Naujienos

 • Rietaviškiai kviečiami varžytis „Europrotų“ rudens sezono kovose

  Lapkričio 5 d. Rietave prasideda protų kovų turnyro „Europrotai“ rudens sezonas. Prieš dvejus metus startavęs ir didelio populiarumo sulaukęs žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas kviečia registruotis ir rietaviškių komandas. Ketvirtasis „Europrotų“ sezonas vyks 50-yje Lietuvos miestų ir miestelių.

  „Europrotų“ žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: asmenybėmis, menu, sportu, kulinarija, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

  Rudens sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną trečiadienį nuo lapkričio 5 d. Žaidimai vyks Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje nuo 17.30 val. Juos ves ir komandas registruos Rietavo atviro jaunimo centro atstovas Donatas Pakalniškis. „Europrotuose“ gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4-6 žmonių komandą ir užsiregistruoti.

   „Anksčiau „Europrotuose“ dalyvavusios rietaviškių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso ankstesniais sezonais mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo apie 90 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus, tarp kurių – „Pėškynk dongų“, „Universalūs flatronai“, „Trololo“, – pasakoja Rietavo bibliotekos l. e. p. direktorė Rita Dičiūnienė.

  Kaip ir ankstesniais sezonais, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

  Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Daugiau informacijos:

  Daugiau informacijos apie „Europrotų“ žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti www.pazinkeuropa.lt/europrotai.

  Taip pat galite kreiptis į „Europrotų“ organizatorių Rietave:

  Rita Dičiūnienė

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos l. e. p. direktorė

  tel. 8 448 68612

  El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 • Fotografijų paroda „Mokytojų rankos“

  skelbimas-mokytoju

 • „Europrotų“ turnyras Rietave

  europrotai

 • Žemaitiškų skaitymų konkursas

  skelbimas-skaitymai

 • Literatūrinis vakaras „Prisiglausk ir sušilk prie eilėraščio“

  Mūza 10.08 014Spalio 8 dieną Rietavo meno mylėtojų klubo „Mūza“ nariai susirinko į literatūrinį vakarą „Prisiglausk ir sušilk prie eilėraščio“. Šių metų vasarą poetui Alfonsui Nykai-Niliūnui sukako 95-eri, o šviesios atminties poetui Alfonsui Maldoniui būtų buvęs 85-asis gimtadienis. Tad vakaro metu vyr. bibliotekininkė R. Durkienė trumpai priminė abiejų poetų biografijas. Klubiečiai skaitė tų poetų eiles.

      Lygiai prieš mėnesį (rugsėjo 8 dieną) iš gyvenimo išėjo poetė Alma Karosaitė. Poetės  atminimui vakaro metu veikė jos knygų parodėlė, prisiminta rašytojos kūrybinė ir visuomeninė veikla. Skambėjo jos eilėraščiai suaugusiems ir vaikams.

        Poetė Janina Degutytė yra parašiusi tokias eilutes:

  „Nešu tau eilėraštį 

  tą mažytį balto debesio namą,

  kur gali užeiti sušilti    

  ir pabūti savimi.“

       Mūziečiai žvarboką rudens vakarą tai ir padarė: susirinko, prisiglaudė prie eilėraščių ir sušilo nuo geros poezijos ir draugų artumo.