Naujienos

 • „Sveikos gyvensenos“ mokymai rietaviškiams

  DSCF6008

  Išminčiai sako: jei gyvenimas tau duoda rūgščią citriną, gali iš jos pasidaryti saldų limonadą. Viskas priklausys tik nuo to, kaip sugebėsi žvelgti į pasaulį. Galime manyti, kad esame maži ir silpni, kad senstame ar turime negalių, tačiau... galime išmokti džiaugtis tuo, ką turime. Norintys to išmokti senjorai 2013 m. birželio 27 d. rinkosi į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką. Tą dieną prasidėjo mokymai „Sveika gyvensena“, trukę mėnesį.

  Mokymai, kurių trukmė – 30 akademinių valandų, buvo vykdomi įgyvendinant Ugdymo plėtotės centro vykdomą projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias kompetencijas“. Į mokymus galėjo registruotis visi savivaldybės gyventojai, turintys daugiau kaip 55 m. Norinčiųjų dalyvauti mokymuose buvo tikrai daug, gaila, jog ne visi pateko, kadangi dalyvių skaičius buvo ribotas.

  Skaityti daugiau...

 • Pasakų skaitymai

  1263420262 pinocchio26521

  Kviečiame mažuosius atverti „Pasakų skrynelės lobius“.

  Pasakų skaitymai vyks Labardžių bibliotekoje pirmadieniais ir
  ketvirtadieniais nuo 15 val.

  Susitikimų metu bus sekamos įdomiausios ir gražiausios pasakos. Mažiausieji mokysis pažinti raideles, iliustruoti pasakas.

  Pirmasis susitikimas liepos 29 d. (pirmadienį).

  VISŲ LABAI LABAI LAUKIAME!!!

 • Popietė, skirta Janinai Degutytei atminti

  Liepos 5 dieną Labardžių kaimo vaikai rinkosi į neeilinę popietę bibliotekoje. Tą dieną buvo minimas 85 – asis poetės Janinos Degutytės gimtadienis. Popietės metu Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos Labardžių filialo vedėja Loreta Jurkienė pirmiausia vaikams priminė poetės biografiją. Vėliau mažieji skaitė gražiausius eilėraščius, sukurtus vaikams, buvo sekama pasaka „Plaštakės diena“, kurią popietės dalyviai iliustravo. Šiuo metu vaikų darbeliai puošia biblioteką.

  Rietavo sav. I. Oginskio viešosios bibliotekos

  Labardžių filialo vedėja L. Jurkienė

  P1010223 P1010228

 • Vasaros skaitymo akcija vaikams „Auginkime knygų medį“

  Kviečiame vaikus kartu su tėveliais atrasti skaitymo džiaugsmą, visą vasarą klijuoti lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais ant knygų medžių ir tokiu būdų juos auginti.

  Popierinius knygų medžius galite įsigyti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje (Plungės g. 19) ir filialuose. Akcijoje kviečiami dalyvauti bibliotekos skaitytojai iki 14 metų.

  Kiekvienai perskaitytai knygai užpildomas medžio lapo formos lapelis su autoriaus pavarde bei knygos pavadinimu ir klijuojamas ant simbolinio medžio. Kuo vaikas perskaitys daugiau knygų, tuo jo medis „išaugs“ didesnis.

  Labiausiai sulapojusio medžio savininkai bus paskatinti dovanėlėmis.

  Užaugintus Knygų medžius iki rugsėjo 20 d. pristatykite į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką ir jos filialus. Uoliausi skaitytojai rugsėjo 25 d. bus paskelbti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos svetainėje.

  Kviečiame aktyviai dalyvauti, pajausti skaitymo malonumą ir kartu augti su geriausiomis vaikų knygelėmis.

   zoomed 3bbbba7efb13cb0cf2c9a1ed19ddf506

 • Jaunųjų Rietavo fotografų paroda

  DSC 0015

  2013 m. birželio 19 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos sienos pasipuošė jaunųjų fotografų nuotraukomis.

  Įžanginį žodį apie fotografijos meną, gebėjimą įžvelgti ir užfiksuoti gražiausius momentus atidarydamas parodą tarė jaunųjų fotografų mokytojas Mantas Viržintas. Pasidžiaugęs, kad per metus daug nuveikta, gražiai susibendrauta, įteikė būrelio dalyviams diplomus, padėkojo bibliotekos direktorei Erikai Žiliūtei už suteiktą erdvę nuotraukoms eksponuoti.

  Jaunuosius fotografus su pirmąja paroda sveikino jų tėveliai. Bibliotekos šeimininkė E. Žiliūtė dėkojo, kad nuotraukos su gražiausiais Rietavo gamtos vaizdais kurį laiką džiugins bibliotekos lankytojus.

  Paroda veiks visą liepos mėnesį. Jos organizatoriai kviečia rietaviškius apsilankyti ir įvertinti, kaip mus supantį pasaulį per objektyvą mato jaunieji rietaviškiai.

  „Rietavo žemės“ inf.

  „Plungės žinios“ 2013-06-28 Nr. 50

  DSCF5988 DSC 0005