Naujienos

 • „Europrotų“ turnyras Rietave

  europrotai

 • Žemaitiškų skaitymų konkursas

  skelbimas-skaitymai

 • Literatūrinis vakaras „Prisiglausk ir sušilk prie eilėraščio“

  Mūza 10.08 014Spalio 8 dieną Rietavo meno mylėtojų klubo „Mūza“ nariai susirinko į literatūrinį vakarą „Prisiglausk ir sušilk prie eilėraščio“. Šių metų vasarą poetui Alfonsui Nykai-Niliūnui sukako 95-eri, o šviesios atminties poetui Alfonsui Maldoniui būtų buvęs 85-asis gimtadienis. Tad vakaro metu vyr. bibliotekininkė R. Durkienė trumpai priminė abiejų poetų biografijas. Klubiečiai skaitė tų poetų eiles.

      Lygiai prieš mėnesį (rugsėjo 8 dieną) iš gyvenimo išėjo poetė Alma Karosaitė. Poetės  atminimui vakaro metu veikė jos knygų parodėlė, prisiminta rašytojos kūrybinė ir visuomeninė veikla. Skambėjo jos eilėraščiai suaugusiems ir vaikams.

        Poetė Janina Degutytė yra parašiusi tokias eilutes:

  „Nešu tau eilėraštį 

  tą mažytį balto debesio namą,

  kur gali užeiti sušilti    

  ir pabūti savimi.“

       Mūziečiai žvarboką rudens vakarą tai ir padarė: susirinko, prisiglaudė prie eilėraščių ir sušilo nuo geros poezijos ir draugų artumo.

 • Popietė Medingėnų bibliotekoje „Tau, mokytojau“

  IMGP3593Š.m. spalio 03 d. 830 val. Tverų vidurinės mokyklos  Medingėnų sk. salėje vyko popietė „Tau, mokytojau“ , skirta mokytojo dienai paminėti. Renginį ruošė Medingėnų mokyklos  X klasės mokiniai ir muzikos mokytoja bei kaimelio bibliotekos vedėja Virgina Žadeikienė. Dešimtokai sumaniai vedė šventę. Jie organizavo mokytojams įvairius žaidimus, tarė sveikinimo žodžius ir dėkojo už sunkų darbą. V-IX  kl. mokiniai  dainavo dainą „Tau, mokytojau“, Gabrielė Budrytė sugrojo kūrinėlį su Yamaha ir duetas Liveta Varanavičiūtė padainavo mokytojams dainą. Į šventę atėjo ir seniūnė Salomėja Čiesnienė. Pabaigoje visi mokinukai sveikino mokytojus įteikdami  jiems gėles.

 • Rytmetys pasaulinei muzikos dienai „Skambančios knygos“

  Rytmetys Muzikos dienai 10.01 0171975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją pasauline muzikos diena. Gražų rudens rytmetį Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos literatūros skyriuje apsilankė  mokytoja Daiva Norkuvienė su savo antrokais, kur vyko renginukas „Skambančios knygos“, tai dienai paminėti.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino mažuosius skaitytojus su knygomis, kuriose pasakojama apie muziką, muzikos instrumentus, kompozitorius bei atlikėjus. Vaikai su pasididžiavimu vardino muzikos instrumentų rūšis bei muzikos žanrus.  Nemažas pluoštas knygelių  slėpė natas ir dainų žodžius, daug spalvingų knygelių su liaudies dainelėmis. Tad vaikai gražiai padainavo.  Kalbėta ir apie muzikines tradicijas Rietave, prisiminta pirmoji muzikos mokykla, pabandyta suskaičiuoti muzikinius  kolektyvus Rietave.

  Baigiantis rytmečiui R.Durkienė palinkėjo mažiesiems skaitytojams lankytis koncertuose ir džiaugtis muzika.