Naujienos

 • Kamerinis vakaras „Trapi riba tarp šiapus ir anapus...“

  DSC 0005Artėjant Vėlinėms Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, Rietavo savivaldybės kultūros centras ir meno mylėtojų klubas „Mūza“ organizavo tradicinį kamerinį vakarą „Trapi riba tarp šiapus ir anapus...“

  Vakaro metu skambėjo Almos Karosaitės, Jono Juškaičio, Dianos Šarakauskaitės, Vilijos Šulcaitės, A. Nykos-Niliūno, Juozo Nekrošiaus, Dianos Trijus, Aldonos Murauskienės, Meilės Kudarauskaitės bei Justino Marcinkevičiaus eilės. Rietavo meno mokyklos pianistės ir kanklininkės padovanojo vakaro dalyviams nuostabią I. Korneliuk, O. Merikante, A. Ginioto, V. Kuprevičiaus, I. Vandalio bei R. Paulo muziką.

  Į tradicinį kamerinį vakarą skirtą Vėlinėms rietaviškiai pakviesti jau dvidešimtą kartą (nuo 1994m.).

 • Popietė Pelaičių bibliotekoje

  DSCF2296Spalio 20 d. 14 val. bibliotekos vedėja Janina Lenkauskienė Pelaičių moteris pakvietė į popietę „Kaimo moterų rankdarbiai“. Asta Norbutienė mezga savo šeimai, siuvinėja kryželiu, Lina Marčinauskienė, Zosė Nesteckienė, Vanda Domarkienė, Liucė Srėbalienė praleidžia laisvalaikį megzdamos riešines, kepures, servetėles, šalikus ir kitus mezginius sau ir vaikams. Moterys džiaugėsi nertomis Genutės Beržanskienės servetėlėmis. Visada aktyviai dalyvauja ir įdomesnių rankdarbių parodo Aida Jokubaitienė. Popietės metu linksmino su armonika Antanas Jakas.

 • Lapkričio mėnesio renginiai

  2014 M. LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINIAI RIETAVO SAVIVALDYBĖS IRENĖJAUS OGINSKIO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOSE

  DIENA, VALANDA

  RENGINYS

  VIETA

  03 d.16 val.

  „Baltųjų žvakių šviesoje“

  VB Daugėdų filialas

  5 d. 17,30 val.

  Europrotai

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoj bibliotekoj

  11 d. 13 val.

  Popietė vaikam “Seku seku pasaką“

  VB Medingėnų filialas

  11 d. 18 val.

  Popietė “Baltais takeliais bėga saulytė“

  VB Tverų filialas

  12 d. 17,30val.

  Europrotai

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  17d. 12 val.

  Rytmetys “Salomėjos gimtadienis“

  Rietavo sav.Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius

  18 d. 15 val.

  Popietė „Gyvenimas sudėtas į eiles ir pasakas“

  VB Labardžių filialas

   

  19 d. 17,30 val.

  Europrotai

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoj  bibliotekoj

  21d. 13 val.

  Popietė vaikam „Kaip žydėjimas vyšnios“

  VB Daugėdų filialas

  26 d. 17,30 val.

  Europrotai

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  28 d. 12 val.

  Rytmetys „Knygelės apie Kalėdų tradicijas Lietuvoje“

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  Informacija tel. (8-44-8) 68612

                                                    JŪS ESATE LAUKIAMI.

 • Rytmetys „Simonas Stanevičius ir jo pasakėčios“

  Simonui Staneviciui 10.24 004Šių metų spalio 26 dieną sukanka  215 metų, kaip gimėpirmasis profesionalus lietuvių filologas, rašytojas Simonas Stanevičius. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Simonas Stanevičius ir jo pasakėčios“.

  Vyr. bibliotekininkė R. Durkienė supažindino vaikus su pasakėčia kaip literatūros žanru, papasakojo apie Simono Stanevičiaus gyvenimą ir kūrybą. Renginuko metu bibliotekininkė ir mažieji skaitytojai skaitė S. Stanevičiaus pasakėčias ir jas nagrinėjo. Vaikai aiškinosi pasakėčių moralus ir kaip juos galima pritaikyti kasdieniniame gyvenime.

 • Skambėjo žemaitiški kūriniai

  P1310089Spalio 22 dieną Rietavo kultūros centras aidėjo nuo žemaitiško šurmulio – vyko Rietavo savivaldybės vaikų ir suaugusiųjų šventė-konkursas „Skaitīmā žemaitėškā“, kurią organizavo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka. Antrą kartą savivaldybėje vykstančio konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad šiemet šventė sukvietė ne mažiau dalyvių, negu pernai. 24 skaitovai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes. Šventėje dalyvavo ne tik rietaviškiai, bet ir Tverų, Medingėnų, Žadvainų mokyklų atstovai.

  Renginį pradėjo Rietavo meno mokyklos atlikėjų dovanoti muzikiniai numeriai, po kurių su publika sveikinosi ir šventės vairą perėmė vedėjai – Rietavo savivaldybės kultūros centro režisierius Vincas Andriuška ir Greta Andrulytė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos aštuntokė.  Jie pristatė konkurso dalyvių pasirodymus vertinusią kompetentingą komisiją. Šią sudarė Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė, Rietavo savivaldybės Kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, Kelmės Mažojo teatro režisierius Algimantas Armonas ir Gargždų Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. Šventės atidarymo žodį tarus Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Lidijai Rėkaišienei, sėkmės bei drąsos dalyviams palinkėjo ir komisijos nariai. Linksmai nusiteikę visi pasitiko jauniausią konkurso dalyvę – antrokę Eveliną Barsteigaitę iš Tverų vidurinės mokyklos. Šiemet gausiausia buvo 5-8 klasių grupė, sukvietusi 9 dalyvius. Nenuostabu, kad populiariausia poetė tarp konkursantų buvo Birutė Lengvenienė. Perskaityta net 11 jos kūrinių.

  Išklausius visus skaitovus renginio vedėjai pakvietė komisiją aptarti pasirodymus ir nuspręsti, kurie dalyviai labiausiai verti nugalėtojų vardo, o šventės svečius – pasigardžiuoti rėmėjų dovanotomis vaišėmis. Konkursantai nekantriai laukė sugrįžtant komisijos. Kiekvienas žiuri narys dar kartą pasveikino skaitovus, išsakė savo nuomonę ir pastabas. Visi dalyviai buvo apdovanoti Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtais padėkos raštais, o prizininkai – diplomais. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka prizininkus apdovanojo atminimo dovanėlėmis. Kas gi tie geriausieji? 1-4 klasių grupės laureate tapo Tverų vidurinės mokyklos Medingėnų skyriaus trečiokė Diana Daukšaitė. Antrąją vietą užėmė Žadvainų pagrindinės mokyklos moksleivis Tadas Rėbžda, trečiąją – Žadvainų pagrindinės mokyklos trečiokė Viltė Švarcaitė. 5-8 klasių grupėje nugalėjo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos šeštokė Paulė Katauskaitė. Antrasis liko gimnazijos penktokas Marijus Stonys, trečioji – Liveta Varanavičiūtė, septintokė iš Tverų vidurinės mokyklos Medingėnų skyriaus. 9-12 klasių grupėje lyderiu tapo gimnazijos vienuoliktokas Simas Aleksandravičius, antrąją vietą užėmė Žadvainų pagrindinės mokyklos dešimtokas Mantas Jocys, trečiąją – gimnazijos abiturientė Aušra Pakalniškytė. Suaugusiųjų grupėje pirmoji buvo Nijolė Dovidauskienė, antroji – Falmira Dromantienė, trečioji – Regina Tolenienė.

  P1310094Šventei baigiantis vedėjai dar kartą padėkojo rėmėjams: Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, Rietavo kaimiškajai seniūnijai, Žemaičių kultūros draugijos Rietavo skyriui, B. Ruškienės GKĮ „Jūra“, VšĮ „Rietavo žirgynas“ ir UAB „Plungės Jonis“. Konkurso dalyviai ir svečiai išsiskirstė pasiryžę saugoti ir puoselėti žemaičių kalbą, nes, kaip sakoma rietaviškės Aldonos Lukošienės eilėraštyje „Šnekiėkiam žemaitiškaa“: „Privaluom žemaitiškaa vėse muokieti,/ Vakaa i anūkaa kap mas tos šnekieti!“

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė