Naujienos

 • „Lietuvos miestų, sporto, aviacijos, kosmoso ir automobilizmo“ ženkliukų paroda

  1Rietavo savivaldybės Irenėjaus viešojoj bibliotekoje 2018 m. kovo 9 d. pristatyta  paroda kalendoriaus „Lietuvos valstybės pinigai „.Buvo džiugu susipažinti su Lietuvos šimtmečio pinigų kolekcija ,kurią originaliai pateikė kalendoriuose. Tai dalelė mūsų lietuvių istorijos.

  „Lietuvos miestų, sporto, aviacijos, kosmoso ir automobilizmo“ ženkliukų paroda, kuri buvo prasminga  ir įdomi lankytojams.. Dėkojame Rimantui Bendoriui ir Bronislovui Pociui už šiltą, prasmingą pristatymą. Dėkojame už triūsą ir kruopštumą ruošiant šią parodą.

  Laukiame jūsų parodoje.

  L.ep. direktorė  Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...

 • „LIETUVIŠKO ŽODŽIO STEBUKLAS“

  1Šviesų kovo 9-osios rytmetį mažieji skaitytojai rinkosi į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, kur vyko trečiasis renginys, skirtas lietuvių kalbos dienoms.

  Mažieji skaitytojai su bibliotekininke Romualda Durkiene kalbėjosi apie tai, kad labai svarbu kiekvienam lietuviui puoselėti ir gerbti lietuvišką žodį.  Vaikai sprendė literatūrines užduotėles, visoms 32  abėcėlės raidėms prigalvojo žodžių, kalbėjosi apie tarmių įvairovę.

  Renginio pabaigoje visi pasižadėjo gerai mokytis lietuvių kalbos, jos nešiukšlinti svetimybėmis ir smagiai atšvęsti Kovo 11-osios šventę.

  Skaityti daugiau...

 • „KOKS GI ŽODIS PASIRODYS ?“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į antrąjį renginį, skirtą lietuvių kalbos dienoms.

  Rytmečio „Koks gi žodis pasirodys?“ metu vaikai sprendė užduotis-mįsles, ieškojo po paveikslėliais pasislėpusių žodžių.  Apie turtingą ir gražią lietuvių kalbą pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo skaitomos ištraukos iš A.Baranausko „Anykščių šilelio“.  Taip pat vaikai bandė apvaidinti atskirus lietuviškus žodžius.

  Skaityti daugiau...

 • „ŽAIDŽIU LIETUVIŠKU ŽODŽIU“

   

  1Nuo šių metų Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios yra paskelbtos lietuvių kalbos dienos.

  Paskutinę kalendorinės žiemos dieną Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyrius pakvietė savo skaitytojus į pirmąjį lietuvių kalbos dienoms skirtą renginį „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“. Apie lietuvių kalbos grožį, turtingumą vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Renginio metu vaikučiai sprendė literatūrines mįsles, iš raidžių rinko žodžius, ieškojo „paslėptų “ žodžių.  Smagiai ir išradingai  darė „gyvas“ raides.

  Skaityti daugiau...

 • Lietuvos 100-metis Labardžiuose

  1Vasario 17 d. ant Labardžių kultūros namų palangių degančios 100 žvakučių ir pilnutėlė salė žmonių bylojo apie neeilinį renginį. Neseniai išrinktos kaimo seniūnaitės Liucijos Saudargienės iniciatyva buvo švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Sugiedota tautinė giesmė, sveikinimo žodžiai, puošybos elementai su trispalvės logotipu  – įpatingos progos gražios detalės.

  Padedant bibliotekos vadovei Tatjanai Stancelienei surengtas įspūdingas koncertas. Išskirtinumas tame, kad koncertą dovanojo kaime gyvenančių žmonių vaikai ir anūkai. Ta proga pas senelius jie atvyko net iš tolimesnių miestų. Ne paslaptis, kad  visiems malonu matyt  pažįstamą veidą, girdėt artimą širdžiai balsą. Susirinkusius nuoširdžiu dainavimu sužavėjo kaime gyvenanti Inga Jocytė su savo mažylėmis - Vanesa /2m/ ir Roberta/3m/. Kornelijos Ūselytės ir Simonos Smagurytės atliekamos dainos prilygo profesionaliam pasirodymui. Šiltų  aplodismentų susilaukė penkiametė baleto studijos šokėja Aurėja Galinskaitė. Nuostabų kanklių skambesį padovanojo vyriausios kaimo gyventojos proanūkė Gerda  Stankutė. Skaitovės Enrika Bukantaitė, Ema Čeledinaitė, Gabrielė Rašinskaitė, Rugilė Šarauskytė, Kamilė Jurkutė bei Fausta Berenytė parodė kokia  nepaprastai graži mūsų lietuvių kalba.

  Pasirodymus vainikavo įspūdingas profesionalus Vladislavo šou ,,Absoliutus šaltis“. Visi, salėje esantys, buvo perkelti  į ekstremalų šalčio pasaulį. Žiūrovų akyse vyko neįtikėtini dalykai – liejosi dūmų upės, daiktai tapo šimtus kartų trapesni, į kibirą tilpo daugybė pripūstų balionų, su bananais įkalamos vinys. Ne vienas buvo priverstas krūptelėti, ar net išsižioti iš netikėto, dar nematyto reginio, garso. Visų akivaizdoje buvo pagaminti azotu šaldyti valgomi grietininiai ledai, kuriais noriai vaišinosi visi šventės dalyviai.

  O koks jubiliejus be vaišių, naminės duonos ir skanių naminių pyragų...Prie šventinio stalo girdėjosi malonūs įspūdžiai, geri atsiliepimai ir žinoma nuoširdūs padėkos žodžiai Liucijai Saudargienei ir jos pagalbininkams.

  Skaityti daugiau...