Naujienos

 • Mokinių darbų paroda

  skelbimas 2018 04 04

 • Poezijos vakaras

  skelbimas 2018 04 03

 • „PRAKALBINKIM EILĖRAŠTĮ“

  12000m. UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji pasaulinė poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyrius pakvietė savo skaitytojus į rytmetį „Prakalbinkim eilėraštį“, skirtą pasaulinei poezijos dienai paminėti. 

  Apie poeziją, jos kūrėjus vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo pristatytos žymiausių  Lietuvos poetų poezijos knygos vaikams. Vaikai patys skaitė savo mėgstamiausius eilėraščius. Kalbėta ir apie teksto ir iliustracijų ryšį poezijos knygose. Mažieji skaitytojai patys iliustravo savo pasirinktus skaityti eilėraščius.

  Skaityti daugiau...

 • „APIE VELYKŲ BOBUTĘ IR SPALVOTUS MARGUČIUS“

   

  1Artėja viena gražiausių pavasario švenčių –  Velykos.  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šią šventę.

  Apie Verbų sekmadienį, Velykų tradicijas vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Kalbėta apie verbų rišimą, margučių dažymą, šventinius tradicinius valgius.  Vaikai pasakojo, kaip pas juos šeimose ruošiamasi šventėms, kaip margina kiaušinius.

  Vaikučiams buvo pristatytos knygelės, kuriose rašoma apie Velykų švenčių papročius ir tradicijas. Kiekvienas renginio lankytojas gavo po keletą tradicinių velykinių valgių receptų, kuriuos galės išbandyti per ateinančias šventes.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaičių kalba ir rašyba

  1Kovo 14 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko Juozo Pabrėžos knygos „Žemaičių kalbos gramatika“ pristatymas. Renginį pradėjo  Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai.

  Buvo džiugu susipažinti su žemaičių kalbos puoselėtoju doc. dr. Juozu Pabrėža, kuris pristatė savo monografiją. Knygoje su gausiais pavyzdžiais išryškinamos, apibūdinamos esminės žemaičių kalbos garsų tarimo, kirčiavimo, priegaidžių, morfologijos, sintaksės ir leksikos ypatybės. Patariama, kaip gyvą žemaitišką žodį išguldyti rašte. Kaip žemaičių kalbos savitumo, sodrumo, gyvybingumo įrodymas pateikiami autentiški žemaičių kalbos tekstai iš įvairių Žemaitijos vietų. Duodama iškilesnių žemaitiškai rašiusių ar rašančių autorių prozos ir poezijos pavyzdžių.

  L. e p. direktorė                                           Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...