Naujienos

 • LITERATŲ IŠVYKA

  SkaitovesŠilalės literatų klubas „ Versmė“ pakvietė į respublikinį renginį  „Nuo piliakalnių aukštumų“, skirtą piliakalnių metams ir artėjančiam Lietuvos respublikos nepriklausomybės šimtmečiui. Šventėje dalyvavo Klaipėdos, Kelmės, Kėdainių, Plungės, Telšių, Skuodo, Skaudvilės, Varnių, Tauragės, Marijampolės, Rietavo ir Šilalės literatai. 

  Išradingai šventės eigą tvarkė Medvėgalio gerosios raganos. Jos pasigyrė, kad Šilalės rajone yra net 33 piliakalniai, papasakojo apie pačius garsiausius.

  Literatai skaitė savo poeziją ir prozą apie piliakalnius, tėvynę, žmogaus gyvenimą ir svajones. Rietavą atstovavo literatės Aldona Lukošienė, Genutė Česnauskienė, Donata Vitkienė ir Romualda Durkienė.

  Renginys vyko Šilalės rajono viešojoje bibliotekoje. Šventės dalyvius sveikino  Šilalės rajono meras  Jonas Gudauskas       ir   viešosios bibliotekos direktorė  Astutė Noreikienė.

  Skaityti daugiau...

 • TOMUI VENCLOVAI 80

  1Rietavo meno mylėtojų klubas „Mūza“ paminėjo poeto, publicisto, vertėjo Tomo Venclovos 80-ies metų gimtadienį.

  Apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą labai įdomiai pasakojo mokytoja Kristina Maslauskienė. Poeto eiles skaitė bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Klubo narės prie kavos puodelio kalbėjosi apie literatūros svarbą žmogaus gyvenime, apie laikmečio problemas.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymų žemaitiškai šventė konkursas

  skelbimas 2017 11 03

 • „ATSIKLAUPK VIDURY ATMINTIES STEBUKLO...“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio  viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras  pakvietė Rietavo gyventojus į kamerinį vakarą, skirtą Vėlinėms.

  Vakaro metu skambėjo lietuvių poetų eilės apie žmogaus būties trapumą, gyvenimo prasmę, atminimo svarbą. Tekstus skaitė kultūros centro skaitovės, muzikavo Rietavo M.K.Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai.

  Skaityti daugiau...

 • Minint Piliakalnių metus

  2       Minint Piliakalnių metus, pradinių klasių mokiniai dalyvavo popietėje ,,Piliakalniai – praeities pažinimo šaltinis“, kuri vyko Tverų miestelio bibliotekoje. Ką pasakoja, kokią žinią neša mums piliakalniai?

  Popietės metu kalbėjomės ne tik apie mums geriausiai žinomą Lopaičių piliakalnį, bet ir apie kitus netoli mūsų esančius piliakalnius – Medvėgalio, Šatrijos, Plinijos, Vembūtų. Aktyviausi buvo paskatinti saldžiais prizais, o visi pavaišinti arbata ir saldumynais.

  Skaityti daugiau...