Naujienos

 • Saugesnio interneto diena

  1Vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių jau 15-ąjį kartą minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant juos apsaugoti, bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų šūkis – „Junkis, kurk ir dalinkis atsakingai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“
  Į šią akciją įsijungė ir Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka. Antradienį į bibliotekoje organizuotą  saugaus interneto popietę rinkosi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pirmokai su mokytoja Daiva Norkuviene. Moksleiviams bibliografė Vilma Piliuvienė papasakojo apie pavojus virtualioje erdvėje, suteikė žinių, kaip reikėtų priimti tinkamus sprendimus, bendraujant su nepažįstamais žmonėmis internete. Informavo, kokiose situacijose vaikai gali pasidalinti privačia informacija. Vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką  ,,Saugaus interneto ABC“. Popietės pabaigoje moksleiviai pasitikrino savo žinias, atlikdami testus, spręsdami kryžiažodžius.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

  Skaityti daugiau...

 • Paroda „Stebuklingas miestas“

  1Rietavo bibliotekoje eksponuojamą piešinių parodą „Stebuklingas miestas“ apžiūrėjo ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos I A klasės mokiniai su mokytoja Birute Butkuviene. Laukiame ir Jūsų!

  Skaityti daugiau...

 • „Įsiklausykime į „Skambutį sielai“

  1Baltą sausio  trisdešimtosios popietę į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi knygos bičiuliai ir „Mūzos“ klubo nariai. Čia vyko  Plungės literatės, pedagogės Adelės Daukantaitės pirmosios knygos pristatymas. Tai romanas „Skambutis sielai“. Jame autorė labai jautriai ir nuoširdžiai aprašo  savo herojės  mokytojos Eleinos gyvenimą, prisiliečia prie moters asmenybės, meilės, politikos temų.

  Knygos priatatymą papuošė teatralizuoti knygos ištraukų skaitymo vaizdeliai, kuriuos popietės dalyviams padovanojo Plungės literatės Irena Stražinskaitė – Glinskienė ir Daiva Stončienė. Autorė išsamiai ir nuoširdžiai atsakinėjo į skaitytojų klausimus, papasakojo knygos gimimo istoriją.

  Skaityti daugiau...

 • Europrotai

  1Sausio 24 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko jau ketvirtasis viktorinos „Europrotai” etapas. „Europrotai” – tai Jaunimo Europos komandos (JEK) organizuojamas protų mūšis ES tematika, įtraukiantis tiek jaunus, tiek vyresnius žmones. Nuo politikos iki kultūros, nuo sporto iki muzikos – „Europrotai” liečia visas temas.

  „Europrotus” Rietave organizuoja ir veda Rietavo L. Ivinskio gimnazijos prezidentas Vilius Raišuotis. Žaidimui susibūrė 5 komandos po 5-6 narius. Lyderiauja komada „Dar miškininkai”, nuo jų neatsilieka mokytojų komanda „Ką žinau”. Vasario pabaigoje laukia paskutinis viktorinos etapas, po kurio paaiškės, kuri komanda vyks į finalinį žaidimą. Finalą laimėjusi komanda keliaus į Briuselį arba Strasbūrą. Yra dėl ko stengtis!

  Skaityti daugiau...

 • „Stebuklingo miesto“ paroda

  1Rietavo bibliotekoje eksponuojamą piešinių parodą „Stebuklingas miestas“ apžiūrėjo ir Rietavo lopšelio-darželio priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su auklėtoja Ramute Gudauskaite. Laukiame ir Jūsų!

  Skaityti daugiau...