Naujienos

 • Paroda „Mokytojų rankos“

  P1300997Spalio 16 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos kolektyvas kvietė rietaviškius į fotografijų parodos „Mokytojų rankos“ atidarymą. Bibliotekininkės džiaugėsi, kartu su susirinkusiais matydamos tokią subtilią ir jautrią meilės, pagarbos ir dėkingumo mokytojams išraišką.

  Parodos iniciatorė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytoja Vaida Katauskienė pasakojo: „Kartą vienoje Klaipėdos mokykloje pamačiau mokytojų rankų parodą. Ji taip sužavėjo ir sujaudino, kad kilo nenumaldomas noras panašią parodą paruošti ir savo mokykloje. Labai džiaugiuosi, kad gimnazijos vadovybė ir kolektyvas šį sumanymą palaikė. Tai puiki dovana tiek mokytojams, tiek moksleiviams“. Mokytoja į pagalbą pasikvietė gimnazijos dvyliktokę Radvilę Budreckytę, kuriai teko fotografės vaidmuo. Deja, R. Budreckytė parodos atidaryme dalyvauti negalėjo, todėl apie jos norą ir sugebėjimą profesionaliai fotografuoti papasakojo V. Katauskienė.

  Mokytojų diena buvo puiki proga įgyvendinti parodos idėją. Taigi, V. Katauskienė ir R. Budreckytė sumanymą pristatė mokytojams, o vėliau juos aplankė jau pasiruošusios fotosesijai. Kaip pozuoti, mokytojai rinkosi patys. Nenuostabu, kad daugelyje nuotraukų iš rankų pozos, iš aksesuarų nesunku atspėti pozuojančio mokytojo dėstomą dalyką. Tačiau didelę intrigą sukuria tai, kad nuotraukos – anoniminės. „Rankos – antrasis žmogaus veidas, jose įrašytas visas žmogaus gyvenimas, jos išduoda labai daug, tačiau kartu ir saugo paslaptis“ – kalbėjo V. Katauskienė.

  P1300993Parodą sudaro 24 fotografijos, tačiau gimnazijose dėstančių mokytojų yra gerokai daugiau... Galbūt ne visi buvo pasiruošę, ne visi išdrįso. Ši priežastis ir šiltas parodos sutikimas pagimdė mintį iniciatyvą pratęsti ir kitąmet, o galbūt net padaryti ją tradicine. Mokytoja V. Katauskienė pasakojo, kad mačiusieji parodą spėliojo, kam kurios rankos galėtų priklausyti, ir visi be išimties gėrėjosi ir gyrė parodą. Tiesa, gimnazijoje ji buvo eksponuojama trumpai, tad Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio bibliotekos darbuotojos labai džiaugiasi, kad tokia šilta paroda biblioteką puoš iki pat lapkričio pabaigos. Visi, dar nematę parodos, yra maloniai laukiami.

  Bibliotekininkė

  Ieva Kimtienė

 • Apginti pažeistas vartotojų teises galima ir Telšių apskrityje

  logo1Vartotojus konsultuoja Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Regioninės veiklos koordinavimo skyriaus specialistas Telšių apskrityje adresu Respublikos g. 32, Telšiai arba telefonu 8 444 20609 ir el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45 val.

  Taip pat vartotojai gali kreiptis bendruoju konsultacijų telefonu 8 5 262 67 60 Vilniuje ar atvykti į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Vilniaus g. 25, Vilniuje, taip pat užpildyti el. prašymo formą, pateiktą šioje nuorodoje – http://vvtat.lt/index.php?4061884442.

  Primename, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba:

  - Informuoja ir konsultuoja vartotojus bei verslo subjektus vartotojų teisių apsaugos klausimais;

  - Tiria Reklamos įstatymo pažeidimus;

  - Tiria nesąžiningos komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu atvejus;

  - Kontroliuoja standartines sutarčių sąlygas ir ginčija nesąžiningas vartojimo sutarčių sąlygas;

  - Sprendžia vartotojų ir verslininkų ginčus ne teisme (alternatyvia) tvarka;

  - Gina viešąjį vartotojų interesą;

  - Vykdo kitas Lietuvos Respublikos teisės aktuose nurodytas funkcijas.

  Daugiau informacijos rasite apsilankę Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos svetainėje www.vvtat.lt

 • Lankėsi neįgaliųjų draugijos nariai

  Donelaičiui 300 su neigaliaisiais 10.15 026Rietavo Irenėjaus Oginskio bibliotekoje lankėsi Rietavo neįgaliųjų draugijos nariai.   Susitikimo metu apie Kristijoną Donelaitį, jo gyvenimą ir kūrybą pasakojo vyr. bibliotekininkė R. Durkienė. Taip pat ji supažindino draugijos žmones su Rietavo meno mylėtojų klubo „Mūza“ veikla. Susitikime dalyvavo ir „Mūzos“ klubo narės, literatės Genutė Česnauskienė ir Donata Vitkienė. Jos paskaitė savo kūrybos eilėraščių. O mūzietė Regina Tolenienė visiems pakėlė nuotaiką skaitydama šviesios atminties poetės, rietaviškės Birutės Lengvenienės jumoreskas.

  Po renginio svečiai apžiūrėjo vaikų literatūros skyriaus ir kultūros centro patalpas ir buvo maloniai pakviesti į artimiausius spalio mėnesio renginius.

 • Rietaviškiai kviečiami varžytis „Europrotų“ rudens sezono kovose

  Lapkričio 5 d. Rietave prasideda protų kovų turnyro „Europrotai“ rudens sezonas. Prieš dvejus metus startavęs ir didelio populiarumo sulaukęs žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas kviečia registruotis ir rietaviškių komandas. Ketvirtasis „Europrotų“ sezonas vyks 50-yje Lietuvos miestų ir miestelių.

  „Europrotų“ žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: asmenybėmis, menu, sportu, kulinarija, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

  Rudens sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną trečiadienį nuo lapkričio 5 d. Žaidimai vyks Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje nuo 17.30 val. Juos ves ir komandas registruos Rietavo atviro jaunimo centro atstovas Donatas Pakalniškis. „Europrotuose“ gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4-6 žmonių komandą ir užsiregistruoti.

   „Anksčiau „Europrotuose“ dalyvavusios rietaviškių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso ankstesniais sezonais mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo apie 90 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus, tarp kurių – „Pėškynk dongų“, „Universalūs flatronai“, „Trololo“, – pasakoja Rietavo bibliotekos l. e. p. direktorė Rita Dičiūnienė.

  Kaip ir ankstesniais sezonais, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

  Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Daugiau informacijos:

  Daugiau informacijos apie „Europrotų“ žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti www.pazinkeuropa.lt/europrotai.

  Taip pat galite kreiptis į „Europrotų“ organizatorių Rietave:

  Rita Dičiūnienė

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos l. e. p. direktorė

  tel. 8 448 68612

  El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 • Fotografijų paroda „Mokytojų rankos“

  skelbimas-mokytoju