Naujienos

 • „ŽAIDŽIU LIETUVIŠKU ŽODŽIU“

   

  1Nuo šių metų Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios yra paskelbtos lietuvių kalbos dienos.

  Paskutinę kalendorinės žiemos dieną Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyrius pakvietė savo skaitytojus į pirmąjį lietuvių kalbos dienoms skirtą renginį „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“. Apie lietuvių kalbos grožį, turtingumą vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Renginio metu vaikučiai sprendė literatūrines mįsles, iš raidžių rinko žodžius, ieškojo „paslėptų “ žodžių.  Smagiai ir išradingai  darė „gyvas“ raides.

  Skaityti daugiau...

 • Lietuvos 100-metis Labardžiuose

  1Vasario 17 d. ant Labardžių kultūros namų palangių degančios 100 žvakučių ir pilnutėlė salė žmonių bylojo apie neeilinį renginį. Neseniai išrinktos kaimo seniūnaitės Liucijos Saudargienės iniciatyva buvo švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Sugiedota tautinė giesmė, sveikinimo žodžiai, puošybos elementai su trispalvės logotipu  – įpatingos progos gražios detalės.

  Padedant bibliotekos vadovei Tatjanai Stancelienei surengtas įspūdingas koncertas. Išskirtinumas tame, kad koncertą dovanojo kaime gyvenančių žmonių vaikai ir anūkai. Ta proga pas senelius jie atvyko net iš tolimesnių miestų. Ne paslaptis, kad  visiems malonu matyt  pažįstamą veidą, girdėt artimą širdžiai balsą. Susirinkusius nuoširdžiu dainavimu sužavėjo kaime gyvenanti Inga Jocytė su savo mažylėmis - Vanesa /2m/ ir Roberta/3m/. Kornelijos Ūselytės ir Simonos Smagurytės atliekamos dainos prilygo profesionaliam pasirodymui. Šiltų  aplodismentų susilaukė penkiametė baleto studijos šokėja Aurėja Galinskaitė. Nuostabų kanklių skambesį padovanojo vyriausios kaimo gyventojos proanūkė Gerda  Stankutė. Skaitovės Enrika Bukantaitė, Ema Čeledinaitė, Gabrielė Rašinskaitė, Rugilė Šarauskytė, Kamilė Jurkutė bei Fausta Berenytė parodė kokia  nepaprastai graži mūsų lietuvių kalba.

  Pasirodymus vainikavo įspūdingas profesionalus Vladislavo šou ,,Absoliutus šaltis“. Visi, salėje esantys, buvo perkelti  į ekstremalų šalčio pasaulį. Žiūrovų akyse vyko neįtikėtini dalykai – liejosi dūmų upės, daiktai tapo šimtus kartų trapesni, į kibirą tilpo daugybė pripūstų balionų, su bananais įkalamos vinys. Ne vienas buvo priverstas krūptelėti, ar net išsižioti iš netikėto, dar nematyto reginio, garso. Visų akivaizdoje buvo pagaminti azotu šaldyti valgomi grietininiai ledai, kuriais noriai vaišinosi visi šventės dalyviai.

  O koks jubiliejus be vaišių, naminės duonos ir skanių naminių pyragų...Prie šventinio stalo girdėjosi malonūs įspūdžiai, geri atsiliepimai ir žinoma nuoširdūs padėkos žodžiai Liucijai Saudargienei ir jos pagalbininkams.

  Skaityti daugiau...

 • „GRAŽI TU MANO...“

  1Jubiliejinės Vasario 16-osios išvakarėse Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Graži tu mano...“

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė supažindino mažuosius skaitytojus su bibliotekoje esančiomis knygomis vaikams apie Lietuvos valstybę, jos gamtą, žmones, istoriją.  Kalbėta apie gražiausias Lietuvos vietas (Kuršių Neriją, nacionalinius parkus, draustinius). Vaikai pasakojo, kur jiems teko lankytis  ir kas labiausiai patiko.

  Prasideda mokinių atostogos, tad didžioji dalis pristatytų knygelių apie Lietuvą iškeliavo su mažaisiais skaitytojais į jų namus. Švęsime Lietuvos nepriklausomos valstybės šimtmetį  susipažindami  su savo Tėvyne, jos istorija, geografija, gamta ir papročiais.

  Skaityti daugiau...

 • „AUGU LAISVOJE ŠALYJE“

  1Šiemet visa Lietuva švenčia jubiliejinę Vasario 16-ąją.  Prieš 100 metų Lietuva tapo nepriklausoma valstybe. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė geriausius bibliotekos skaitytojus į popietę, skirtą šiai garbingai datai.

  Džiūgu, kad drauge su mažaisiais skaitytojais į renginį atėjo ir kai kurių vaikų mamytės.  Apie Lietuvos nepriklausomybės ištakas, apie šalies vadovus, heraldiką vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Su mažaisiais skaitytojais kalbėta  apie gerus darbus Lietuvai, jų teises ir pareigas laisvoje šalyje, apie kiekvieno meilę savo tėvynei.

  Renginio pabaigoje buvo apdovanoti už gražią draugystę su knyga pasitinkant nepriklausomos Lietuvos šimtmetį geriausi 2017-ųjų metų skaitytojai. Tai pirmokė Helena Korenevskytė,  trečiokai Dominykas Bertauskas, Ema Gladkauskytė, Ernestas Korenevskis, Giedrius Pocius, Paulius Šileika, Mikalojus Pocius, Tomas Turskis, ketvirtokai Radvilė Mėčiūtė ir Urtė Pužaitė, penktokai Vitalija Banytė, Eduarda Korenevskytė ir Gediminas Pocius, šeštokė Emilija Garbačiauskaitė ir septintokė Reda Mėčiūtė.

  Skaityti daugiau...

 • „UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS IR PAPROČIAI“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į popietę „Užgavėnių linksmybės ir papročiai“.  Apie paskutinę žiemos šventę, jos ištakas, šventimo tradicijas vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Vaikams buvo pristatytos knygos apie lietuvių vaikų šventes. Popietės metu kalbėta apie Užgavėnių valgius, Morės deginimą, Lašininio ir Kanapinio personažus.  Aiškintasi, kokias ir kaip pasidaryti kaukes Užgavėnėms.

  Vaikai piešė ir spalvino Užgavėnių kaukių pavyzdžius, susidomėję sklaidė knygas apie lietuvių šventes.

  Skaityti daugiau...