Naujienos

 • Saulės laikrodžiai

  P1010498Karštą rugpjūčio 4 dienos popietę Labardžių bibliotekoje virė darbas. Ši popietė buvo skirta saulės laikrodžių gamybai. Bibliotekininkė Loreta Jurkienė susirinkusiems vaikams papasakojo apie pirmuosius laikrodžius, jų įvairovę, laikrodžių atsiradimo istorijas bei kitas įdomybes susijusias su laiku. O po to užvirė kūrybinis darbas. Tad, jei nežinai kiek laiko? Užsuk į Labardžių biblioteką. Ir laiką tau patikslins įvairiaspalviai, margi ir su dideliu entuziazmu padaryti saulės laikrodžiai.

  Kūrybinės dirbtuvės čia veikia kiekvieną vasaros pirmadienį.

 • Vaikų rytmetys „Gyveno kartą kunigaikščiai“

  DSC05840Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę apie Lietuvos valdovus. Vyr. bibliotekininkė R. Durkienė papasakojo vaikams, kad senovėje Lietuvą valdė kunigaikščiai. Papasakojo apie vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą, kuris suvienijo Lietuvą.  Kalbėta apie Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą ir jo nuopelnus Tėvynei, apie Žalgirio mūšio reikšmę. Renginio metu buvo skaitomos Šatrijos raganos istorinės pasakos. Vaikai supažindinti su knygomis, kuriose rašoma apie senovės Lietuvos valdovus.

 • Vasaros skaitymai Veiviržėnuose

  Vasaros skaitymai Veiviržėnuose 051Š. m. birželio  20 d. Veiviržėnuose vyko Gargždų J. Lankučio viešosios bibliotekos organizuoti „Vasaros skaitymai“. Šventėje dalyvavo literatai iš Skuodo, Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Telšių, Gargždų. Rietaviškiams atstovavo G. Česnauskienė, R. Durkienė, A. Lukošienė, P. Lengvenis ir R. Tolenienė. Vaizdingoje Veiviržo upelio pakrantėje skambėjo literatų eilės. Susirinkusiems koncertavo jaunosios Veiviržėnų dainininkės.  Žemaitijos literatai gražiai ir turiningai bendravo.

 • „Vanduo žmogaus ir planetos gyvenime“

  neigalieji 016Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi Rietavo neįgaliųjų draugijos „Viltis“ nariai. Čia vyko rytmetys „Vanduo žmogaus ir Planetos gyvenime“. Vyr.bibliotekininkė  R.Durkienė papasakojo apie vandens reikšmę žmogui, jo sveikatai, higienai. Kalbėta apie vandens reikšmę gyvūnijai ir augmenijai. Papasakota apie vandens telkinius Lietuvoje: upes, ežerus, šaltinius, Kuršių marias, Baltijos jūrą bei dirbtinius vandens telkinius. Akcentuota vandens telkinių reikšmė šalies landšaftui, turizmui, poilsiui. Papasakota apie mineralinių vandenų kurortus Lietuvoje. Rytmečio metu buvo organizuota viktorina apie vandenis Lietuvoje, veikė knygų parodėlė.

 • Įdomi ir turininga vasaros pradžia

  Stovyklėlė 2 044Baigėsi mokslo metai, prasidėjo vasaros atostogos.  Jų metu svarbus yra ir vaikų užimtumo klausimas.

  Tuo tikslu Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka (vaikų literatūros skyrius) vykdė projektą : vaikų vasaros stovykla „Pažinsi paveldą - pažinsi pats save“. Projektas tęstinis, vykdomas jau devinti metai. Pirmąją birželio savaitę 25 pirmų - penktų klasių vaikučiai dalyvavo stovyklos veikloje. Vaikai susipažino su etnokultūros paveldo sąvoka, lankėsi Daugėdų ir Medingėnų seniūnijos kaimuose, susitiko su vyresnio amžiaus žmonėmis, užsirašinėjo jų pasakytas mįsles, patarles, priežodžius. Lankėsi Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, smagiai leido laiką mokydamiesi liaudies žaidimų, ratelių. Spėjo mįsles ir net pabandė jas nupiešti. Susipažino su smulkiosios tautosakos knygomis, esančiomis bibliotekoje, skaitė apie Kristijono Donelaičio būrų gyvenimą, darbą ir šventes. Vaikai daug sužinojo, mokėsi bendrauti su bendraamžiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis , smagiai leido laisvalaikį.

  Projekto partneriai - Rietavo savivaldybės kultūros centras ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija. Projekto vadovės - mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Stovykla veikė  2014 m. birželio 2-7 dienomis.

  Stovyklėlė 1 045