Naujienos

 • „APIE VELYKŲ BOBUTĘ IR SPALVOTUS MARGUČIUS“

   

  1Artėja viena gražiausių pavasario švenčių –  Velykos.  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šią šventę.

  Apie Verbų sekmadienį, Velykų tradicijas vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Kalbėta apie verbų rišimą, margučių dažymą, šventinius tradicinius valgius.  Vaikai pasakojo, kaip pas juos šeimose ruošiamasi šventėms, kaip margina kiaušinius.

  Vaikučiams buvo pristatytos knygelės, kuriose rašoma apie Velykų švenčių papročius ir tradicijas. Kiekvienas renginio lankytojas gavo po keletą tradicinių velykinių valgių receptų, kuriuos galės išbandyti per ateinančias šventes.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaičių kalba ir rašyba

  1Kovo 14 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko Juozo Pabrėžos knygos „Žemaičių kalbos gramatika“ pristatymas. Renginį pradėjo  Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai.

  Buvo džiugu susipažinti su žemaičių kalbos puoselėtoju doc. dr. Juozu Pabrėža, kuris pristatė savo monografiją. Knygoje su gausiais pavyzdžiais išryškinamos, apibūdinamos esminės žemaičių kalbos garsų tarimo, kirčiavimo, priegaidžių, morfologijos, sintaksės ir leksikos ypatybės. Patariama, kaip gyvą žemaitišką žodį išguldyti rašte. Kaip žemaičių kalbos savitumo, sodrumo, gyvybingumo įrodymas pateikiami autentiški žemaičių kalbos tekstai iš įvairių Žemaitijos vietų. Duodama iškilesnių žemaitiškai rašiusių ar rašančių autorių prozos ir poezijos pavyzdžių.

  L. e p. direktorė                                           Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...

 • „Lietuvos miestų, sporto, aviacijos, kosmoso ir automobilizmo“ ženkliukų paroda

  1Rietavo savivaldybės Irenėjaus viešojoj bibliotekoje 2018 m. kovo 9 d. pristatyta  paroda kalendoriaus „Lietuvos valstybės pinigai „.Buvo džiugu susipažinti su Lietuvos šimtmečio pinigų kolekcija ,kurią originaliai pateikė kalendoriuose. Tai dalelė mūsų lietuvių istorijos.

  „Lietuvos miestų, sporto, aviacijos, kosmoso ir automobilizmo“ ženkliukų paroda, kuri buvo prasminga  ir įdomi lankytojams.. Dėkojame Rimantui Bendoriui ir Bronislovui Pociui už šiltą, prasmingą pristatymą. Dėkojame už triūsą ir kruopštumą ruošiant šią parodą.

  Laukiame jūsų parodoje.

  L.ep. direktorė  Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...

 • „LIETUVIŠKO ŽODŽIO STEBUKLAS“

  1Šviesų kovo 9-osios rytmetį mažieji skaitytojai rinkosi į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, kur vyko trečiasis renginys, skirtas lietuvių kalbos dienoms.

  Mažieji skaitytojai su bibliotekininke Romualda Durkiene kalbėjosi apie tai, kad labai svarbu kiekvienam lietuviui puoselėti ir gerbti lietuvišką žodį.  Vaikai sprendė literatūrines užduotėles, visoms 32  abėcėlės raidėms prigalvojo žodžių, kalbėjosi apie tarmių įvairovę.

  Renginio pabaigoje visi pasižadėjo gerai mokytis lietuvių kalbos, jos nešiukšlinti svetimybėmis ir smagiai atšvęsti Kovo 11-osios šventę.

  Skaityti daugiau...

 • „KOKS GI ŽODIS PASIRODYS ?“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į antrąjį renginį, skirtą lietuvių kalbos dienoms.

  Rytmečio „Koks gi žodis pasirodys?“ metu vaikai sprendė užduotis-mįsles, ieškojo po paveikslėliais pasislėpusių žodžių.  Apie turtingą ir gražią lietuvių kalbą pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo skaitomos ištraukos iš A.Baranausko „Anykščių šilelio“.  Taip pat vaikai bandė apvaidinti atskirus lietuviškus žodžius.

  Skaityti daugiau...