėje esančius piliakalnius jiems papasakojo istorikė Audra  Gečienė. Vaikai darė pilių maketus, susipažino su bibliotekoje ir muziejuje esančiais leidiniais apie piliakalnius. Stovyklautojai aplankė Skroblio ir Medvėgalio piliakalnius, fotografavo istorinius Rietavo objektus.

  Nepamirštos ir poilsio valandėlės. Vaikai klausėsi legendų apie Lietuvos piliakalnius, žaidė, dalyvavo viktorinose, o su stovykla smagiai atsisveikino Kelpšaičių poilsio parke.  Stovyklos vadovės mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė palinkėjo vaikams gražios vasaros, prasmingų atostogų ir smagių vasaros kelionių,  susipažįstant su Lietuvos istorija ir kultūra.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

   viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „ARKLIO DOMINYKO IR KITŲ NUOSTABIŲ PERSONAŽŲ AUTORIUS“

  1Gegužės 26 dieną, mažieji skaitytojai susirinko į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių  paminėti rašytojo Vytauto V.Landsbergio 55-ąjį gimtadienį.  Apie Rašytoją, režisierių, daugybės knygų ir dokumentinių filmų autorių, jo gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Vaikams buvo pristatytos autoriaus knygos, kurių gausu bibliotekos lentynose. Kalbėta apie populiarius knygų personažus: arklį Dominyką, pelytę Zitą, skruzdėlytę Birutę, briedį Eugenijų, meškiuką Rudnosiuką ir kitus.

       R.Durkienė palinkėjo vaikams smagių vasaros atostogų ir priminė, kad ir vasarą nepamirštų draugauti su knygele.

  Skaityti daugiau...

 • „Aš ir mano šeima“

  1Jungtinių tautų organizacija gegužės penkioliktąją paskelbė Tarptautine šeimos diena. Minime Šeimos dieną nuo 1994 metų. Tad artėjant šiai progai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Aš ir mano šeima“.

  Apie šeimos svarbą žmogaus gyvenime, šeimos šventes kalbėjo bibliotekininkė Romualda Durkienė. Vaikučiai papasakojo, kokias tradicijas puoselėja savo šeimose, kokias šventes ir kaip švenčia šeimos rate. 

  R.Durkienė supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis knygelėmis apie šeimos šventes ir tradicijas. Palinkėjo mažiesiems turiningai ir smagiai tarp artimiausių žmonių atšvęsti Šeimos dieną.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Žadvainių mokyklos moksleiviai Rietavo bibliotekoje

  12017 metų gegužės 15 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką su dovanomis ir gera nuotaika aplankė Žadvainių pagrindinės mokyklos moksleiviai lydimi  bibliotekininkės Birutės Mažikienės. Bibliotekos darbuotoja Rita Dičiūnienė papasakojo apie biblioteką ir joje teikiamas paslaugas. Bibliografė Vilma Piliuvienė moksleivius supažindino su bibliotekoje veikiančia paroda „Iš bibliotekos archyvų“. Bibliotekos bičiuliai užrašė linkėjimus ant „Rankų“ ir nusifotografavo prie „EuroSienos“.

  Skaityti daugiau...

 • Europos diena bibliotekoje

  1Gegužės 9-ąją visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena. Tai šventė simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Jau trečią kartą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji bibliotekoje šventiniu akcentu paminėta Europos diena. Gegužės 9 d., šventė „su šypsena“ prasidėjo skambant iškilmingam Europos Sąjungos himnui, vėliau šventės organizatorius bei dalyvius  linksmino Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos trimitininkai (vadovas Algimantas Krėpšta). Nuo ankstaus ryto mažieji europiečiai draugavo su Astrid Lindgren – švedų vaikų ir jaunimo literatūros rašytojos „Pepė Ilgakojinė“ personažu. Po žaismingų, linksmų žaidimų vaikai buvo pakviesti į „Pepės“ skaitymus , žiūrėjo pažintinį filmuką apie ES. Po smagių žaidimų ir dėlionių visi suskubo kirpti „žmogeliukus“ ir spalvinti visų 28 Europos Sąjungai priklausančių valstybių vėliavomis. Kūrybinėse dirbtuvėse „spalvingas pasaulis“ galėjo dalyvauti visi norintys. Savo išmonę rodė savanoriai iš gimnazijų, mokyklų, jaunimo centro jau balandžio viduryje piešę ir kirpę „rankos“ pavyzdį linkėjimų rašymui „Labas, Pasauli!“. Gražiu ratu sudėlioję nuspalvintus „žmogeliukus“ iš ES vėliavų , mažieji Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinukai ir Rietavo lopšelio-darželio vaikučiai su mokytoja Genovaite Šauliene ir auklėtoja Alina Kuzmenkova nusifotografavo prie „EuroSienos“.  O kokia gi šventė be dovanų ir siurprizų.

  Skaityti daugiau...