Naujienos

 • Pristatyta piešinių paroda „LAP KRI TIS“

  DSC 0004„Tyliai / Kartojasi / Mūsų žaidimas. / Lapkritis, / Lapkritis – / Lapų kritimas...“ – tokiais Violetos Palčinskaitės eilėraščio „Lapų žaidimas“ žodžiais lapkričio 13-ą dieną Rietavo Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje bibliografė Vilma Piliuvienė pradėjo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinių piešinių parodos „LAP KRI TIS“ pristatymą.

  Idėja  piešiniams apie lapų kritimą kilo mokytojai Stanislavai Šarkauskaitei. Apie tai, kokias technikas naudojo piešiant, pasakojo ir patys mokiniai. Jaunieji menininkai nedaugžodžiavo ir tiesiog pakvietė visus susirinkusius pažiūrėti jų parodą. Parodos dalyviai negailėjo jauniems menininkams pagyrimų ir paskatinimų nenustoti piešti.

  Renginio pabaigoje meno mokyklos mokytojai Stanislavai Šarkauskaitei, bibliotekos l. e. p. direktorė Rita Dičiūnienė įteikė gėlių, linkėdama neišsenkančios kūrybinės energijos.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

 • Vaikų rytmetys, skirtas Salomėjos Nėries 110-čiui „ Baltais takeliais bėga saulytė...“

  2014-11-17  S.Nėries 110 022Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą poetės Salomėjos Nėries 110-ajam gimtadieniui. Apie poetės vaikystę, jos gyvenimą ir kūrybą pasakojo vyr.bibliotekininkė R. Durkienė. Vaikai klausėsi eiliuotų  pasakų „Našlaitė“, „Eglė žalčių karalienė“ bei kitų poetės eilėraščių. Veikė S. Nėries knygų parodėlė.

 • Antrasis „Europrotų“ turnyras


  Lapkričio 12 d. Rietavo I. Oginskio viešojoje bibliotekoje vėl virė kova: viktorinos „Europrotai“ dalyviai varžėsi dėl antrojo turnyro nugalėtojų vardo.

  Komandų vėl laukė penki turai po 10 klausimų. Šį kartą vienas žaidimo turas buvo skirtas Rietavo kraštui.  Šiam žaidimo etapui klausimus paruošė bibliotekininkės. Smagu, kad viktorinos dalyviai gerai pažįsta savo kraštą ir į daugumą klausimų atsakė teisingai.

  28 taškus surinko ir šio turnyro nugalėtojais tapo „Gimnazisčių“ komanda su kapitone Gabriele Pociūte. Jiems įteikti leidiniai „Pažink Lietuvą“ ir Rietavo savivaldybės žemėlapiai.

  Trečiasis viktorinos turnyras vyks lapkričio 19 dieną.

  Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.

 • Paroda „Lapkritis“

  lapkritis

 • Praūžė pirmasis „Europrotų“ turnyras

  DSC 0025Lapkričio 5 dieną Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis viktorinos „Europrotai“ rudens sezono turnyras. Išbandyti savo jėgas sumanė šešios komandos: „Gimnazitės“, „Žemaitee“, „Eurokepurė“, „Inžinieriai“, „Pirmakursiai ir ko“, „Smalsučiai“. Smagu, kad komandos buvo įvairios – tarpusavyje rungėsi Žemaitijos kolegijos dėstytojai ir studentai, Rietavo L. Ivinskio gimnazijos mokytojai ir moksleiviai.

  Dalyvių laukė penki žaidimo turai po 10 klausimų. Pirmąjį turą sudarė bendri klausimai, antrasis buvo skirtas sportui, trečiasis tikrino dalyvių žinias apie Europos Parlamentą, ketvirtasis buvo sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skambėjo muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir pan. Paruošti kiekvienam atsakymui komandos turėjo po vieną minutę, tad ilgiems samprotavimams laiko nebuvo, o klausimai reikalavo daug žinių ir bendro išprusimo. Tačiau visi buvo nusiteikę linksmai, ir sunkūs klausimai nuotaikos netemdė. Padedami žaidimo vedėjo Rietavo atviro jaunimo centro atstovo Donato Pakalniškio, dalyviai įveikė visus penkis pirmojo turnyro etapus. Vakaro nugalėtojais tapo 25,5 taško surinkę „Inžinieriai“ – Žemaitijos kolegijos studentų komanda su kapitone dėstytoja Laima Nagevičiene. Jie buvo apdovanoti spalvingais „Europrotų“ tušinukais.

  Ateinantį trečiadienį, lapkričio 12 dieną, viktorinos dalyviai kovos dėl antrojo turnyro nugalėtojų vardo. Komanda, surinkusi daugiausia taškų per visus penkis turnyrus, taps rudens sezono nugalėtoja.