Naujienos

 • GRAŽIAUSI LIETUVIŠKI ŽODŽIAI

  12017 –ieji  yra paskelbti lietuvių kalbos kultūros metais. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Gražiausi lietuviški žodžiai“.

  Apie kalbos reikšmę žmogui ir tautai, apie lietuviško spausdinto žodžio pradžią, apie pirmosios lietuviškos knygos 470 metų jubiliejų vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Rytmečio metu vaikai dalyvavo viktorinose, bandė kalbėti greitakalbes, skaitė įžymių žmonių mintis apie kalbą.

  Skaityti daugiau...

 • KNYGŲ DOVANOJIMO ŠVENTĖ „VAIKŲ BIBLIOTEKĖLĖ 2017“

  1Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ vėl nudžiugino dovanomis.  Spalio 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko šio fondo organizuojama knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlės 2017“. Sveikinimo žodžius tarė bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ l. e. p. direktorė Vaida Rukuižienė, Seimo narys Andriejus Stančikas. Organizuojant renginį talkino ir A. Stančiko patarėjas Rolandas Jurkus. Šventėje dalyvavo ir  Rietavo lopšelio – darželio auklėtiniai, o keletas  jų sušildė klausytojus nuotaikinga daina. Po muzikinio intarpo bibliotekininkė Ieva Kimtienė trumpai pristatė dovanojamas knygeles. Knygų komplektai buvo įteikti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešajai bibliotekai ir jos filialams bei Vaikų literatūros skyriui, Žadvainių pagrindinei mokyklai, Rietavo lopšeliui - darželiui, Sutrikusio intelekto žmonių globos draugijai "Viltis", Rietavo socialinių paslaugų centrui, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai, Medingėnų mokyklai, Tverų gimnazijai, Tverų vaikų dienos centrui.

  Labdaros ir paramos fonas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. jo steigėjai – muzikantas Andrius Mamontovas ir verslininkas, politikas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis. Fondo tikslas - padaryti knygas labiau pasiekiamas visiems Lietuvos vaikams, populiarinti skaitymą, supažindinti su lietuvių autorių knygomis, taip skatinant lietuvybę. Geriausios lietuvių autorių vaikiškos knygos komisijos atrenkamos į „Vaikų bibliotekėlę“, fondo lėšomis išleidžiamos daugiau kaip 13 tūkstančių egzempliorių tiražu ir dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitur, kur jų labai laukia mažieji skaitytojai.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Spalio 9 d.: projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ pristatymas

  Europos Sąjungos skaitmeninėje darbotvarkėje teigiama, kad iki 2020 m. gerokai padaugės naujų darbo vietų, kuriose reikės informacinių ir ryšių technologijų įgūdžių. Šia darbotvarke siekiama ne tik to, kad visi gyventojai naudotųsi internetu, bet ir kad orientuotųsi skaitmeniniame pasaulyje. Lietuvos Respublikos skaitmeninėje darbotvarkėje numatyta ugdyti gyventojų gebėjimus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir didinti jų informuotumą apie naujas technologijas ir elektronines paslaugas, vykdant edukacinius ir naujų technologijų, elektroninių paslaugų sklaidos projektus viešosiose bibliotekose.

  Įgyvendinant šį tikslą, 2017 m. pabaigoje startuos Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“.  Kviečiame į jo išankstinį pristatymą Nacionalinėje bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • „ SKAMBANČIOS KNYGELĖS “

  11975m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Tai datai paminėti spalio 2 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Skambančios knygelės“.

  Apie muziką, muzikos instrumentus bei jos kūrėjus vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Vaikučiams buvo pristatytos bibliotekoje esančios knygelės (su garsu), kuriose skamba dainelės ir įvairios melodijos.

  Rytmečio metu vaikučiai kartu dainavo, vartė „ skambančias  “ knygeles.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Švieskime vaikus

  skelbimas 2017 09 25