Naujienos

 • „GRAŽI TU MANO...“

  1Jubiliejinės Vasario 16-osios išvakarėse Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Graži tu mano...“

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino mažuosius skaitytojus su bibliotekoje esančiomis knygomis vaikams apie Lietuvos valstybę, jos gamtą, žmones, istoriją.  Kalbėta apie gražiausias Lietuvos vietas (Kuršių Neriją, nacionalinius parkus, draustinius). Vaikai pasakojo, kur jiems teko lankytis  ir kas labiausiai patiko.

  Prasideda mokinių atostogos, tad didžioji dalis pristatytų knygelių apie Lietuvą iškeliavo su mažaisiais skaitytojais į jų namus. Švęsime Lietuvos nepriklausomos valstybės šimtmetį  susipažindami  su savo Tėvyne, jos istorija, geografija, gamta ir papročiais.

  Skaityti daugiau...

 • „AUGU LAISVOJE ŠALYJE“

  1Šiemet visa Lietuva švenčia jubiliejinę Vasario 16-ąją.  Prieš 100 metų Lietuva tapo nepriklausoma valstybe. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė geriausius bibliotekos skaitytojus į popietę, skirtą šiai garbingai datai.

  Džiūgu, kad drauge su mažaisiais skaitytojais į renginį atėjo ir kai kurių vaikų mamytės.  Apie Lietuvos nepriklausomybės ištakas, apie šalies vadovus, heraldiką vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Su mažaisiais skaitytojais kalbėta  apie gerus darbus Lietuvai, jų teises ir pareigas laisvoje šalyje, apie kiekvieno meilę savo tėvynei.

  Renginio pabaigoje buvo apdovanoti už gražią draugystę su knyga pasitinkant nepriklausomos Lietuvos šimtmetį geriausi 2017-ųjų metų skaitytojai. Tai pirmokė Helena Korenevskytė,  trečiokai Dominykas Bertauskas, Ema Gladkauskytė, Ernestas Korenevskis, Giedrius Pocius, Paulius Šileika, Mikalojus Pocius, Tomas Turskis, ketvirtokai Radvilė Mėčiūtė ir Urtė Pužaitė, penktokai Vitalija Banytė, Eduarda Korenevskytė ir Gediminas Pocius, šeštokė Emilija Garbačiauskaitė ir septintokė Reda Mėčiūtė.

  Skaityti daugiau...

 • „UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS IR PAPROČIAI“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę „Užgavėnių linksmybės ir papročiai“.  Apie paskutinę žiemos šventę, jos ištakas, šventimo tradicijas vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Vaikams buvo pristatytos knygos apie lietuvių vaikų šventes. Popietės metu kalbėta apie Užgavėnių valgius, Morės deginimą, Lašininio ir Kanapinio personažus.  Aiškintasi, kokias ir kaip pasidaryti kaukes Užgavėnėms.

  Vaikai piešė ir spalvino Užgavėnių kaukių pavyzdžius, susidomėję sklaidė knygas apie lietuvių šventes.

  Skaityti daugiau...

 • Saugesnio interneto diena

  1Vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių jau 15-ąjį kartą minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant juos apsaugoti, bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų šūkis – „Junkis, kurk ir dalinkis atsakingai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“
  Į šią akciją įsijungė ir Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka. Antradienį į bibliotekoje organizuotą  saugaus interneto popietę rinkosi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pirmokai su mokytoja Daiva Norkuviene. Moksleiviams bibliografė Vilma Piliuvienė papasakojo apie pavojus virtualioje erdvėje, suteikė žinių, kaip reikėtų priimti tinkamus sprendimus, bendraujant su nepažįstamais žmonėmis internete. Informavo, kokiose situacijose vaikai gali pasidalinti privačia informacija. Vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką  ,,Saugaus interneto ABC“. Popietės pabaigoje moksleiviai pasitikrino savo žinias, atlikdami testus, spręsdami kryžiažodžius.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

  Skaityti daugiau...

 • Paroda „Stebuklingas miestas“

  1Rietavo bibliotekoje eksponuojamą piešinių parodą „Stebuklingas miestas“ apžiūrėjo ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos I A klasės mokiniai su mokytoja Birute Butkuviene. Laukiame ir Jūsų!

  Skaityti daugiau...