Naujienos

 • Senjorų diena Labardžiuose

  P1010532

  Saulėtą spalio pirmos dienos popietę Labardžių senjorai, trumpam atidėję visus savo darbus į šalį ir pasipuošę, skubėjo į bendruomenės namus. Čia vyko popietė, skirta pagyvenusių žmonių dienai. Į šią tradicinę popietę susirinko nemažas pulkas senjorų. Šventėje skambėjo eilės, bibliotekininkė Loreta Jurkienė, pritariant mergaitėms su dūdelėmis, atliko lietuvių liaudies dainą „Tykus vakars be vėjo“. Mažieji Labardžių kultūros namų teatralai, vadovaujami Jovitos Vitkienės, parodė Anelės Kairaitienės vieno veiksmo pjesę „Gandrelis nepražus“ ir sulaukė nemažai ovacijų. Bendruomenės valdybos atstovė Liucija Saudargienė pakvietė uždegti žvakę ir visus išėjusiuosius pagerbti tylos minute bei sukalbėti maldą. Po to prasidėjo viktorina, kur kiekvienas į klausimą atsakęs senjoras gavo dovanų šokoladinį eurą. Pasivaišinus arbata ir saldumynais, renginiui baigiantis senjorams buvo padovanota po baltą angelą ir linkėta, kad šie angelai juos saugotų ilgai, ilgai.

                                                                                         Labardžių bibliotekininkė Loreta Jurkienė

 • 2014 m. spalio mėnesio renginiai Rietavo savivaldybės bibliotekose

  DIENA, VALANDA

  RENGINYS

  VIETA

  1 d. 11 val.

  Rytmetys „Skambančios knygos“

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius

  1 d. 15 val.

  Senjorų popietė „Laikas slysta pro pirštus ir nieko negali padaryti“

  VB Labardžių filialas

  3 d. 8.30 val.

  Rytmetys „Tau, mokytojau“

  VB Medingėnų filialas

  8 d. 14 val.

  Sigutės Ach parodos „Sparnuotai ir nerimtai“ atidarymas

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  20 d. 14 val.

  Popietė „Kaimo moterų rankdarbiai“

  VB Pelaičių  filialas

  22 d. 14 val.

  Žemaitiškų skaitymų konkursas

  Rietavo sav. kultūros centras

  24 d. 12 val.

  Vaikų rytmetys „Simono Stanevičiaus pasakėčios“

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius

  30 d. 17 val.

  Tradicinis vėlinių vakaras

  Rietavo sav. kultūros centras

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  Informacija tel. (8-44-8) 68612

                                                    JŪS ESATE LAUKIAMI !!!

 • Apie Mykolinių šventę (informacija nuo 2005 metų)

  nuotraukaKviečiame ateiti ir pasigrožėti nuo 2005-ų metų bibliotekoje  sukaupta informacija apie vieną gražiausių ir spalvingiausių švenčių, siekiančių kunigaikščių Oginskių valdymo laikus  - Mykolines.

  Periodikos skaitykloje dirbanti bibliografė kasdien perverčia gaunamą periodiką ir bet kokią rastą informaciją apie Rietavo kraštą ir kraštiečius įtraukia į kraštotyros lentynoje laikomus aplankalus, segtuvus.

  Parodoje eksponuojamos knygos, sukaupta kraštotyrinė informacija apie švenčiamas Mykolines Rietave.

 • Vaikų rytmetys, skirtas Europos kalbų ir Pasaulinei turizmo dienai „Knygos padeda keliauti“

  Popietė turizmo dinai 015Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus paminėti Europos kalbų ir pasaulinę turizmo dieną.

  Vyr. bibliotekininkė R.Durkienė papasakojo mokinukams, kad pasaulinė turizmo organizacija Generalinės asamblėjos III-iojoje sesijoje 1979m. priėmė sprendimą kasmet rugsėjo 27-ąją minėti pasaulinę turizmo dieną. Pristatė bibliotekoje esančias knygas, kurios supažindina skaitytoją su turizmo maršrutais, Lietuvos bei kitų pasaulio šalių lankytinomis vietomis.  Kadangi turistaujant, keliaujant po kitas šalis labai svarbu mokėti ir užsienio kalbas, R.Durkienė pristatė skaitytojams bibliotekoje esnačius žodynus ir paragino vaikus mokytis užsienio kalbų. Taip pat buvo priminta, kad rugsėjo 26-oji diena yra Europos kalbų diena.

  Apie Rietavo savivaldybės, kitų miestų bei rajonų turizmo informacijos centrų veiklą papasakojo Rietavo savivaldybės turizmo informacijos centro vyr.specialistė, rytmečio viešnia Jurgita Gramauskienė. Vaikai gavo dovanų lankstinukų apie Rietavo savivaldybės lankytinas vietas.  Po pokalbio bibliotekoje vaikai su vyr.bibliotekininke R.Durkiene ir mokytoja B.Butkuviene išėjo apžiūrėti Rietavo senamiesčio.

  Renginio pabaigoje R.Durkienė palinkėjo vaikams gerai pažinti savo kraštą ir , pagal galimybes, aplankyti kitų kraštų įdomiausias vietas.

  Popietė turizmo dinai 005

 • Popietė Daugėdų bibliotekoje

  popiete daugedai 2014-09-22Rugsėjo 22d. Daugėdų pradinio ugdymo 1-4 klasių moksleiviai rinkosi į biblioteką, kurioje vyko popietė „Vasara su knyga“.

  Popietės metu vaikai pasakojo apie perskaitytas knygas vasaros atostogų metu, Nors vasara buvo karšta ir saulėta, bet vaikučiai rado laiko pasiimti knygą ir paskaityti. Jie visi pasakojo apie labiausiai patikusią knygą, apibendrino jiems patikusius herojus. Mergaitės labiausiai skaito knygas apie princeses, o berniukai  apie nuotykius. Mažieji bibliotekos skaitytojai pasakas.

  Bibliotekininkė aptarė jų perskaitytas knygutes. Papasakojo vaikams, kad visos pasakos yra pamokančios kaip išeiti iš vienokios ar kitokios situacijos. Kartu apibendrino ką pamokė jų perskaityta knygelė.

  Taip pat bibliotekininkė supažindino su knygų naujienomis, papasakojo apie knygos svarbą gyvenime. Popietės pabaigoje kiekvienam bibliotekos skaitytojui buvo įteiktas plakatas „Augu skaitydamas“. „Perskaičiau knygelę – išaugo lapelis“ . Ir taip pat plakatą su karpomais lapeliais „Skaityk knygas, karpyk lapelius ir augink savo knygų medį. Mažieji skaitytojai tuos plakatus pasikabins savo klasėje, perskaitys knygelę pasirašys ant lapelio, iškirps ir taip visi kartu augins savo knygų medžius.

  Bibliotekininkė nori kuo labiau sudominti vaikus, kad jie skaitytų knygas.