Naujienos

 • Žemaitiškų skaitymų konkursas

  1Lapkričio 10 d. žemaitiškumo mylėtojai ir puoselėtojai rinkosi į Rietavo savivaldybės kultūros centrą, kur jau penktąjį kartą vyko Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos organizuojamas „Žemaitiškų skaitymų konkursas“. Jau tradiciniu tapusiame renginyje panoro sudalyvauti  net 41 skaitovas. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: priešmokyklinio ir pradinio ugdymo, 5-8 klasių bei 9-12 klasių ir suaugusiųjų. Šiemet ypač gausi buvo pirmoji grupė. Džiugu, kad gausėja konkurse dalyvaujančių mažųjų būrys. Eiles žemaitiškai skaitė 6 priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai.

  Kaip visada, skaitovus vertino kompetentinga komisija: Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė metodininkė Stefa Minutaitė, Plungės jaunimo darbo centro specialistė, Rietavo kraštiečiams gerai pažįstama literatė Alma Riebždaitė, Rietavo Mykolo Kleopo Oginksio meno mokyklos mokytojas Nerijus Jasinskas bei Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Daugėdų filialo vedėja Audronė Siautilienė.

  Skaityti daugiau...

 • LITERATŲ IŠVYKA

  SkaitovesŠilalės literatų klubas „ Versmė“ pakvietė į respublikinį renginį  „Nuo piliakalnių aukštumų“, skirtą piliakalnių metams ir artėjančiam Lietuvos respublikos nepriklausomybės šimtmečiui. Šventėje dalyvavo Klaipėdos, Kelmės, Kėdainių, Plungės, Telšių, Skuodo, Skaudvilės, Varnių, Tauragės, Marijampolės, Rietavo ir Šilalės literatai. 

  Išradingai šventės eigą tvarkė Medvėgalio gerosios raganos. Jos pasigyrė, kad Šilalės rajone yra net 33 piliakalniai, papasakojo apie pačius garsiausius.

  Literatai skaitė savo poeziją ir prozą apie piliakalnius, tėvynę, žmogaus gyvenimą ir svajones. Rietavą atstovavo literatės Aldona Lukošienė, Genutė Česnauskienė, Donata Vitkienė ir Romualda Durkienė.

  Renginys vyko Šilalės rajono viešojoje bibliotekoje. Šventės dalyvius sveikino  Šilalės rajono meras  Jonas Gudauskas       ir   viešosios bibliotekos direktorė  Astutė Noreikienė.

  Skaityti daugiau...

 • TOMUI VENCLOVAI 80

  1Rietavo meno mylėtojų klubas „Mūza“ paminėjo poeto, publicisto, vertėjo Tomo Venclovos 80-ies metų gimtadienį.

  Apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą labai įdomiai pasakojo mokytoja Kristina Maslauskienė. Poeto eiles skaitė bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Klubo narės prie kavos puodelio kalbėjosi apie literatūros svarbą žmogaus gyvenime, apie laikmečio problemas.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymų žemaitiškai šventė konkursas

  skelbimas 2017 11 03

 • „ATSIKLAUPK VIDURY ATMINTIES STEBUKLO...“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio  viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras  pakvietė Rietavo gyventojus į kamerinį vakarą, skirtą Vėlinėms.

  Vakaro metu skambėjo lietuvių poetų eilės apie žmogaus būties trapumą, gyvenimo prasmę, atminimo svarbą. Tekstus skaitė kultūros centro skaitovės, muzikavo Rietavo M.K.Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai.

  Skaityti daugiau...