Naujienos

 • Senjorų dienos Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  2Lapkričio 5 d. 11 val. į  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi Rietavo senjorai. Jie dalyvavo pirmajame projekto „Prisijungusi Lietuva“ etape. „Prisijungusi Lietuva“ yra projektas, kviečiantis bendruomenės žmones tapti sumaniais, atsakingais ir kuriančiais skaitmeninio pasaulio piliečiais. Ypač daug dėmesio projekte skiriama senjorams. Pirmosios dienos tema - e.sveikata. Dėkojame projekte dalyvaujantiems Rietavo senjorams Falmirai Dromantienei, Danutei Beržinienei, Genovaitei Kuzminskienei, Irenai Skėrienei, Danutei Bruževičienei, Bronelei ir Juozui Srėbaliams. Dar keletas senjorų prisijungė ir paskaitą išklausė namuose.

  Skaityti daugiau...

 • Šventė konkursas

  skelbimas 2018 10 29

 • „Rudens gėrybės“

  1Spalio 24 d. Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje vėl šurmuliavo Rietavo L. Ivinskio gimnazijos pradinukai. 3c (mok. I. Kaulienė) ir 2b (mok. D. Norkuvienė) klasių mokiniai apžiūrėjo Šilalės meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių piešinių parodą „Rudens gėrybės“. Vaikai pasigrožėjo bendraamžių piešiniais ir pasisėmė idėjų savo darbeliams.

  Skaityti daugiau...

 • Labardžių istorija iš mūsų atminties

  1                       

   

   

   

   

   

   

   

  Koks didelis saulėtas laukas.

  Kiek pėdsakų liko gilių...

  Ir kalvos, ir slėniai dar šaukia

  Sugrįžt Žemaitijos keliu..,

  Atverskim istorijos knygą

  Gimtųjų, brangių Labardžių,

  Palieskim skambiausiąją stygą

  Iš prisiminimų gilių.

      Spalio mėn. 13 dieną Labardžiuose įvyko popietė ,,Labardžių istorija iš mūsų atminties“ . Renginys prasidėjo poezine muzikine įžanga. Dėkingi Livetai Jatulytei už svajingą gitaros skambesį.

       Daug ką, ko dar nežinojome ir įdomaus papasakojo žurnalistas Antanas Salys. Jo studijų laikais rašytas diplominis darbas buvo būtent apie Labardžius.

       Kiekvienas renginio dalyvis – savita istorija. Visi kartu – didelė ir įdomi kaimo istorijos knyga. Sesės I. Dovidavičienė ir S. Žlibinienės pasidalino prisiminimais iš vaikystės gyvenimo šiame kaime. Didžiulė pagarba buvusioms ilgametėms kaimo mokytojoms J. Pužauskienei, J. Ciparienei ir L. Saudargienei. Jos ir šiandien turi ką papasakot, pasakyt pamokančio ir įdomaus. Savo kaimą labai gerai pažįsta A. Gudžiūnienė. Jos atminty išlikę prisiminimai, bei tėvų pasakojimai verti didžiulio dėmesio.

       Iš šalia esančio Pjaulių kaimo atvykusios L. Kupetienė, G. Sakalauskienė ir V. Afanasjeva taip turėjo ką papasakot.

       V. Čeledinienės atliekama daina apie Labardžius sužavėjo balso skambesiu ir žodžių prasme.

       Džiugu, kad, dabar kitur gyvenanti, buvusi kaimo seniūnaitė O. Končiuvienė  mus aplankė ir išsakė savo pastebėjimus.

        Akimirkos išlikusios iš senų nuotraukų pasakojo pačios už save.

        Šilta, vasariškai šilta tą dieną buvo ne tik lauke, bet ir salėje. Čia liejosi šiluma iš įvairaus laikmečio žmonių, persipindama su skirtingo likimo istorijomis, su įvairių spalvų prisiminimais.

        Popietę baigėm palinkėdami, kad

                                                                    Nelaimės aplenktų mūs žmones,

                                                                    Šviestų saulė, švytėtų veidai...

   

                            Organizatoriai Labardžių biblioteka ir Labardžių kaimo bendruomenė ,,Mūsų labardžiai“.

  Skaityti daugiau...

 • „RAŠAU TAU LAIŠKĄ...“

  1Spalio 9-oji – pasaulinė pašto diena.   Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į rytmetį „Rašau tau laišką“.

  Apie tai , kad 1874m. buvo įkurta Pasaulinė pašto sąjunga, apie pašto istoriją nuo pašto karietų iki elektroninio pašto, apie Lietuvos pašto įkūrimą 1918m. lapkričio 16 dieną vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Renginio metu jaunieji skaitytojai rašė laiškus, mokėsi teisingai užrašyti ant voko siuntėjo ir gavėjo adresus.

  Skaityti daugiau...