Naujienos

 • Apie Mykolinių šventę (informacija nuo 2005 metų)

  nuotraukaKviečiame ateiti ir pasigrožėti nuo 2005-ų metų bibliotekoje  sukaupta informacija apie vieną gražiausių ir spalvingiausių švenčių, siekiančių kunigaikščių Oginskių valdymo laikus  - Mykolines.

  Periodikos skaitykloje dirbanti bibliografė kasdien perverčia gaunamą periodiką ir bet kokią rastą informaciją apie Rietavo kraštą ir kraštiečius įtraukia į kraštotyros lentynoje laikomus aplankalus, segtuvus.

  Parodoje eksponuojamos knygos, sukaupta kraštotyrinė informacija apie švenčiamas Mykolines Rietave.

 • Vaikų rytmetys, skirtas Europos kalbų ir Pasaulinei turizmo dienai „Knygos padeda keliauti“

  Popietė turizmo dinai 015Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus paminėti Europos kalbų ir pasaulinę turizmo dieną.

  Vyr. bibliotekininkė R.Durkienė papasakojo mokinukams, kad pasaulinė turizmo organizacija Generalinės asamblėjos III-iojoje sesijoje 1979m. priėmė sprendimą kasmet rugsėjo 27-ąją minėti pasaulinę turizmo dieną. Pristatė bibliotekoje esančias knygas, kurios supažindina skaitytoją su turizmo maršrutais, Lietuvos bei kitų pasaulio šalių lankytinomis vietomis.  Kadangi turistaujant, keliaujant po kitas šalis labai svarbu mokėti ir užsienio kalbas, R.Durkienė pristatė skaitytojams bibliotekoje esnačius žodynus ir paragino vaikus mokytis užsienio kalbų. Taip pat buvo priminta, kad rugsėjo 26-oji diena yra Europos kalbų diena.

  Apie Rietavo savivaldybės, kitų miestų bei rajonų turizmo informacijos centrų veiklą papasakojo Rietavo savivaldybės turizmo informacijos centro vyr.specialistė, rytmečio viešnia Jurgita Gramauskienė. Vaikai gavo dovanų lankstinukų apie Rietavo savivaldybės lankytinas vietas.  Po pokalbio bibliotekoje vaikai su vyr.bibliotekininke R.Durkiene ir mokytoja B.Butkuviene išėjo apžiūrėti Rietavo senamiesčio.

  Renginio pabaigoje R.Durkienė palinkėjo vaikams gerai pažinti savo kraštą ir , pagal galimybes, aplankyti kitų kraštų įdomiausias vietas.

  Popietė turizmo dinai 005

 • Popietė Daugėdų bibliotekoje

  popiete daugedai 2014-09-22Rugsėjo 22d. Daugėdų pradinio ugdymo 1-4 klasių moksleiviai rinkosi į biblioteką, kurioje vyko popietė „Vasara su knyga“.

  Popietės metu vaikai pasakojo apie perskaitytas knygas vasaros atostogų metu, Nors vasara buvo karšta ir saulėta, bet vaikučiai rado laiko pasiimti knygą ir paskaityti. Jie visi pasakojo apie labiausiai patikusią knygą, apibendrino jiems patikusius herojus. Mergaitės labiausiai skaito knygas apie princeses, o berniukai  apie nuotykius. Mažieji bibliotekos skaitytojai pasakas.

  Bibliotekininkė aptarė jų perskaitytas knygutes. Papasakojo vaikams, kad visos pasakos yra pamokančios kaip išeiti iš vienokios ar kitokios situacijos. Kartu apibendrino ką pamokė jų perskaityta knygelė.

  Taip pat bibliotekininkė supažindino su knygų naujienomis, papasakojo apie knygos svarbą gyvenime. Popietės pabaigoje kiekvienam bibliotekos skaitytojui buvo įteiktas plakatas „Augu skaitydamas“. „Perskaičiau knygelę – išaugo lapelis“ . Ir taip pat plakatą su karpomais lapeliais „Skaityk knygas, karpyk lapelius ir augink savo knygų medį. Mažieji skaitytojai tuos plakatus pasikabins savo klasėje, perskaitys knygelę pasirašys ant lapelio, iškirps ir taip visi kartu augins savo knygų medžius.

  Bibliotekininkė nori kuo labiau sudominti vaikus, kad jie skaitytų knygas.

 • Vaikų rytmetys „Knygos padeda keliauti“

  Šių metų rugsėjo 26 dieną 12 val. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyks vaikų rytmetys „Knygos padeda keliauti“, skirtas Pasaulinei turizmo dienai. Dalyvauja gimnazijos mokiniai.
 • Organizuojama senjorų popietė Labardžiuose

  skelbimas 2014 10 01