Naujienos

 • „1991-ųjų SAUSIS“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „1991-ųjų Sausis“.

  Apie 1991-ųjų metų įvykius, apie lemtingąją    Sausio 13-ąją  vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Buvo pagarsintos visų žuvusiųjų pavardės ir vardai. Po to vaikučiai pagerbė žuvusiųjų atminimą tylos minute.   Bibliotekininkė papasakojo vaikams, kaip tą sausį  saugoti Parlamento į Vilnių vyko žmonės iš visos Lietuvos, taip pat ir iš Rietavo.    Vaikučiai susipažino su  tų dienų foto kronika, kurioje daug nuotraukų darytos rietaviškio Kęstučio Jasaičio.

  Skaityti daugiau...

 • „PUSIAUŽIEMIO PASAKOS“

  1Rietavo Irenėjaus  Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi patys mažiausieji – darželinukai. Jie dalyvavo rytmetyje  „Pusiaužiemio pasakos“. Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė paskaitė vaikučiams gražių žiemiškų pasakėlių, papasakojo , kokios ir apie ką knygelės „gyvena“ bibliotekoje. Vaikai grožėjosi spalvingomis iliustracijomis, dainavo daineles.

  R.Durkienė paragino vaikučius draugauti su knygelėmis, pakvietė į biblioteką atvykti su tėveliais, seneliais, vyresniais broliukais ar sesutėmis.

  Skaityti daugiau...

 • Ir labardiškiai laukia Kalėdų

  1Gruodžio mėn. 18 d. Labardžių kaimo bibliotekoje apsigyveno šventinė nuotaika ir stebuklų laukimas. Biblioteka pasipuošė nuostabiomis kalėdinėmis dekoracijomis. Iki gruodžio mėn. 22 d. vyko paroda – konkursas ,,Ir labardiškiai laukia Kalėdų “.

  Besmegeniai, eglutės, snaigės, angeliukai ir kitos grožybės tiesiog spinduliavo rankų ir širdies šiluma, puikavosi išmone ir medžiagų įvairove. Bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pasidžiaugti ir pasigrožėti tuo, ką sugeba mūsų rankos. Didelis ,,valio” vaikučiams – jų darbeliai nė kiek neatsiliko nuo suaugusiųjų. Internetinėje erdvėje vyko balsavimas už labiausiai patikusią dekoraciją.

  Finalinę 22 dieną sulaukėm netikėtos viešnios – Fėjos. Ji atskubėjo pas mus su laišku ir siuntiniu nuo tikrų tikriausio Kalėdų senelio. Jis asmeniškai padėkojo Loretai J., Vaidai G., Onai K., Liucijai S., Jovitai V., Faustai B., Medai J., Evelinai J., Sigitai Č., ypač jauniausioms auksarankėms Gabrielei R. ir Aurėjai G. Kiekvienas darbelis buvo apdovanotas ir gavo nominaciją. Neliko nuskriausti ir visi  atėję – buvo atleistos visos iškrėstos šunybės, palinkėta gražių linkėjimų, o siuntinio dugne puikavosi saldi dovana.

  Grupės ,, Labardžiai” lankytojų nuomone 1 – vieta atiteko Vaidai Galinskienei už puikią Kalėdinę kompoziciją, 2- oji vieta – Onai Kupetienei už itin geras emocijas skleidžiančią besmegenių šeimyną, 3 – ioji vieta – Loretai Jurkienei už ypač menišką dekoraciją.

  Taip, tikrai labardiškiai labai labai laukė Kalėdų. Mes, kaip ir Jūs, mokam svajoti. Linkim ir Jums, kad Jūsų svajonės su mažais sparneliais pajėgtų apskrieti visą pasaulį ir pabarbenti į Kalėdų senelio duris…

                                                                                                                                                 Tatjana Stancelienė

  Skaityti daugiau...

 • SVAJONIŲ KELIU Į KALĖDŲ STEBUKLĄ

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio vaikų literatūros skyriuje  gruodžio 22-ąją vyko rytmetis „ Svajonių keliu į Kalėdų stebuklą.“

     Vaikai dalinosi mintimis apie Kalėdų šventes, pasakojo, kaip ruošiasi švęsti namuose. Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė ir mokytoja Dileta Bacevičienė priminė vaikams senąsias Kalėdinių švenčių tradicijas. Buvo skaitomos kalėdinės pasakos, dainuojamos kalėdinės dainos. Vaikučiai atlikinėjo šventines užduotėles, vaišinosi saldainiais.

      Išlydėdama mažuosius skaitytojus R.Durkienė linkėjo jiems smagių žiemos atostogų, puikių kalėdinių-naujametinių švenčių, dosnaus Kalėdų senelio ir visų svajonių išsipildymo.

  Skaityti daugiau...

 • „KNYGŲ KALĖDOS“

  4Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi  antrokai su mokytoja Irena Kauliene.

      Vaikus pasitiko ir su bibliotekos vaikų literatūros skyriumi supažindino vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Jaukioje šventinėje aplinkoje su vaikučiais kalbėta apie Knygų Kalėdas, apie knygelių dovanojimo bibliotekoms akciją, kurią kuruoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

       Rytmečio metu vaikai džiaugėsi gausia knygelių apie Kalėdas ir Naujuosius metus parodėle, spėjo žiemos mįsles, vaišinosi saldumynais.

  Skaityti daugiau...