Naujienos

 • Adventinė popietė ,,Susišildykime gerumu“

  1Artėjančio advento proga, lapkričio 22 d. Liolių kaimo žmonės, bibliotekininkės pakviesti, rinkosi į Liolių bendruomenės namus kartu praleisti adventinės popietės bei pasidalinti artėjančių švenčių laukimo akimirkomis. Popietėje svečiavosi Rietavo I. Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Romualda Durkienė. Viešnia papasakojo apie advento tradicijas, senų žmonių papročius, dalijosi šiltais prisiminimais iš savo vaikystės.

   Prie puodelio kavos, savo laikų  prisiminimais noriai dalijosi ir susirinkę Liolių kaimelio gyventojai, lygino savo vaikystės ir šių dienų tradicijas bei papročius. Džiaugėsi, kad svarbiausia tradicija- šventes leisti šeimos ir artimųjų rate, yra išlikusi iki šių dienų. 

  Skaityti daugiau...

 • JI MUMS PADOVANOJO PEPĘ IR KARLSONĄ

  1Šių metų lapkričio 14 d. sukako 110 metų kai gimė garsi švedų rašytoja Astrida Lindgren. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus pažymėti jubiliejinį rašytojos gimtadienį.

  Apie Astridos Lindgren vaikystę, jos gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Vaikai dalinosi mintimis apie rašytojos knygų herojus, pasakojo apie įspūdžius, patirtus skaitant tas nuostabias istorijas.

  Renginio metu vaikai susipažino su visomis autorės knygomis, esančiomis Rietavo viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.

  Skaityti daugiau...

 • „Ką žinau apie Adventą?“

  1Baigiasi lapkritis, artėja susikaupimo ir laukimo metas Adventas.  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje mažieji skaitytojai kalbėjosi apie šį įdomų metų laiką.

  Apie Advento prasmę, papročius, burtus mažiesiems papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Vaikučiams buvo pristatytos knygos apie kalendorines lietuvių šventes.   Rytmečio metu vaikai su dideliu užsidegimu  spėliojo mįsles, vaišinosi saldumynais.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekai 80

  80metu2

 • Žemaitiškų skaitymų konkursas

  1Lapkričio 10 d. žemaitiškumo mylėtojai ir puoselėtojai rinkosi į Rietavo savivaldybės kultūros centrą, kur jau penktąjį kartą vyko Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos organizuojamas „Žemaitiškų skaitymų konkursas“. Jau tradiciniu tapusiame renginyje panoro sudalyvauti  net 41 skaitovas. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: priešmokyklinio ir pradinio ugdymo, 5-8 klasių bei 9-12 klasių ir suaugusiųjų. Šiemet ypač gausi buvo pirmoji grupė. Džiugu, kad gausėja konkurse dalyvaujančių mažųjų būrys. Eiles žemaitiškai skaitė 6 priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai.

  Kaip visada, skaitovus vertino kompetentinga komisija: Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė metodininkė Stefa Minutaitė, Plungės jaunimo darbo centro specialistė, Rietavo kraštiečiams gerai pažįstama literatė Alma Riebždaitė, Rietavo Mykolo Kleopo Oginksio meno mokyklos mokytojas Nerijus Jasinskas bei Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Daugėdų filialo vedėja Audronė Siautilienė.

  Skaityti daugiau...