Naujienos

 • „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“

  1Vasario 7 d. jau 14-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“.

  Saugesnio interneto diena yra švenčiama nuo 2004 metų. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija. Dabar ši diena švenčiama daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje. Vasario 6-12 d. vyksta Saugesnio interneto savaitė 2017 ir Rietavo viešoji biblioteka prisijungė prie šios iniciatyvos. Bibliotekoje organizuojami renginiai, skatinantys internetu naudotis saugiai ir atsakingai.

  Vasario 6 diena lankėsi Rietavo lopšelio - darželio auklėtiniai : „ežiukų“  ir „boružėlių grupės su auklėtojomis. Renginio metu siekėme skatinti vaikus ir jaunus žmones atsakingiau naudoti internetu, sužinoti daugiau apie interneto teikiamas galimybes. Renginyje organizuojamomis veiklomis siekėme jaunimui pasakyti ir parodyti, kad internetas nėra tik internetiniai žaidimai, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažai ar visai napažįstamais žmonėmis.

  Norėjome parodyti, kad internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriantis įvairius dalykus. Siekėme parodyti, kad saugesnio interneto temai nesame abejingi. Skirtingos veiklos, skirtingos organizacijos, skirtingos temos (menas, kūryba, mokslas, technologijos), skirtingos amžiaus grupės, tačiau bendras tikslas – pažinti virtualųjį pasaulį ir daugiau sužinoti, kokios yra jo galimybės.  

  Skaityti daugiau...

 • Saugesnio interneto savaitė

  skelbimas 02 03

 • Ievos Simonaitytės 120 – tosios gimimo metinės

  1Sausio mėn. 27 d. Labardžių bibliotekos ir kultūros namų lankytojai paminėjo žymiausios Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotojos, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos, rašytojos Ievos Simonaitytės 120 – ąsias gimimo metines. Kaip ir tikėtasi, į literatūrinę popietę atėjo vyresnio amžiaus I. Simonaitytės gerbėjai. Prisiminėm rašytojos biografiją, išgirdom apie tai, kaip Klaipėdos krašto istoriniai faktai atspindėjo jos kūryboje, pasiaiškinome tarmiškų žodžių reikšmę.

                 Su susidomėjimu ir nostalgija praeičiai buvo žiūrimas TV spektaklis, pagal I. Simonaitytės romano,,Aukštųjų Šimonių likimas“ fragmentą, Urtės Šimonytės likimas - ,,Urtė“. Spektaklio pradžioje ir pabaigoje kalba pati rašytoja. Bibliotekoje eksponuojama šiai progai skirta parodėlė.

                                                                                          Labardžių bibliotekos ir kultūros namų vedėjos.

  Skaityti daugiau...

 • ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

  1Sausio 6 dieną Labardžiuose vyko tradicinis renginys - atsisveikinimas su Kalėdų eglute. Trijų Karalių dieną vaikučiai atsisveikina su šventiniu kalėdiniu laikotarpiu ir, nupuoštą eglutę iki kito karto, atiduoda nykštukams. Šventės metu, buvo perskaitytas Kalėdų Senelio paliktas laiškas- atsakymas, apie mūsų prieš metus rašytus pasižadėjimus. Pasirodo, kad labardiškiai – šaunuoliai, tęsi savo pažadus. Už tai, kad buvo geri, per šventes visi sulaukė dovanų. Apdovanoti geriausi 2016 metų skaitytojai. Buvo atsižvelgta ne tik į perskaitytų knygų skaičių, bet ir į renginių lankomumą, į skaitytojo idėjas ir kūrybiškumą. Geriausiu 2016 m. skaitytoju tapo – Augustė Brazaitė. Geresnis už geriausią – Dovydas Jurkus, o pats geriausias iš geriausių – Sigita Čapliskaitė.

         Šiais metais Kalėdų eglutė paliko ,,Gerų darbų“ dėžutę. Į ją bus dedami visi atlikti geri mūsų metų darbai. Pirmas, Mato B. geranoriškas sniego valymas, jau ,,gyvena‘‘ dėžutėje. Metų gale bus išrinktas nuoširdžiausias ir didžiausias darbų darbas.

        Kur vaikai, ten žaidimai ir linksmybės. Piešėm, atsakinėjom į klausimus, rodėm rankų ir kojų miklumą, buvo smagu ir šilta, nors už lango daug sniego ir spirgino šaltukas.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • DALINAMĖS PUIKIA ŽINIA - DOVANOMIS!!!

  dovanosSausio 4 –oios rytą sulaukėme svečių su dovanomis! Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuotame Kalėdinių vitrinų konkurse, nominacijoje tarp „mažų“ įstaigų, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka  pelnė  pirmąją vietą. Apdovanojimo atvykusios įteikti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė ir pavaduotoja Jolanta Bertauskienė džiaugėsi, kad prizinę vietą už Kalėdinių vitrinų grožį biblioteka pelnė jau ne pirmą kartą.

  Nuoširdžiai dėkojame  už įvertintą kūrybiškumą ir dovanas.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

   viešosios bibliotekos informacija