Naujienos

 • „Rietavo literatūrinis pavasaris 2014“

  DSCF2999Saulėtą, alyvų ir kaštonų žiedais pasipuošusį gegužės dvidešimt trečiosios vakarą į Rietavo parką prie didžiojo tvenkinio rinkosi literatūros ir muzikos mylėtojai. Čia, plačiašakių kaštonų paunksmėje vyko tradicinė šventė „Rietavo literatūrinis pavasaris 2014“. Ši šventė Rietave gyvuoja jau du dešimtmečius: nuo 1994 m. gegužės 27d., kai į pirmąją tokią šventę kvietė tik Rietavo literatai, iki šiandienos, kai šventėje skambėjo ne tik šeimininkų rietaviškių, bet ir svečių iš Gargždų, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, Šilalės, Telšių literatų kūrybos posmai bei proza. Šventė išaugo, suformavo savo dalyvių ir žiūrovų ratą.

  Skaityti daugiau...

 • „Bibliotekos pažangai 2“

  Gegužės 22 dieną, ketvirtadienį, Rietavo viešojoje bibliotekoje svečiavosi maloni viešnia – Giedrė Čistovienė, kuri yra mūsų bibliotekos kuratorė projekte „Bibliotekos pažangai 2“. Į susitikimą susirinko visos bibliotekos darbuotojos, neužmirtant nė vienos kaimo filialų vedėjos. Kuratorė Giedrė papasakojo apie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ tikslus, numatomas kryptis ir galimybes. Jauki atmosfera nuteikė malonioms diskusijoms apie mūsų bibliotekos indėlį šiam projektui, apie savivaldybės problemas, kurias projektas galėtų padėti spręsti bei apie galimus projekto partnerius. Kadangi p. Giedrė turi daug patirties projektų rašyme ir vykdyme, ji šia patirtimi mielai pasidalino su mūsų bibliotekininkėmis, padėjo gvildenti ir plėtoti idėjas bei davė praktinių patarimų. P. Giedrė pabrėžė bibliotekų darbo svarbą ir jos visapusišką poreikį visuomenei. Labai džiaugiamės šiuo šiltu ir naudingu susitikimu!

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

 • Vaikų rytmetis „Knygos pasakoja apie žemę“

  Rytmetys žemei 05-21 011Daugelyje pasaulio šalių  nuo 2001 metų  gegužės 22d. švenčiama biologinės įvairovės diena. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Knygos pasakoja apie žemę“. Vyr. bibliotekininkė R. Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis knygomis, enciklopedijomis, žinynais, pasakojančiais apie žemės biologinę įvairovę.  Papasakojo vaikams, kad įdomias ir didžiules augalų kolekcijas galima pamatyti botanikos soduose.  Po to vaikai ėjo į parką, kur domėjosi , kiek ir kokių  augalų rūšių auga jame.

  Baigiantis renginiui R. Durkienė palinkėjo mažiesiems skaitytojams gerai užbaigti mokslo metus, įdomių atostogų ir visada jaustis savo nuostabios žemės šeimininkais, saugoti ir puoselėti jos gamtą.

 • Vaikų rytmetis „Muziejų turtai“

  Rytmrtys muziejams 022Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą tarptautinei muziejų dienai.  Vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams, kad tarptautinė muziejų diena minima gegužės 18 d. nuo 1978 metų. Toji diena minima 150-yje šalių. Įvairių šalių muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos, muziejų naktys.  Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie Lietuvoje esančius muziejus, paaiškino, kad informaciją apie įvairius muziejus ir juose esančius eksponatus galima rasti specialiose knygose bei internete. Po to vaikai pasakojo, kokiuose muziejuose jiems teko lankytis ir kokius eksponatus jie ten matė.  R. Durkienė vaikams palinkėjo gražios ateinančios vasaros ir įdomių, prasmingų atostogų apsilankant bibliotekoje ir Lietuvos muziejuose.

 • „mES – 10“ Rietavo viešojoje bibliotekoje

  P1060479Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, į Rietavo sav. I. Oginskio viešąją biblioteką sugužėjo gausus būrys Rietavo L. Ivinskio gimnazijos trečiokų. Šiemet sukanka 10 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė, tad šie vaikai – Lietuvos kaip ES narės bendraamžiai. Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkės pakvietė vaikus linksmai susipažinti su ES.

  Bibliotekai vadovaujanti Rita Dičiūnienė pasitiko vaikus ir jiems papasakojo, kiek knygų turi biblioteka.  Bibliografė Vilma Piliuvienė trumpai papasakojo, kas yra ES, kada ir kas ją įkūrė, kokie jos simboliai ir esminė  veikla. Po to vaikai dalyvavo linksmoje viktorinoje, kuri padėjo įtvirtinti įgytas žinias. Parungtyniavę dešimtmečiai iš balionų suformavo ES vėliavą, kuri nuotaikingai plevėsavo vaikų šurmulyje. Kadangi susitikimo tikslas nebuvo parungtyniauti, visi vaikai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis – knygų skirtukais, o klasių auklėtojos gavo po knygą apie ES ir po saldainių maišelį pasivaišinti visai klasei. Labai džiaugiamės šiuo susitikimu ir tikimės pratęsti bendravimą. Nuoširdžiai dėkojame Rietavo L. Ivinskio gimnazijai ir mokytojoms Zitai Bočkuvienei bei Virginijai Auškalnienei už bendradarbiavimą!

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  P1060479 P1060485